غار پرآو ترسناک ترین غار ایران

امروز در این گزارش قصد ما این است تا شما را به ماجراجویی در دل کوههای ایران زمین دعوت کنیم. شما را به کرمانشاه می بریم، شمال شرق شهر کرمانشاه و غار پرآو، دومین اثر طبیعی ملی ایران زمین.

غار پرآوا

خودتان را برای بالارفتن آدرنالین آماده کنید، افزایش ترس و ضربان قلب در غار نوردی در غار زیبای پرآو کرمانشاه. یادتان باشد برای ورود به غار باید وسایل مخصوص این کار را همراه داشته باشید.

غار پرآوا

شاید برای شما جالب باشد که غار پرآو به غار قاتل معروف می باشد. نوع این غار عمودی است و بر روی کوه های بلند قرار گرفته است و برای رسیدن به ورودی آن باید به ارتفاع بیش از ۳ هزار متری کوه پرآو بروید.

غار پرآوا

غار پرآو در ۱۲ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه قرار گرفته است. ارتفاع ۳۳۵۷ متر از سطح دریا غار پرآو را به عنوان یکی از بلندترین قله های استان کرمانشاه معرفی نموده است.

غار پرآوا

همه ساله از افرادی که برای ماجراجویی و کنکاش به غار پرآو می روند از بالاهای آنجا سقوط کرده و متاسفانه جان خود را از دست می دهند به همین دلیل به اینجا غار قاتل می گویند.

غار پرآوا

در سال ۸۸ این غار به عنوان دومین اثر طبیعی ملی کرمانشاه توسط سازمان حفاظت محیط زیست ایران به ثبت رسیده و در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. مشخصات فنی و علمی غار پرآو، غاری است به طول ۱۴۵۴ متر و عمق ۷۵۲ متر که در میان کوه طاق بستان و کوه بیستون قرار دارد.

کلمه‌های کلیدی: