یک روز در کاخ باکینگهام لندن

یک روز در کاخ باکینگهام لندن عنوان گزارش امروز است.  کاخ باکینگهام در لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیا، مرکز رویدادهای عمومی ویژه، مهمانی‌های سلطنتی و در هنگام جشن‌های ملی، مورد توجه بریتانیایی‌ها است. این کاخ ۲۰ سال است که تابستان ها به روی گردشگران باز است و یکی از زیباترین، مهم ترین و دوست داشتنی ترین جاذبه های گردشگری شهر دیدنی لندن است.

لندن، بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر بریتانیا است و پایتخت کشور انگلستان نیز می‌باشد. این شهر را که همه جزو پرقدرت‌ترین و ثروتمندترین مراکز سیاسی دنیا می‌شناسند در واقع مقر اصلی پادشاهی متحد بریتانیا است. پیشینه تاریخی این شهر به زمان روم باستان برمی‌گردد.

کاخ باکینگهام لندن

اتاق های دولتی کاخ باکینگهام

به طور کلی کاخ باکینگهام لندن دارای ۷۷۵ اتاق، شامل ۱۹ اتاق دولتی و ۷۸ حمام  و اتاق های دیگر است. اتاق های دولتی اتاق هایی هستند که پادشاه در آن ها کارهای اداری و عمومی اش را انجام می داده است. از میان این اتاق ها در بعضی از آن ها مراسم های مهمی مانند مراسم ازدواج هم انجام می شده است. اگر در فصل تابستان از این کاخ دیدن کنید، می توانید تور کوتاهی به این اتاق ها هم داشته باشید. تزییناتی که در این اتاق ها به کار رفته است از ستون های مرمری گرفته تا فرش های گران قیمت، کاغذ دیواری های چشمگیر، لوسترهای عظیم و مبلمان و تندیس ها همه خیره کننده هستند و اصلا نباید فرصت دیدن آن ها را از دست داد.

کاخ باکینگهام لندن

پلکان بزرگ کاخ باکینگهام

از دیگر بخش های کاخ باکینگهام لندن پلکان بزرگ آن است، این پله های چشم نواز از جنس برونز هستند و توسط دیزاینر جان ناش در بین سال های ۱۸۲۵ تا ۱۸۳۰ طراحی شده اند.

تور صوتی پرنس چارلز

به عنوان بخشی از برنامه بازدیدتان از کاخ باکینگهام به شما یک راهنمای صوتی رایگان کاخ باکینگهام هم داده می شود. جالب است بدانید که معرفی این کاخ در این فایل صوتی متعلق به شاهزاده والز یا همان پرنس چارلز است که شما را با خود به هر ۱۹ اتاق دولتی و بخش هایی از نمایشگاه می برد. این راهنماهای صوتی به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی، ایتالیایی، ژاپنی، ماندارین و پرتغالی هستند.

کاخ باکینگهام لندن

اتاق تاج و تخت

یکی از پر طرفدارترین قسمت های کاخ باکینگهام لندن اتاق تاج و تخت است که در آن می توان تخت های سلطنتی و متعلقات گرانبهای آن را دید.

پرچم های کاخ باکینگهام

یکی از جاذبه هایی که در زمان بازدید از این کاخ نباید از دست بدید به اهتزاز درآمدن پرچم کاخ است که هر روز انجام می شود. در زمان هایی که ملکه در کاخ باشد، از پرچم های معمولی استفاده می شود اما زمانی که در کاخ نباشد، پرچم اتحادیه برافراشته می شود. از دیگر جذابیت های این کاخ ۳۵۰ ساعت زیبا و منحصر بفرد آن است که یکی از بزرگ ترین مجموعه های ساعتی جهان هم حساب می شود.

کاخ باکینگهام لندن

ظروف چینی

کاخ باکینگهام تعدادی از بهترین کالکشن های ظروف چینی را در خود جا داده است. این قطعات در واقع به دستور پادشاه جرج فرانسوی بین سال های ۱۷۸۳ و ۱۸۳۰ تولید شده اند؛ انواع ظروف ها، فنجان های نفیس و کاسه های دست ساز از جمله ی آن ها هستند.

کاخ باکینگهام لندن

باغ کاخ باکینگهام

یکی دیگر از تحسین برانگیزترین بخش های کاخ باکینگهام باغ های آن است که مساحتی ۱۵٫۸ هکتاری را در برگرفته اند و در این وسعت، ۳۵۰ نوع گل های وحشی و ۲۰۰ نوع درخت و یک دریاچه هم وجود دارد. این باغ ها محل برگزاری جشن ها و مراسم های سالیانه سلطنتی هم هستند، از بخش هایی که شما می توانید از آن دیدن کنید، زمین تنیس، خانه تابستانی و باغ رز است.

کاخ باکینگهام لندن

مراسم عوض شدن گاردها

یکی از جذاب ترین بخش های بازدید از این کاخ تماشای عوض شدن گاردهاست که در بیرون کاخ انجام می شود. اگر دوست داشتید تا این اتفاق را ببینید باید ساعت ۱۰:۱۵ صبح در بیرون کاخ باشید و این مراسم را ببینید.

کاخ باکینگهام لندن

بعد از گشت و گذار در اتاق های کاخ باکینگهام لندن و بازدید از سالن نمایشگاه و نقاشی ها و سالن های آن می توانید به بخش غربی این کاخ بروید و در کافه ی آن انواع قهوه و ساندویچ ها را سفارش دهید. علاوه بر این یک غرفه ی فروش سوغاتی هم در محلی از این کاخ وجود دارد که در آن نمونه های منحصر بفردی مثل انواع نمونه های مجموعه های سلطنتی ارائه می شود، تم بیشتر محصولاتی که در این غرفه ارائه می شود مرتبط با خانواده سلطنتی است.

منبع : www.rct.uk

کلمه‌های کلیدی: