فلای پرشیا ایرلاین جدید ایرانی

فلای پرشیا ایرلاین جدید ایرانی در آسمان ایران

شرکت هواپیمایی فلای پرشیا نام جدیدیترین ایرلاین ایرانی است که محوریت آن شیراز است. شرکتی خصوصی که پس از کسب مجوزهای لازمه به کار خود استارت میزند.

استاندار فارس ، جناب آقای اسماعیل تبادار در این موضع مصاحبه ای را با خبرگزاری های داخلی و خارجی انجام داده که نظر شما را به مهمترین محورهای بحث ایشان جلب می کنیم.

‌استاندار فارس گفت: شرکت هواپیمایی تازه تاسیس فلای پرشیا به عنوان یک ایرلاین بخش خصوصی با اخذ مجوزهای قانونی از سازمان هواپیمایی کشور به زودی فعالیت خود را با مرکزیت شهر شیراز آغاز می‌کند.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار سه‌شنبه 25 مهر با بیان اینکه برای توسعه فارس نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها خصوصا در حوزه حمل و نقل هستیم، گفت: رویکرد مدیریت ارشد استان در طول یکسال گذشته بر توسعه زیرساخت های حمل و نقل در ابعاد مختلف آن متمرکز بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت هواپیمایی، از زیرساخت‌های مهم حمل و نقل و توسعه محسوب می‌شود، افزود: با حمایت‌های استانداری فارس، شرکت هواپیمایی “فلای پرشیا” با اخذ مجوزهای لازم به زودی با مرکزیت شیراز فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

تبادار همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در استان در حوزه تاریخی، فرهنگی، گردشگری و مذهبی گفت: حمل و نقل از ارکان اصلی صنعت توریسم است که این صنعت به عنوان یکی از مهمترین و پردرآمدترین صنایع می تواند در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان نقش آفرین باشد‌.

وی با تاکید بر اینکه توسعه صنعت توریسم می تواند کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی جدا کند، گفت: یکی از راه های توسعه صنعت توریسم، توسعه زیرساخت‌های گردشگری به ویژه، صنعت حمل و نقل هوایی است.

تبادار ادامه داد: استقرار و مرکزیت هواپیمایی فلای پرشیا در شیراز علاوه بر افزایش تعداد پروازها و حمل و نقل مسافر در فرودگاه بین المللی شیراز، می تواند در امر تجارت و بازرگانی داخلی و خارجی  نیز تسهیل کننده باشد‌.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مدیران این شرکت در کنار داشتن سرمایه از تخصص لازم نیز برخوردار هستند که این امر در نقش آفرینی هرچه بهتر آنان تاثیرگذار است‌.

استاندار فارس با اشاره به تجربه دیگر استان ها در مورد استقرار و مرکزیت یک شرکت هواپیمایی در آن استان، گفت: استقرار شرکت های هواپیمایی در استان های کرمان و آذربایجان شرقی کمک شایانی به روند توسعه این استان ها کرده است که امیدواریم استقرار شرکت فلای پرشیا در شیراز در روند توسعه فارس تاثیرگذار باشد.

تبادار همچنین در دیدار مدیران شرکت هواپیمایی تازه تاسیس فلای پرشیا بیان کرد: فرودگاه بین المللی شیراز این ظرفیت و پتانسیل را دارد که به هاب منطقه ای جنوب کشور تبدیل شود که در این زمینه با معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز توافقاتی صورت گرفته است‌.

وی زیرساخت های تعریف شده در فرودگاه بین المللی شیراز از جمله ترمینال پروازهای داخلی و خارجی را مطلوب توصیف و اضافه کرد: در بحث تجهیزات ناوبری هم شرایط مناسب و قابل قبول است اما در عین حال ارتقای این تجهیزات در دستور کار قرار دارد‌.

تبادار گفت: امیدواریم فاز نخست ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز با حداقل 6 تونل هوایی یا ایر‌بریج پیش بینی شده برای آن پایان امسال یا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد‌.

او اضافه کرد: فرودگاه بین المللی شیراز همچنین در بحث وسعت و توسعه باند در کشور دارای جایگاه و رتبه قابل قبولی است و از سوی دیگر توسعه پارکینگ هواپیما نیز با توجه به افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه در دستور کار قرار دارد‌.

مسیرهای پروازی فلای پرشیا

در کنار فرودگاه بین المللی شیراز، روزانه شاهد انجام پروازهایی داخلی و خارجی از فرودگاه های لار و لامرد به مقاصد دوبی، کویت و مسقط هستیم که شرکت هواپیمایی فلای پرشیا نیز می تواند از این پروازهای منطقه ای بهره مند شود‌. همچنین با توجه به اینکه تعداد زیادی از کارکنان مناطقی همچون خارک و عسلویه در شیراز ساکن هستند که در کنار فعالیت هواپیماهای بزرگ در مسیرهای مختلف، فعال کردن هواپیماهای سبک و کم ظرفیت در این مسیرها نیز می تواند منافع اقتصادی خوبی به دنبال داشته باشد‌.

زمان آغاز به کار فلای پرشیا

استاندار فارس با بیان اینکه مدیران شرکت هواپیمایی فلای پرشیا اعلام کرده‌اند که از دی‌ماه فعالیت این شرکت آغاز می‌شود، خواستار همکاری مسئولان ذیربط برای برقراری پرواز افتتاحیه شد.

 

کلمه‌های کلیدی: