4 مکان دیدنی ومهم مسکو

با ایلیاگشت همراه باشید تا 4تا از مکان های دیدنی و مهم مسکو که حتما باید ببینید را به شما معرفی کنیم. در ادامه به معرفی جاذبه های مهم مسکو میپردازیم.

پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت كشور روسیه، شهر مسکو است که با بیش از ۱۳ میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان است. این شهر یکی از مهمترین مراکز سیاسی،  اقتصادی، مذهبی، آموزشی، تاریخی، مالی و ترابری کشور روسیه و قاره اروپا است. این شهر در ناحیه مرکزی فدرالی و در کنار رودخانه مسکو  و در قسمت اروپایی روسیه واقع شده‌است. کاخ کرملین قلعه‌ای باستانی محسوب می‌شود که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است.

کاخ کرملین، یکی از مکان های دیدنی و مهم مسکو

یکی از مکانهای توریستی که در تورهای مسکو ،هیچ گردشگری آن را از دست نمیدهد، کاخ کرملین است که برای بیش از ۲۰۰۰ سال در آن سکونت می کنند و یکی از معروفترین نماد های پایتخت روسیه به شمار می رود  . ساختمان های کنونی اکثرا به اواخر قرن ۱۵ میلادی بر میگردند و توسط معماران ایتالیایی طراحی شده اند.

دو ساختمان جدید کرملین که در قرن ۱۷ رونمایی شدند تعداد کل این ساختمان ها را به عدد ۲۰ رساند .بعضی از نقاط برجسته این مجموعه کلیسای ارتودکس Dormition ، برج ساعت قرمز و نمادین  Spasskaya  و همچنین کلیسای قرن هفدهمی و زیبای Twelve Apostles است.

کاخ کرملین، یکی از مکان های دیدنی و مهم مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

یکی از زیباترین دیدنی های مسکو کلیسای جامع سنت باسیل است که به قرن ۱۶ میلادی بر می گردد و به خاطر تزئینات و معماری با شکوه گنبد خود معروف است . این ساختمان به همراه میدان قرمز مسکو و کاخ کرملین جزو آثار جهانی ثبت شده یونسکو محسوب می شود .کلیسای جامع به عنوان نمایانگر نقطه عطف معماری روسی در قرن ۱۶ مطرح می شود و به مدت ۴۰ سال تا قبل از ساخت برج Ivan the Great Bell ، بلندترین ساختمان مسکو به شمار می رفت .

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

میدان سرخ مسکو

یکی دیگر از نمادهای مشخص پایتخت روسیه، میدان بزرگ سرخ است که در میان اقامتگاه سلطنتی رئیس جمهور روسیه و کاخ کرملین واقع شده و مشرف به کلیسای جامع است. برای قرن ها مهمترین فضای باز روسیه به شمار می رفته و جایی است که می توانید جاذبه های دیدنی دیگر مثل مجسمه معروف لنین و موزه تاریخی دولت را در آن پیدا کنید.

میدان سرخ مسکو، یکی از 4 تا مکان های دیدنی و مهم مسکو

باقی مکان هایی که ارزش دیدن دارند

زمانی را صرف کاوش صومعه جذاب Novodevichy کنید، که به اوایل قرن ۱۶ میلادی بر می گردد و در طول این ۳۰۰ سال تغییر زیادی نکرده است . این پارک به خاطر داشتن یک ناقوس هشت ضلعی قرن هفدهم شناخته شده است و اغلب به عنوان صومعه جدید دوشیزگان از آن یاد می شود .

باقی مکان هایی که ارزش دیدن دارند

منبع : wikipedia.org

کلمه‌های کلیدی: