معرفی جاذبه های قدیمی پاریس

با اینکه پاریس فرانسه در عصر کنونی نیز بسیار جذاب است اما خیلی از گردشگران گفته اند که بیشتر به جاذبه های قدیمی پاریس علاقه داشته و می خواهند که پاریس را در دهه ۲۰ تجربه کنند. ادبیات فرانسه، موزیک جاز، سبک خاص شهر و فضای دلنشین آن، مواردی هستند که مسافران به آن اشاره می کردند. اگرچه تا زمانی که یک ماشین زمان نداشته باشید نمی توانید پاریس دهه ۲۰ را تجربه کنید! اما با وجود جاذبه های گردشگری که سعی بر حفظ روح پاریس در گذشته را دارند می شود کمی به آن حال و هوا نزدیک شد.

5 مورد از جاذبه های قدیمی پاریس

باغ لوکزامبورگ

این باغ یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران و از جاذبه های قدیمی پاریس است. این باغ زیبا و وسیع که کاخ لوکزامبورگ (که اکنون مجلس ملی در آن قرار دارد) را احاطه کرده است، مسیرهای پیاده روی، نیمکت‌هایی برای استراحت، حوضچه و چشمه های زیبا، مجسمه و چمن‌کاری هایی را در خود جای داده که الهام بخش پاریس فرانسه قدیمی است. گفته می شود که ارنست همینگوی یکی از علاقمندان به این باغ بوده و بسیاری از نوشته های خود را در این باغ خلق کرده است.

جاذبه های قدیمی پاریس

کتابفروشی شکسپیر

در نزدیکی نوتردام، یکی از نمادین ترین کتابفروشی های دنیا را خواهید یافت. فروشگاه اصلی در سال ۱۹۱۹ در پاریس افتتاح شد و به عنوان یکی از محبوب ترین مکان ها برای نویسندگانی چون ازرا پاوند، ارنست همینگوی و جیمز جویس بود. البته محل اصلی این فروشگاه در طول جهان جهانی دوم بسته شد و کتابفروشی حاضر به تاریخ ۱۹۵۱ بر می گردد. اما کتابفروشی شکسپیر همچنان روح قدیمی آن را حفظ کرده و به طرز خلاقانه ای از نویسندگانی که به آنجا می آیند، میزبانی می‌کند؛ ۱۳ تخت خواب برای استراحت نویسندگان وجود دارد و رویدادهای فرهنگی زیادی در طول سال در اینجا برگذار می شود.

در پاریس به دهه 20 میلادی برگردید

مون مارته

قسمت چپ این تپه محل گرد هم آمدن هنرمندان و نویسندگان بوده اما اگر از رودخانه سن عبور کنید، به کافه ها، فروشگاه‌ها و رستوران‌های ارزانی دسترسی پیدا می کنید که محلی دیگر برای تجمع آن‌ها می باشد. آنها در میدان نقاشی می‌کردند، با هم گفتگو می کردند و در خیابان ها در تنهایی خود غرق می شدند. امروزه، به لطف ارزان بودن املاک، این منطقه هنوز هم پر از هنرمند و نقاش می باشد (هرچند بیشتر به یک مکان توریستی تبدیل شده است).

در پاریس به دهه 20 میلادی برگردید

لاکلوسوی دِلیلا

در انتهای پارک لوکزامبورگ، شما این کافه‌ی دنج و کوچک را با فضای داخلی تاریک و پاسیوی بیرونی که با درختان قطور پنهان شده، خواهید یافت. گفته می شود که همینگور برای اولین بار کتاب گتسبی بزرگ‌ را در اینجا خوانده است. مانند بقیه کافه ها، فضای داخلی به همان سبک دهه ۲۰ طراحی شده است.

رو دِ فلورس

محل دیگری است که گرترود استاین معروف در آن جا زندگی می‌کرده است. تمام افراد مشهور در اینجا رفت و آمد داشتند. از جمله آن ها می‌توان به همینگوی، پابلو پیکاسو، هنری ماتیس، فرانسیس اسکات کی فیتزجرالد، گیوم آپولینر و ازرا پاوند اشاره کرد. امروزه رو د فلورس خیابان ساکتی است و خانه ای که او در آن زندگی می کرده بازسازی شده اما پلاک کوچکی روی خانه وجود دارد که می توانید روبروی آن بنشینید و تصور کنید که در آن زمان چه افرادی به اینجا رفت و آمد می‌کردند.

در پاریس به دهه 20 میلادی برگردید
کلمه‌های کلیدی: