امنیت موبایل در سفر

برای افرادی که سفرهای زیادی به اقصی نقاط دنیا دارند، شاید موضوع بدون اهمیتی باشد اما حتما باید از امنیت موبایل در سفر خود مطمئن شوند. بسیاری از عکس‌ها و اطلاعات مهم درون گوشی در معرض خطر و هک میباشد. امنیت موبایل در سفر در زمانی دچار خطر می‌شود که به اینترنت وصل شده‌ باشد. حال می‌تواند اینترنت سیم‌کارت یا یک اینترنت وایرسل در رستوران باشد. در هر صورت باید نکاتی را در نظر گرفت تا از درون دام هکرها قرار نگیریم. با ایلیا گشت همراه باشید.

امنیت موبایل در سفر

از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) بهره بگیرید

یکی از کارهایی که امنیت موبایل در سفر را بالا می برد استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی می باشد. از نظر من، استفاده از VPN در سفر نکته شماره یک برای محافظت از اطلاعات محسوب می شود. برنامه Bitdefender BOX  نه تنها از «هر» ابزاری که به اینترنت منزل متصل شود (رایانه،‌تلفن، تلویزیون، ‌کنسول های بازی،‌ سیستم های امنیتی خانگی) حفاظت می‌کند؛ حتی از شما در بیرون از خانه هم محافظت می کند. این برنامه نخستین و تنها از نوع خود است که عرضه شده و در بازارها موجود است. نشریه وال استریت ژورنال آن را «ایده‌ای خط‌ شکن» توصیف کرده و فاکس نیوز درباره‌اش گفته: بهترین راه برای حفاظت در برابر نفوذهای دیجیتال آینده.

Bitdefender BOX همه اطلاعات ورودی و خروجی از ابزار شخصی شما را کد و ایمن می سازد. ، بدین ترتیب، چه در حضر باشید و چه در سفر، همه جا، با آسودگی خیال می توانید آنلاین شوید. بعضی کشورها سایت‌ های خاصی را فیلتر می کنند اما یک وی پی ان به شما امکان خواهد داد به صورت ناشناس به این وبسایت ها دسترسی پیدا کنید. محافظت و حریم خصوصی مجازی نقش مهمی در در ایمن نگاه داشتن وسایل شما ایفا خواهد کرد و بی شک برای مسافران یک الزام به شمار می رود. (توجه: Bitdefender BOX به مدت محدودی به قیمت ۹۹ دلار قابل خریداری است. قیمت اصلی آن ۱۹۹ دلار است.)

استفاده از پسوردهای قوی

استفاده از پسوردها از دیگر نکات امنیت موبایل در سفر میباشد. البته نیازی به گفتن نیست، ولی باید بدانید برای همه اکانت هایتان نباید از پسورد واحدی استفاده کنید. باید از رمز عبور پیچیده ای استفاده کنید؛ نه فقط در تلفن، رایانه و تبلت ‌ها، بلکه روی هر اطلاعات یا فایل حساسی که در این دستگاه ها دارید نیز همین طور. به جای نوشتن یوزرنیم ها و پسوردها روی یک تکه کاغذ (که به سادگی امکان فقدانش یا دسترسی توسط جیب برها وجود دارد) یک سند رایانه ای پسورد دار درست کنید و همه اطلاعات لاگین اکانت هایتان را در آن وارد کنید.

از شبکه های وایرلس عمومی باز احتراز کنید

گاهی ممکن است مراکز وای فای عمومی مانند کافی شاپ ها و هتل ها به شما یک وای فای مشخص و پسوردش را ارائه دهند؛ لیکن دیده شده هکرها یک وای فای ثانویه با نامی خیلی شبیه اولی با دسترسی باز و بدون نیاز به رمز عبور ایجاد می کنند. قضیه را پیچیده نکنید!‌ از یکی از کارکنان آنجا بخواهید تایید کند نام وای فای و پسوردش درست است یا اصلا از همان اینترنت گوشی تان بهره ببرید که مطمئن است.

با استفاده از هات اسپات خصوصی موبایل خویش (قابلیتی که تقریبا در همه اسمارت فون های امروزی وجود دارد) که توسط Bitdefender BOX هم محافظت می شود، به صورت مجازی هیچ اتصالی با منابع و شبکه های خارجی نخواهید داشت. بدون شک این راه بهترین راه برای وبگردی با خیالی آسوده است.

امنیت موبایل در سفر

نشانی هایی که با HTTPS شروع می شوند از HTTP امن ترند

اگر حین سفر نیازمند خرید یا تراکنش آنلاین شدید، حواستان باشد اطلاعات کارت تان را فقط در سایت هایی که در نشانی شان حرف s (به مفهوم secure) هم وجود دارد، وارد کنید. اگر وب سایت اجازه داد، برای ایمنی بیشتر، از یک اکانت ثالث برای نقل و انتقال پول استفاده کنید.

کوکی ها و پرکردن خودکار را غیرفعال کنید

بخش Autofill با اطلاعات شخصی سرشارش، کعبه آمال هر هکری محسوب می‌شود! همان ابتدای سفر جهت امنیت موبایل در سفر کوکی‌ها و پرکردن خودکار را روی همه دستگاه‌هایتان غیرفعال کنید.

قوانین رمزکردن را بررسی کنید

بعضی کشورها (مثل روسیه، چین و برخی دولت های خاورمیانه) استفاده از ابزارهای رمزداره شده (encrypted) را از بیم فعالیت های تروریستی ممنوع کرده اند. پس قبل از سفر این قوانین را هم چک کنید. از آنجا که اتفاقا این کشورها در برابر تهدیدهای آنلاین آسیب پذیرند، لازم است از وی پی ان شخصی خود مانند Bitdefender BOX بهره ببرید تا امنیت موبایل در سفر و همچنین اطلاعات و وسایل خود را ایمن نگاه دارید.

کلمه‌های کلیدی: