جاذبه های گردشگری پاتایا

همه ساله میلیون ها گردشگر از سراسر جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری پاتایا به این شهر زیبا سفر میکنند . اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید حتما گزارش امروز ایلیاگشت را مشاهده کنید.

پاتایا شهر ساحلی کوچکی است در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد. با بازدید بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی در سال، این شهر یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید. این شهر به دلیل وجود، کاباره‌ها و انواع محلات تفریحات شبانه شهرت جهانی دارد.

مینی سیام پاتایا | Mini Siam Of Pattaya

مینی سیام، یک پارک مینیاتوری واقع در مرکز شهر پاتایا می باشد و از سال 1985 آغاز به کار کرد. این بنا در کیلومتر 143 جاده ی سوخومیت در منطقه بانگلامونگ قرار گرفته است. این مجموعه به دو بخش مینی سیام و مینی یوروپ(اروپای کوچک)تقسیم می شود. از مرکز شهر می توانید با تاکسی یا توک توک در عرض 20 دقیقه به آنجا برسید. سیام نام قدیم کشور هزار معبد تایلند است و کلمه مینی سیام به معنای تایلند کوچک است.

معبد وات فرا یای پاتایا | Wat Phra Yai Temple Of Pattaya

معبد وات فرا یای پاتایا، زمانی ساخته شده که پاتایا دهکده ای کوچک و گمنام بود. این معبد یکی از نمادهای مهم شهر محسوب می شود. معبد وات فرا یای در ساحل بودای بزرگ که به اسم ساحل بنگ راک شناخته می شود، قرار گرفته است. این منطقه دقیقا در شمال شرقی ترین قسمتِ پاتایا قرار دارد. مردم پاتایا در زمان های مختلف به معبد وات فرا یای می آیند و از بودای بزرگ، سلامتی، خوشبختی و خوش شانسی را درخواست می‌کنند، همچنین مردم هدایایی همچون میوه و گل نیز می آورند تا آن را به بودای بزرگ تقدیم کنند.

معبد حقیقت پاتایا | The Sanctuary Of Truth Of Pattaya

معبد حقیقت پاتایا، در زمینی به مساحت 35 هکتار قرار گرفته است. فلسفه ی ساخت این معبد، باوری باستانی از زمین، دانش و فلسفه را در خود نهان دارد. ساخت این معبد مربوط به سال 1980 می باشد. اکنون بیش از 20 سال است که در دست ساخت است و ممکن است تا 15 سال دیگر هم ادامه داشته باشد. بزرگترین خانه ی عبادت در آسیاست و از منحصر به فردترین سازه های مقدس آسیایی است.

موسسه آکواریوم دانش های دریایی پاتایا | Institute Of Marine Science Aquarium Of Pattaya

موسسه آکواریوم دانش های دریایی پاتایا، یک موسسه ی تحقیقاتی بزرگ است که تحقیقات دریایی در آن انجام می شود و از دیدنی های این شهر محسوب می گردد. این آکواریوم  در ساحل بنگ سائن می باشد که یکی از نزدیکترین سواحل پاتایاست. موزه و آکواریوم موسسه دانش های دریایی پاتایا در دانشگاه بورافا قرار دارد و برای عموم مردم در روزهای تعطیل، رایگان می باشد.

باغ وحش ببرها پاتایا ( سریراکا) | Sriracha Tiger Zoo Of Pattaya

باغ وحش ببرهای پاتایا، در سال 1997 افتتاح شده و فاصله این مجموعه ی تفریحی تا پاتایا چیزی حدود 30 دقیقه می باشد. باغ وحش به چهار بخش تقسیم شده است. بخش پرورش ببر، بخش استعدادیابی ببر، بخش کروکدیل ها و قسمت حیوانات.

یکی از جذاب ترین کارهایی که می توانید در باغ وحش انجام دهید، زمانی است که به توله ببرها، شترمرغ ها، شترها و کانگوروها غذا می دهید. همچنین می توانید با توله ببرها عکس بیندازید، نمایش های مخصوص کروکدیل ها را ببینید و یا فیل سواری کنید.

موزه بطری های شیشه ای پاتایا | The Bottle Art Museum Of Pattaya

موزه ی بطری های شیشه ای پاتایا، یکی از جذابترین دیدنیهای این شهر است که در سال 1995 میلادی توسط یک هنرمند هلندی ساخته شد و سالانه گردشگران بسیاری را جذب خود میکند. این مجموعه ی هنری بسیار خلاقانه در خیابان سوخومیت روبروی مجموعه ی مینی سیام قرار گرفته است. درابتدا به صورت یک آموزشگاه برای آموزش هنرجویان تایلندی در زمینه ی هنر در بطری های شیشه ای افتتاح گردید.

دنیای زیر آب پاتایا | Under Water World Of Pattaya

دنیای زیر آب پاتایا، یکی از بزرگترین آکواریوم ها با ظرفیت 3.8 میلیون لیتر آب در جهان است که در واقع دنیایی متفاوت را به ببیندگان عرضه می‌دارد. این آکواریوم با مساحت 19 هزار متر مربع، تونلی به طول ۱۰۰ مترست که حدود ۵۰۰۰ آبزی از ۲۰۰ گونه‌ی متنوع را در خود جای داده است. از جمله کوسه، سمور دریایی، سفره ماهی و…که همگی در کنار هم مسالمت آمیز زندگی می کنند.

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: