جزیره نسبار در بلغارستان محافظت شده ، اما توریستی

بدون شک یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای بلغارستان که اتفاقا جزیره ای ساحلی است، جزیره نسبار در بلغارستان است. این جزیره ی نسبتا شلوغ که در استان بورگاس قرار گرفته از قضا، یکی از شهرهای باستانی و دیدنی این کشور است که در آن پر است از دیدنی های تاریخی و جاذبه های ساحلی! بنابراین با خیال مطمئن به شما می گوییم که جزیره نسبار در بلغارستان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای هر کسی است که به بلغارستان سفر می کند.

جزیره نسبار در بلغارستان

جزیره نسبار و جاذبه هایش

از لحاظ جغرافیایی، جزیره ی نسبار در بلغارستان در استان بورگاس بلغارستان قرار گرفته و جمعیتی تقریبا ۸ هزار نفری دارد. این شهر ساحلی که هر طرفش به وسیله ی آب ها احاطه شده در واقع بر روی شبه جزیره ای سنگی آن هم در دریای سیاه به وجود آمده است. جزیره نسبار در بلغارستان از لحاظ جغرافیایی و توپوگرافیک در یکی از بهترین مناظر و منطقه های بلغارستان قرار گرفته است. این جزیره ی ساحلی با این که به شکلی است که گویی یک جزیره ی با فاصله از اقلیم بلغارستان است اما در نهیات به وسیله ی یک جاده ی بسیار باریک به دیگر شهرها و استان های بلغارستان متصل شده است. در واقع نسبار در یک شبه جزیره قرار گرفته که نسبتا طولانی و بزرگ است و از لحاظ قرار گیری در موقعیتی خاص قرار دارد. این جزیره دارای تاریخ بسیار غنی و قدیمی است که همان باعث جذابیت بیش از پیشش شده است. کتب تاریخی می گویند که قدمت تاریخ نسبار به بیش از ۳ هزار سال قبل باز می گردد و از آن زمان تا به حال در آن نشانه هایی از حیات انسان ها موجود بوده است.

جزیره نسبار در بلغارستان

اما از لحاظ تاریخی، اولین گروه و قبیله ای که این جزیره ی زیبا را پیدا کرده و به آن پا گذاشتند و اجتماع شهری را به وجود آوردند، مردم قبیله ای یونانی به نام تراسیان ها بودند. آن ها از زمان ورود به این جزیره ی ساحلی تا زمانی که تنها ۶ قرن از میلاد حضرت مسیح گذشته بود، یک جانشینی در این شهر را آغاز کردند و این منطقه را به عنوان یک شهر به دیگر مناطق معرفی کردند. از آن زمان تا کنون در این منطقه با توجه به سابقه ی زندگی اقوام انسانی از سالیان پیش تا به حال، جاذبه های تاریخی دیدنی و مختلفی به وجود آمده است که دیدار از این شهر را به هر کسی که به این شهر سفر می کند، واجب کرده است!

جزیره نسبار در بلغارستان

عموما جاذبه های تاریخی باقی مانده در این شهر به دوره ی هلنستیک (Hellenstic) باز می گردد که ریشه ای کاملا یونانی دارد. البته با این که جزیره نسبار در بلغارستان بیشتر به خاطر وجود قلعه های فراوان و کلیساهای بی شمارش معروف شده است. جزیره ی نسبار در طول دوران حیاتش، تحت فرامانروایی حکومت های مختلفی همچون؛ عثمانیان، کروم خان و خیل عظیم دیگری از مهاجمان و فاتحان مختلف بوده است. این رفت و آمدهای فاتحان باعث ایجاد خرابی ها و در عوض ساخت جاذبه های جدید دیگر بوده است. قدمت یکی از این قلعه های قدیمی شهر به دوران بیزانس ها باز می گردد. این شهر در سال ۱۹۸۳ میلادی در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت جهانی و بین المللی شد.

جزیره نسبار در بلغارستان

با این حال از معروف ترین جاذبه های این جزیره ی ساحلی، آپولو، میدان شهر و بسیاری از جاذبه های دیگر است. از لحاظ آب و هوایی جزیره نسبار در بلغارستان دارای آب و هوایی کاملا ساحلی دارد که در فصل های مختلف تحت تاثیر شرایط فصلی مختلف است. راحت تر که بگوییم؛ نسبار بهار و تابستانی آفتابی و پاییز و زمستانی سرد دارد. همچنین که نسبار دارای بندرگاه و ساحل است که یکی در جنوب و دیگری در شمال این جزیره قرار گرفته است.

در این سواحل شما می توانید از امکانات ساحلی استفاده نمایید و در ساحل زیبای جزیره نسبار در بلغارستان آرامشی را که قصد داشتن آن را در سفر داشته اید را به دست آورید. شما می توانید در سواحل این جزیره از چتر و تخت آفتاب استفاده کنید. اگر هم که دوست داشتید تا در هنگام گشت و گذار ساحلی خود نوشیدنی و یا غذایی را نوش جان نمایید، می توانید به کافه ها و رستوران هایی که در مجاورت این ساحل به وجود آمده؛ استفاده نمایید.

کلمه‌های کلیدی: