خوراکی‌های خوشمزه پاریس

غذا و خوراکی‌های خوشمزه در سفر بسیار مهم می‌باشد پس از آنها غافل نشوید. شاید دیگر نتوانید خوراکی‌های آن نقطه را امتحان کنید. پاریس از شهرهایی می‌باشد که بسیار چیزهای جذابی دارد که اگر برای اولین بار به آنجا سفر کرده باشید، میتواند شما را در بسیار متحیر کند. خوراکی‌های خوشمزه پاریس را از دست ندهید. با ایلیا گشت همراه باشید تا غذاهای خوشمزه پاریس را به شما معرفی کنیم.

تست چند نوع خوراکی های خوشمزه پاریس

باگت

به جرات می توان گفت پاریس بهترین، خوشمزه ترین و با کیفیت ترین باگت روی زمین را تولید می کند. هر سال یک مسابقه در پاریس برای انتخاب بهترین تولید کننده ی باگت برگزار می شود و اگر می خواهید باگت را امتحان کنید، این مورد می تواند منبع خوبی برایتان باشد. یادتان باشد که حتما قسمت زبر و خشن آن را جدا کنید، مثل پاریسی ها که این کار را انجام می دهند.


استیک فرانسوی

در واقع این نوع از استیک، استیک گریل شده ای است که با چندین سس مختلف در کنار آن به همراه چیپس سرو می شود. وقتی گوشت به اندازه ی کافی گریل و پخته شده باشد و سیب زمینی ها به اندازه ی کافی پخته و تازه باشند، استیک گریل شده را از وسط با دست نصف می کنند و دوباره آن را سرخ می کنند.


تارت لیمو

این شیرینی کوچک فوق العاده، ترکیب بسیار جالبی از شیرینی و ترشی در کنار هم است و با یک لیمو شیرین که در بالای آن ریخته می شود، ترکیب می‌شود.یکی از

این شیرینی کوچک فوق العاده، ترکیب بسیار جالبی از شیرینی و ترشی در کنار هم است و با یک لیمو شیرین که در بالای آن ریخته می شود، ترکیب می‌شود.یکی از خوراکی‌های خوشمزه پاریس به شمار می رود.

تارت لیمو

جگر چرب

شاید قرار گرفتن جگر در این لیست به نظر یکم عجیب بیاید. اما بد نیست بدانید که جگر یکی از تجملی ترین و گران ترین غذاهایی است که در فرانسه و در رستوران های آن می توان پیدا کرد بطوریکه پاریسی‌ها هر وقت یک مهمان خاص و بسیار مهم دارند، برای پذیرایی ناهار یا شام، جگر چرب سرو می‌کنند. پاریسی‌ها را می‌توان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این غذا در دنیا دانست. معمولا در کنار این غذا، مزه هم وجود دارد تا طعم آن را چندین برابر خوشمزه‌تر کند. اگر به پاریس رفتید، جگر چرب را به روشی که فرانسوی‌ها آن را طبخ و سرو می‌کنند حتما امتحان کنید.


سوفله یکی از خوراکی‌های خوشمزه پاریس

احتمالا نام این کیک را در کتاب های آشپزی زیاد خوانده‌اید و یا حتی خودتان درست کرده‌اید. سوفله یک نوع شیرینی یا کیک فرانسوی است که ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آن تخم مرغ است. این کیک کوچک دو قسمتی است و بیس آن یک نوع کرم است که روی آن کرم سفیده ی زده شده قرار می‌گیرد.


نان سوکا ( Socca)

این نان در منطقه ی نیس فرانسه تولید می شود اما در سرتاسر فرانسه و بخصوص پاریس به فراوانی پیدا می شود. سوکا ساختاری مثل نوعی نان به نام فاریتانا دارد که یک نوع نان ایتالیایی است. سوکا بسیار ترد و نازک است و ازترکیب آرد نخود و روغن زیتون با آب درست می شود و بعد در تنور گذاشته می‌شود تا پخته شود. سوکا یکی از خوشمزه‌ترین نام های فرانسه است که نباید پاریس را بدون امتحان کردن آن ترک کنید.

کلمه‌های کلیدی: