مشهورترین خیابان های جهان

مشهورترین خیابان های جهان

در مقاله امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با خیابان های معروف جهان آشنا سازیم. با وجود اینکه در هر شهری هزاران خیابان وجود دارد اما معمولا در هر کشوری یک یا دو خیابان معروف تر از خیابان های دیگر می شود. ممکن است این  معروفیت به دلیل مراکز خرید، گردش های شبانه، امکانات تفریحی و یا به دلیل موقعیت تاریخی آن خیابان ها باشد. به هر حال، این خیابان ها همیشه پر از گردشگر هستند و رونق و جریان زندگی در آن ها بیش از پیش بر جذابیتشان می افزاید.

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پر از سینما، کافه و مغازه های لوکس است و درختان زیبای سرسبزی دو طرف خیابان را پوشانده است. این خیابان یکی از قابل تشخیص ترین و مشهورترین خیابان پاریس و فرانسه است. شانزلیزه از میدان کنکورد شروع و در طاق پیروزی به پایان می رسد. این خیابان همچنین یکی از معتبرترین مراکز خرید پاریس است. از سال ۱۹۷۵، آخرین مرحله دوچرخه سواری جاده فرانسه در این خیابان به پایان می رسد.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان وال استریت نیویورک

وال استریت خیابان معروف نیویورک و قلب تاریخی منطقه مالی است که ساختمان بورس نیویورک در آن قرار دارد. این خیابان از خیابان های معروف جهان است.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان خاوسان بانکوک

خاوسان، خیابان کوچکی در بانکوک و به معنای برنج آسیاب شده است چون در گذشته این خیابان از بازارهای مهم فروش برنج بوده است. در طول ۲۰ سال گذشته این خیابان برای کسانی که به دنبال محل اقامتی ارزان هستند معروف شده است. خوسان پر از هتل های ارزان، کافه، رستوران، فروشگاه، بوفه، کافی نت و آژانس های مسافرتی است.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان اورچارد سنگاپور

خیابان اورچارد اصلی ترین خیابان خرید سنگاپور است که مردم بسیاری در آن رفت و آمد می کنند . این خیابان پر از مراکز خرید، رستوران، کافه و هتل است و از مکان های مهم جذب توریست می باشد. همچنین این خیابان محل اقامت رسمی رئیس جمهور سنگاپور است و تزئینات مخصوص کریسمس معروفی دارد.

مشهورترین خیابان های جهان

خیابان لا رامبلا بارسلونا

لا رامبلا با طول ۱٫۲ کیلومتر، شلوغ ترین و سرزنده ترین خیابان پیاده رو بارسلونا است و دو طرف خیابان، درختان بلند و سرسبز قرار دارد. معمولا تعداد گردشگران در این خیابان از مردم محلی بیشتر است  و این باعث تغییر ماهیت خیابان شده است به طوری که به دلیل تعداد زیاد گردشگران کافه ها و مغازه های سوغاتی زیادی در این خیابان باز شدند و همچنین شلوغی این خیابان باعث شده است که جیب بری های مختلفی در این خیابان صورت بگیرد.

مشهورترین خیابان های جهان

پیاده رو مشاهیر هالیوود

این خیابان پر از ستاره هایی است که برای بزرگداشت افراد مشهور در کف این خیابان نصب شده است. بیش از ۲۴۰۰ ستاره جاودانه شده اند و هر سال بیش از ۲۰۰ نفر نامزد این می شوند که ستاره ای به نام آن ها در این محل نصب شود.

مشهورترین خیابان های جهان

منبعtouropia.com

 

کلمه‌های کلیدی: