اتاوا کانادا ارزانترین پایتخت جهان

ارزانترین پایتخت جهان را امروز بررسی می کنیم . شهر اتاوا با تلفظ‌های مختلف آدوا و آتوا چهارمین شهر بزرگ کانادا و پایتخت این کشور می‌باشد. این شهر که در امریکای شمالی واقع شده با قرارگیری در کرانه رود اتاوا که شعبه‌ای از رودخانه سن لوران است و همچنین وجود چند موزه مهم کانادا در آن مانند نگارخانه ملی و موزه جنگ کانادا، به یکی از مقاصد زیبای گردشگری این کشور تبدیل شده است.

همچنین به لحاظ کیفیت زندگی بالا و وجود امنیت و آرامش سرشاری که در شهر جریان دارد و آن‌را چهاردهمین شهر برتر جهان نموده، در شمار مهاجرپذیرترین شهرهای جهان همانند دیگر شهرهای کانادا قرار گرفته است. 

اتاوا،  ارزانترین پایتخت جهان

آداب و رسوم مردم اتاوا

بهترین جشن روز ملی کانادا در شهر اوتاوا پایتخت کانادا برگزار می شود، که در آن می توانید با فرهنگ مردم این شهر آشنا شوید. جشنواره پوتین اتاوا، یک غذای فست فودی محلی با چنین اسم عجیبی هر ساله همه مردم مشتاق را دور هم جمع می کند. با این حال به راحتی غذاهای فست فودی را در این شهر پیدا می کنید. نکته جالب اینجاست که اتاوا کانادا ارزانترین پایتخت جهان می باشد.

هرچند که چندین دانشگاه و کالج معتبر در این شهر وجود دارد اما دانشگاه کارلتون و دانشگاه اتاوا دو دانشگاه اصلی آن محسوب می‌شوند. طبق آمار رسمی شهرداری اتاوا حدود ۱۵۰۰۰۰ دانشجو در دانشگاه‌ها و کالج‌های شهر اتاوا مشغول به تحصیل هستند. جالب است بدانید که کیهان کلهر آهنگساز کُردِ برجسته ایرانی نیز فارغ‌التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه کارلتون این شهر است.

جاذب های اتاوا، ارزانترین پایتخت جهان

جشنواره گل لاله پر از رنگ و عطر گل های لاله در ماه می برگزار می شود. این شهر پر از میراث یونسکو است به عنوان مثال کانال رایدو که در قرن ۱۹ ام ساخته شده است، از مرکز شهر عبور کرده و بخشی از آن در زمستان های سرد این شهر تبدیل به پیست اسکیت بر روی یخ می شود. آبشار معروف این رودخانه در زمستان با یخ زدن سطح آب منظره زیبایی به وجود می آورد.

جاذبه های گردشگری اتاوا

موزه حقوق بشر کانادا

موزه حقوق بشر کانادا اولین موزه‌ای به‌شمار می‌رود که تنها به سیر تکامل، گرامیداشت و آینده حقوق بشر می‌پردازد. هدف از تاسیس این موزه، ایجاد یک مرکز فعالیت ملی برای یادگیری و کشف حقوق بشر بوده است و در آن از تکنولوژی‌های تعاملی، فیلم، ویدئو و هنر برای آموزش و الهام‌ بخشیدن به بازدیدکنندگان استفاده می‌شود. 

موزه حقوق بشر کانادا

خلیج فاندی کانادا

خلیج فاندی کانادا یکی از نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا در کشور زیبای کانادا است. خلیج فاندی کانادا دارای یکی از بالاترین کشندها است. این خلیج در ژوئیه ۲۰۰۹ یکی از عجایب طبیعت نامگذاری شد. بر اثر جزر و مد، این خلیج روزی دو بار از آب خالی می‌شود و به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد تا بتوانند در آن قدم بزنند.

جشنواره گل لاله کانادا

در ادامه مقاله اتاوا کانادا ارزانترین پایتخت جهان ، کوه‌ها، جنگل‌ها، بیابان‌ها، یخچال‌ها و سواحل، پدیده‌های طبیعی آرامش‌بخشی هستند و کانادا کشوری پهناور است که با وجود چنین جاذبه‌های گردشگری، هر سال بسیاری از مردم را جذب می‌کند. احتمالاً‌ می دانید که کانادا دومین کشور پهناور در جهان است. بنابراین، خیلی دور از انتظار هم نخواهد بود اگر بگوییم از نظر زیبایی های طبیعت و تنوع زیستی کانادا هیچ چیزی کم ندارد و هر نوع جاذبه ای که بخواهید را در خود جای داده است. 

جشنواره گل لاله کانادا

موزه جنگ کانادا

موزه جنگ کانادا درباره تاریخ نظامی این کشور میباشد که در شهر اتاوا قرار گرفته است و یکی از معتبرترین موزه های جهان برای مطالعه و درک درگیری های مسلحانه میباشد. این موزه در سال 1880 به عنوان مجموعه ای از مصنوعات نظامی که در اختیار دولت فدرال کانادایی قرار گرفته بود، توسط مأموران شبه نظامی گارتنای اتاوا سازمان یافت. در سال 2005 موزه در محل جدید خود در دشت لبرتون در مرکز شهر اتاوا افتتاح شد.

پارلمان هیل اتاوا

پارلمان هیل که در زبان محاوره به هیل نیز معروف است، منطقه ای در جنوب رودخانه اتاوا، ارزانترین پایتخت جهان ، ایالت اُنتاریو می باشد. این ساختمان بر روی تپه ای شیب دار و در نزدیکی ابتدای کانال ریدو ساخته شده است. این ساختمان محل پارلمان کانادا می باشد که از اهمیت نمادین ملی برخوردار است. آتش سوزی ۳ فوریه ۱۹۱۶ بلوک مرکز ساختمان را نابود کرد و در سال ۱۹۲۷، پارلمان هیل همراه با برج صلح تکمیل شد و به شکل امروزی خود در آمد.

برج صلح اتاوا

برج صلح از مهم ترین دیدنی های و جاذبه های شهر اتاوا محسوب میشود که امروزه به یکی از نمادهای همین شهر مبدل شده است. تصویر این برج بر روی اسکناس های بیست دلاری و پنجاه دلاری کشور کانادا نیز دیده میشود. این برج 92 متری در سال 1920 ساخت آن به پایان رسید و به منظر نمایش درآمد.

برج صلح اتاوا، ارزانترین پایتخت جهان

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: