در قدیمی ترین سینمای باتومی فیلم ببینید

شهر بندری باتومی یکی از شهرهای کشور گرجستان است. این شهر بر کرانهٔ دریای سیاه قرار دارد. یشتر افراد فکر می کنند که در سفر باید از جاذبه ها و اماکن تاریخی و قدیمی دیدن کنند اما نباید در این میان از اماکن تفریحی همچون سینما و یا سالن های تئاتر و یا انواع دیگری از جاذبه ها را به این راحتی ها گذشت! از آن جایی که در روزهای گرم تابستان هستیم و سفر به شهر باتومی در گرجستان یکی از گزینه های خوب برای سفرهای تابستانی است، ما می خواهیم از میان جاذبه های گوناگون و بی شماری که در این شهر وجود دارد، سینما آپولو باتومی (Cinema Apollo in Batumi) را به شما معرفی نماییم. این سینما در سال ۱۹۱۱ میلادی ساخته شد ولی بعدها مورد بازسازی و تجهیز قرار گرفت.

قدیمی ترین سینمای باتومی

همه چیز درباره ی سینما آپولو باتومی

در ادامه مقاله قدیمی ترین سینمای باتومی ، این سینمای بسیار معروف و البته دیدنی در سال ۱۹۱۱ میلادی در باتومی ساخته شد و از همان زمان تبدیل به یکی از جاذبه های بسیار محبوب نه تنها پیش مردم محلی باتومی بلکه گردشگران و تاجرانی که به این شهر سفر می کردند شد. با این که از عمر سینمای باتومی در حدود ۱۰۸ سال است که می گذرد اما این سینما هنوز هم پابرجا است و طرفدران خودش را از دیروز تا به امروز دارد. زمانی که سینما آپولو ساخته شد، به آن به چشم اولین سینمای مدرن و امروزی در گرجستان و این شهر نگاه می کردند و اولین فیلم هایی که بر روی پرده ی سینماهای مختلف در سراسر جهان می آمد بر روی آن نیز نمایش داده می شد. گفتنی است که این سینما تا مدت ها فعالیت می کرد و میزبان نمایش فیلم های بسیاری همچون؛ کازابلانکا و یا فقط به خاطر یک مشت دلار بود اما پس از مدت مدیدی فعالیت آن را تعطیل کردند و دیگر در آن فیلمی به نمایش گذاشته نشد.

قدیمی ترین سینمای باتومی

این سینما بالاخره در سال ۲۰۱۱ میلادی و در حالی که باید تولد ۱۰۰ سالگی خود را جشن می گرفت، پس از تعمیرات و اضافه کردن تجهیزات روز دنیا در زمینه ی سالن های نمایش سینماها مجددا مورد بازگشایی قرار گرفت. سینما آپولو را باید به عنوان تنها سینمای باتومی به شما معرفی کنیم و بگوییم که این شهر به جز سینما باتومی دیگر سالن سینمایی در خود ندارد. با این که سینما آپولو باتومی تنها سینمای موجود در این شهر است اما در عوض، امکانات آن بسیار کامل است و از هر نظری انتظارات و خواسته های کسانی که به آن برای دیدن فیلم می آیند را برآورده خواهد ساخت.

از لحاظ تجهیزات نمایشی در سینما آپولو باتومی می توانید فیلم های روز جهان که بر روی اکثر سینماهای بین المللی است را در سالنی با پرده ی نمایش I MAX 3D ببینید و صداگذاری های فیلم را از بلندگوهایی با کیفیت دالبی و دیجیتال بشنوید. درباره ی فیلم هایی که در تنها سینمای باتومی پخش می شود باید این نکته را بدانید که نه لزوما همه ی آن ها ولی اکثریتشان به زبان روسی ترجمه شده اند. در ضمن روزانه در این سالن های این سینما به صورت میانگین بین ۳ الی ۴ فیلم مختلف نمایش داده می شود. در سفر به باتومی اگر که انتخاب کردید تا زمانی را در سینما آپولو بگذرانید باید این را بدانید که می توانید با کارکنان سینما به از طرق ۳ زبان گرجی، انگلیسی و روسی ارتباط برقرار نمایید.

قدیمی ترین سینمای باتومی

اگر در زمانی که در این شهر به سر می برید هوس دیدن یک فیلم در سینما را کردید، این را بدانید که درهای سینما آپولو باتومی از ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۱۲ شب به روی مراجعین خود باز است. هزینه ی خرید بلیط سینما در باتومی بر اساس قیمت روز یعنی ۹/۵/۱۳۹۸، بین ۸ تا ۱۵ لاری گرجستان (GEL) می باشد.

قدیمی ترین سینمای باتومی

می توانید سالن سینما آپولو را اجاره کنید.

یکی از امکاناتی که در این سینمای معروف گرجستانی به افراد مختلف ارائه می شود این است که؛ می توانید سالن این سینما را اگر بخواهید با هماهنگی با مسئولین آن برای چند ساعت و یا حتی یک روز کامل کاری اجاره کنید. معمولا هستند گروه های مختلف کسی و کاری که از سالن این سینما به عنوان مکانی مناسب و کامل برای میزبانی یک جلسه و یا برگزاری یک رویداد استفاده می کنند. درباره ی شرایط استفاده ی انحصاری سینما آپولو باتومی باید این نکته را بدانید که زمانی که شما سالن این سینما را اجاره می کنید، می توانید تا حتی از مسئولین سینما این را بخواهید که از فیلم هایی که بر روی صحنه ی سینمای خود دارند و یا حتی پخش مستقیم یک بازی فوتبال نیز برای شما و مهمانانتان به نمایش بگذارند و یا از شما پذیرایی به عمل بیاورند.

منبع : www.kinoafisha.ge

کلمه‌های کلیدی: