پگاسوس ایرلاینز

بدون شک شما نام پگاسوس ایرلاینز را زیاد شنیده اید و یا با آن سفر رفته اید. امروز میخواهیم کمی بیشتر شما را با ایرلاین ترکیه ای پگاسوس آشنا سازیم. یکی از محبوب ترین و البته ارزان ترین شرکت های هواپیمایی در ترکیه، شرکت پگاسوس ایر لاینز  (Pegasus) نام دارد. این ایرلاین خصوصی ترکیه ای، برای سفر به بسیاری از نقاط مختلف در ترکیه و اروپا بسیار قیمت ارزان و به صرفه ای دارد.

پگاسوس ایرلاینز

در سال ۱۹۸۹، دو شرکت سیلک ایر و نت ایر که دو شریک تجاری هم بودند،  تصمیم گرفتند که با همکاری شرکت ایرلینگاس که شرکتی با فعالیت در زمینه ی  ارائه ی پرواز های چارتر هم بود، شرکت خدمات هوایی و خدماتی پگاسوس ایرلایز رو تاسیس کنند. اولین پروازی که شرکت پگاسوس ایرلاینز انجا م داد، در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۱۹۹۰ با دو فروند هوای بوئینگ ۴۰۰-۷۳۷ انجام شد. این شرکت در سال ۱۹۹۴ کلیه ی سهام خودش رو به یک شرکت ترکیه ای فروخت واین شرکت کاملا دارای تابعیتی ترکیه ای شد. در تمام این مدت هواپیمایی پگاسوس در حال گسترش خود بوده است. در سال ۲۰۰۵ این شرکت پس از انتصاب علی سابانجی به مدیریت خود، سیاست کاریش را از ارائه ی صرف هواپیمای چارتر به یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت تغییر داد و از این رو محبوبیتش در بین ایرلاینز های ترکیه ای بالاتر رفت. همچنین مدت زیادی نگذشت که تعداد مسافرین این شرکت آن قدر بالا رفت که این شرکت هواپیماها و جت های مسافربری خود را افزایش داد و طی مدت کمی تبدیل به دومین شرکت هواپیمایی محبوب و معروف ترکیه شد.

پگاسوس ایرلاینز

یکی دیگر از افتخارات این شرکت هواپیمایی این است که، به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ترکیه ای که هواپیمای ایرباس نئو۳۲۰ را خریداری کرده است، شناخته می شود. شرکت پگاسوس در سال ۲۰۱۲ با خرید بخش قابل توجهی از سهام هواپیمایی قرقیزستان از ایر ماناس، موفق شد اولین هواپیمای خود را تحت عنوان پگاسوس آسیا در سال ۲۰۱۳ معرفی کند. شرکت پگاسوس با ارائه ی سیستم low cost tickets، ضمن این که اولین ایرلاین ترکیه ای است که این سیستم را ارائه داده است، با استفاده از این سیستم هزینه های پذیرایی در هواپیما را حذف کرده و در عوض بلیط هواپیمای ارزان تری را به مسافرین خود ارائه می دهد. پگاسوس از ایران به تمامی شهرهای ترکیه پرواز به صورت چارتر را نیز ارائه می دهد. استفاده از خدمات این شرکت هواپیمایی که بلیط به مقصد اروپا می خواهند مخصوصا ایرانی ها، بسیار به صرفه است و از این رو طرفدار در ایران نیز زیاد دارد.

می توان گفت که بیش از ۹۰ در صد پروازهای پگاسوس از طریق فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن(Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı) انجام می پذیرد. در حال حاضر پگاسوس به بیش از ۹۷ مقصد در اروپا و خاورمیانه، پروازهای مسافربری و باربری انجام می دهد. در بین شهر های ایران این هواپیمایی در حال حاضر تنها به تهران پرواز دارد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر استابول ترکیه واقع شده است. این شرکت در حال حاضر بیش از ۶۰ فروند هواپیما و جت و مسافر بری را در اختیار دارد.

پگاسوس ایرلاینز

معنی کلمه پگاسوس

پگاسوس نامی یونانی به معنا اسب بالدار و وفادار است.

اطلاعات فرودگاهی ایرلاین پگاسوس

نام شرکت پگاسوس ایرلاینز: Pegasus Airlines

کد یاتا: PC

کد ایکائو: PGT

نکات مهم درباره هواپیمایی پگاسوس

در هنگام پرواز در حالت عادی هیچ گونه پذیرایی انجام نمی پذیرد.

بلیط پرواز شما غیر قابل تغییر و استرداد است.

مقدار بار مجازی که شما می توانید حمل کنید، نسبت به بلیطی که خریداری می کنید، متفاوت است.

کمی بالاتر هم اشاره ای مختصر به این مورد کردیم که میزان بار مجازی که مسافر ی تواند با خود در سفر با پگاسوس ببرد، متفاوت است. در واقع تمامی شرکت های هواپیمایی شرایط خاص خود را برای میزان بار مجاز در پرواز را دارا هستند. البته این نکته نباید فراموش شود که با تغییرات مدیریتی، قوانین هم عوض می شوند.

با توجه به سفری که در پیش دارید حتما نوع پکیج پرواز خود را انتخاب کنید. به طور مثال؛ ارزان ترین بلیط شرکت هواپیمایی پگاسوس، اسنتیالز(ESSENTIALS) نام دارد که میزان بار مجاز برای آن ۱۵ کیلوگرم برای سفرهای داخلی و ۲۰ کیلوگرم برای سفرهای خارجی است. یا پکیج ادونتیج(ADVANTAGE)، این امکان را به شما می دهد که ۵ کیلوگرم بار بیشتر با خود حمل کنید. همچنین می توانید صندلی خود را نیز انتخاب نمایید. در پکیج اکسترا(EXTRAS) نیز اجازه ی حمل ۱۰ کیلوگرم بیشتر بار را داشته باشید و علاوه بر انتخاب صندلی می توانید غذای گرم نیز سفاش دهید.

پگاسوس ایرلاینز

زمانی که بلیط خود را خریداری می کنید حتما قوانین به روز شده ی سایت را نسبت به پکیج انتخابی خود چک نمایید.

توجه داشته باشید که شرکت پگاسوس هیچ مسئولیتی در برابر گم کردن و شکستگی اشیا شما ندارد پس، حتما مواظب وسایل خود و محتویات داخل چمدان باشید.

کیف همراه هر مسافر در کابین بالای سر ،کنار صندلی و یا در دسترس مسافر قرار می گیرد و وزنش نباید از ۸ کیلوگرم تجاوز کند.

مهماندارانی که در شرکت هواپیمایی پگاسوس مشغول به کار هستند، از آموزش دیده ترین مهمان داران شرکت های هواپیمایی می باشند و به این علت که از ملیت های مختلف می باشند، می توانند به زبان های مختلف صحبت کنند.

پگاسوس ایرلاینز

اگر تمایل دارید تا در حین پرواز نوشیدنی داغ بنوشید می توانید با پرداخت هزینه ای بیشتر، از این مزیت در طول پرواز با پگاسوس برخوردار شوید.

در همه ی پروازهای پگاسوس، تمامی صندلی ها از استاندارد قابل قبولی برخوردار هستند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شرکت هواپیمایی پگاسوس، حامی رسمی استادیوم ترک تلکام آرنا(Turk Telekom Arena) به عنوان استادیوم رسمی تیم فوتبال گالاتاسرای است.

شرکت هواپیمایی پگاسوس ایرلاینز برای اعلام آفرها و تخفیفات فصلی اش، به سایت ترکیه ای خود بسنده می کند. پس، برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات این شرکت به سایت ترکیه ای این شرکت مراجه فرمایید.

منبع : www.flypgs.com

کلمه‌های کلیدی: