فرودگاه بین المللی پوکت

پوکت یا فوکت یکی از شهرهای کشور تایلند است. مساحت پوکت ۵۴۳ کیلومترمربع می‌باشد. استان پوکت نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می‌آید. مرکز این استان شهر پوکت است. لقب شهر پوکت مروارید دریای آندامان می باشد و به دلیل دارا بودن سواحل زیبا و غواصی در آب های شفاف آن شهرت فراوانی دارد. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند.

فرودگاه بین المللی پوکت

فرودگاه بین المللی پوکت | Phuket International Airpor فرودگاهی بزرگ و پر تردد واقع در شمال جزیره پوکت می باشد. ۱۵ میلیون مسافر ورودی و خروجی در سال گذشته از فرودگاه بین المللی پوکت استفاده کرده اند و تجربیات خود را با بقیه مردم در سراسر جهان به اشتراک گذاشتند.

فرودگاه پوکت دارای 2 ترمینال می باشد که ترمینال 1 ویژه پروازهای خارجی و ترمینال 2 ویژه پروازهای داخل تایلند می باشد. این فرودگاه دارای یک ترمینال جدید نیز می باشد که ترمنیال X نام دارد و ظرفیت 5 میلیون مسافر را داراست.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی پوکت

برای رسیدن به فرودگاه پوکت راه های مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز و شرایط می توانید انتخاب کنید.

اتوبوس: اولین و در دسترس ترین شیوه رسیدن به فرودگاه اتوبوس می باشد که میتوانید از مرکز شهر پوکت سوار شوید . این اتوبوس ها در ساعتهای منظم و هزینه کمی شما را به فرودگاه می رسانند. دقت کنید این اتوبوس ها سبز رنگ می باشد و روی آنها لوگوی بزرگی از فرودگاه حک شده است

تاکسی : تاکسی هم یکی دیگر از امکانات دسترسی به فرودگاه پوکت می باشد. تاکسی های فرودگاه در جایگاه ویژه تاکسی در بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و مسافران را به مرکز شهر و مناطق مختلف جابجا می کنند.

لیموزین:  در پوکت می توانید از امکانات لوکس هم استفاده کنید و به کلی احساس لاکچری بودن کنید. یکی از این امکانات لیموزین می باشد. شما می توانید به مرکز کرایه لیموزین فرودگاه در سالن پروازهای ورودی بروید و بلیت تهیه کنید. گردش با لیموزین تا شهر حدود ۶۰ دقیقه طول می کشد.

امکانات فرودگاه پوکت

شما با ورورد به فرودگاه بین المللی پوکت از امکاناتی نظیر اینترنت رایگان، دستگاه های ATM، صرافی های معتبر، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران های متنوع، سالن ماساژ و استراحت، فروشگاه های بدون مالیات و … بهره مند میشوید.

منبع : www.worldtravelguide.net

کلمه‌های کلیدی: