شهر پوندیچری، تکه ای از فرانسه در هند

امروز سفری خواهیم داشت به تکه ای از فرانسه در هندوستان،بپردازیم. بله شهر پوندیچری به انگلیسی هم به آن Pondicherry می گویند. پوندیچری که اغلب به عنوان پایتخت فرانسه در هند نامیده می شود، یک شهر پر جنب و جوش در سواحل جنوب شرقی هند است. این مستعمره فرانسوی با سواحل بکر و دست نخورده، ساختمان های تاریخی، محله های فرانسوی و تامیلی (قوم تامیل که بیشترشان هندی هستند)، کلیساهای باستانی و طبیعت تماشایی مقصدی فوق العاده سرگرم کننده و به یاد ماندنی برای گردشگران است که البته هنوز بین مردم کشور ما زیاد شناخته شده نیست.

تکه ای از فرانسه در هندوستان

تاریخ احداث شهر پوندیچری در هند

شهر پوندیچری در هند، ایالت تامیل نادو و کنار اقیانوس واقع شده است. مردم محلی آن را پوندی صدا می زنند و روزگاری بزرگ ترین مستعمره کشور فرانسه در هند بوده است. شرکت French East India Company در سال ۱۶۷۴ پوندیچری را جزو قلمرو استعماری خود کرد و به عنوان یک بندر تجاری بسیار مهم در جنوب شبه قاره هند از آن بهره می بردند. از همان زمان فرانسوی ها شروع به ساخت شهری مدرن برای خود کردند و در واقع تنها بخش های فرانسوی نشین دارای زیر ساخت هایی مانند کانال آب بودند.

تکه ای از فرانسه در هندوستان

تا این که سر انجام پس از حدود ۳۰۰ سال در ۱۹۵۶ میلادی شهر آزاد شد و مجددا به هند پیوست. زبان مردم آن تامیلی است که یکی از قدیمی ترین زبان های جنوب شبه قاره هند می باشد ولی بیشتر آن ها زبان فرانسوی را هم صحبت می کنند و آن هایی هم که انگلیسی بلدند لهجه فرانسوی دارند.

یکی از جاذبه های شهر پوندیچری در هند سواحل آرام و بی سر و صدای آن است، که عاشقان ساحل می توانند در آن دراز بکشند، ریلکس کنند، به تماشای زیبایی های خورشید و غروب بنشینند و به کلی از دنیای پرمشغله خود دور شوند. Promenade Beach یکی از طولانی ترین سواحل در پوندی است ، قدم زدن در امتداد سواحل می تواند به یکی از فوق العاده ترین رویاهای به وقوع پیوسته شما تبدیل شوید. تماشای غروب دل انگیز آن نیز حال و هوای مختص خود را دارد، تلالو آسمان صورتی و نارنجی بر روی آب های نقره فام ترکیب رنگی خارق العاده و تصاویری دیدنی را شکل می دهد.

تکه ای از فرانسه در هندوستان

 

جاذبه های شهر پوندیچری 

اگر هم شما در دسته افرادی هستید که هیجان را به آرامش ترجیح می دهید سواحل Paradise Beach و Karaikal Beach انتخاب های خوبی برایتان هستند و امکان انجام انواع ورزش های آبی در آن فراهم شده است. در ساحل Serenity Beach افراد زیادی را خواهید یافت که مشغول موج سواری هستند. اما اگر به دنبال مکانی نسبتا آرام تر هستید هم ما ساحل Mahe Beach را به شما پیشنهاد می کنیم.

اگر انجام ورزش های آبی در ساحل برای شما کافی نیست، می توانید به حوالی رودخانه Chunnambar بروید و آن جا قایق سواری را امتحان کنید که یکی دیگر از جاذبه های شهر پوندیچری در هند است. مرکز کرایه ای به نام خانه قایق Chunnambar، در امتداد جاده اصلی Cuddalore قرار دارد و امکان قایق سواری در رودخانه ای که اسمش را از آن گرفته در اختیار شما قرار می دهد. قایقرانی در مرداب تماشایی فرانسه کوچک و دیدنی هند تجربه ای ایده آل است، که با مناظر فوق العاده اطراف و پرندگانی که بالای سرتان پرواز می کنند کامل تر هم می شود. امکان انتخاب بین دو نوع قایق موتوری یا پدالی برای گردشگران فراهم شده است.

تکه ای از فرانسه در هندوستان

شهر پوندیچری دارای اب هایی شفاف و زلال و طیف گسترده ای از زندگی دریایی است، که آن را به یکی از بهترین مکان های کشور برای غواصی تبدیل کرده است. غواصی از عمق ۵ تا ۴۰ متر انجام می شود و سایت های غواصی شهر هم برای تازه کاران و هم برای حرفه ای ها مناسب هستند. غواصان ممکن است با برخی از بامزه ترین موجودات دریایی مانند مارماهی ها، مرجان ها، مارماهی رنگین ، فریباماهیان، سفره ‌ماهی دیو، خروس‌ ماهی، فرشته ماهی، طوطی ماهیان و دیگر موجودات عجیب و غریب آبزی از نزدیک رو به رو شوند.

بهترین مکان های غواصی که از جاذبه های شهر پوندیچری در هند هستند شامل Aravind’s Wall، ۴ Corners، The Hole، Coral Shark Reef و Temple Reef می شود. یکی از بهترین و مشهورترین مراکز غواصی فرانسه کوچک و دیدنیTemple Adventures است و هزینه غواصی برای هر نفر بین ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ روپیه هند برای دو بار غواصی در روز تمام می شود.

 

منبع: theculturetrip

 

کلمه‌های کلیدی: