مشهورترین خیابان های جهان

در مقاله امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با مشهورترین خیابان های جهان آشنا سازیم. با وجود اینکه در هر شهری هزاران خیابان وجود دارد اما معمولا در هر کشوری یک یا دو خیابان معروف تر از خیابان های دیگر می شود. ممکن است این  معروفیت به دلیل مراکز خرید، گردش های شبانه، امکانات تفریحی و یا به دلیل موقعیت تاریخی آن خیابان ها باشد. به هر حال، این خیابان ها همیشه پر از گردشگر هستند و رونق و جریان زندگی در آن ها بیش از پیش بر جذابیتشان می افزاید.

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پر از سینما، کافه و مغازه های لوکس است و درختان زیبای سرسبزی دو طرف خیابان را پوشانده است. این خیابان یکی از قابل تشخیص ترین و مشهورترین خیابان پاریس و فرانسه است. شانزلیزه از میدان کنکورد شروع و در طاق پیروزی به پایان می رسد. این خیابان همچنین یکی از معتبرترین مراکز خرید پاریس است. از سال ۱۹۷۵، آخرین مرحله دوچرخه سواری جاده فرانسه در این خیابان به پایان می رسد.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان وال استریت نیویورک

وال استریت خیابان معروف نیویورک و قلب تاریخی منطقه مالی است که ساختمان بورس نیویورک در آن قرار دارد. این خیابان از خیابان های معروف جهان است.

خیابان خاوسان بانکوک

خاوسان، خیابان کوچکی در بانکوک و به معنای برنج آسیاب شده است چون در گذشته این خیابان از بازارهای مهم فروش برنج بوده است. در طول ۲۰ سال گذشته این خیابان برای کسانی که به دنبال محل اقامتی ارزان هستند معروف شده است. خوسان پر از هتل های ارزان، کافه، رستوران، فروشگاه، بوفه، کافی نت و آژانس های مسافرتی است.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان اورچارد سنگاپور

خیابان اورچارد اصلی ترین خیابان خرید سنگاپور است که مردم بسیاری در آن رفت و آمد می کنند . این خیابان پر از مراکز خرید، رستوران، کافه و هتل است و از مکان های مهم جذب توریست می باشد. همچنین این خیابان محل اقامت رسمی رئیس جمهور سنگاپور است و تزئینات مخصوص کریسمس معروفی دارد.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان لا رامبلا بارسلونا

لا رامبلا با طول ۱٫۲ کیلومتر، شلوغ ترین و سرزنده ترین خیابان پیاده رو بارسلونا است و دو طرف خیابان، درختان بلند و سرسبز قرار دارد. معمولا تعداد گردشگران در این خیابان از مردم محلی بیشتر است  و این باعث تغییر ماهیت خیابان شده است به طوری که به دلیل تعداد زیاد گردشگران کافه ها و مغازه های سوغاتی زیادی در این خیابان باز شدند و همچنین شلوغی این خیابان باعث شده است که جیب بری های مختلفی در این خیابان صورت بگیرد.

مشهورترین خیابان های جهان

پیاده روی مشاهیر هالیوود

این خیابان پر از ستاره هایی است که برای بزرگداشت افراد مشهور در کف این خیابان نصب شده است. بیش از ۲۴۰۰ ستاره جاودانه شده اند و هر سال بیش از ۲۰۰ نفر نامزد این می شوند که ستاره ای به نام آن ها در این محل نصب شود.

مشهورترین خیابان های جهان

 خیابان یانگ تورنتو، طولانی ترین خیابان جهان

طولانی ترین خیابان جهان همان خیابان یانگ معروف شهر تورنتو است. تورنتو یکی از معروف ترین و بزرگترین شهرهای کانادا و جهان است. خیابان یانگ یا یونگ در کتاب رکوردهای جهان گینس به‌ عنوان طولانی ترین خیابان جهان به طول ۸۶ کیلومتر ثبت شده است.

خیابان یانگ

خیابان یانگ قسمتی از جاده شماره 1 است که از ساحل دریاچه اونتاریو تا تاندربی ادامه دارد. خیابان یانگ یکی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری تورنتو هم به حساب می آید. 

خیابان یانگ میزبان اولین متروی کانادا بوده است ، در حاشیه این خیابان زیبا و طولانی اماکن عمومی و گردشگری زیادی از جمله موزه ها ، تئاتر، مراکز خرید، مرکز اصلی روزنامه تورنتو استار ، شرکتهای خصوصی و دولتی و …. وجود دارد.

خیابان یانگ

ساخت خیابان یانگ مربوط به سال 1793 می باشد که کانادا درگیر جنگ فرانسه و بریتانیا بود. شما میتوانید در سفر به کانادا از محل ساخت این خیابان که امروزه به موزه تبدیل شده است دیدن کنید. همچنین میتوانید در این خیابان زیبا و قدیمی قدم بزنید و یک روز تمام را در میدان دانداس بگذرانید.

جالب است بدانید با اینکه خیابان یانگ خیلی شلوغ است ولی بی نظم و ترتیب نیست و قانون در همه خیابان به خوبی اجرا می گردد. در قسمت مرکزی این خیابان شما میتوانید تعداد زیادی از بازیگران، نقاشان، شعبده بازان و نوازندگان و خوانندگان آماتور، کسانی که کارهای نمایشی انجام میدهند را مشاهده کنید.

خیابان یانگ

از دیگر جاذبه های گردشگری این خیابان میتوان به ایستگاه یونیون (قدیمی‌ترین ایستگاه قطار تورنتو) بازار سنت لورنس (یکی از قدیمی‌ترین مراکز تولید مواد غذایی)  سینما AMC (از قدیمی‌ترین خانه‌های سینما) و همچنین بزرگترین مرکز فروش کتاب دنیا، در شمال و غرب میدان دونداس می‌باشد.

در صورت تمایل میتوانید از خدمات ویزا و تور کانادا ایلیاگشت استفاده کنید و سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

منبع : ویکی پدیا

کلمه‌های کلیدی: