مشهورترین خیابان‌های بارسلون اسپانیا

بارسلون که پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر و همچنین مهمترین بندر کشور اسپانیا در سواحل دریای مدیترانه است، به‌عنوان پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا نیز شناخته می‌شود. این شهر در ابتدا به عنوان یک شهر رومی ساخته شد ولی بعدها پایتخت کنت‌های بارسلون گشت. آب و هوای تابستان این شهر برای اروپایی‌هایی که بیشتر سال را در سرما به‌سر می‌برند مطلوب و دلپذیر است. همچنین وجود بناهایی از قرن 19 و اوایل قرن 20 و قرون وسطی مثل باری گوتیک در مرکز شهر و نیز معماری مدرنیزه کاتالان که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است، چهره غنی‌ای را به این شهر داده است. آثار معماری آنتونیو گائودی را در جای جای شهر می‌توان مشاهده کرد، بهترین اثر و معروفترین کار او که از سال 1882 در دست ساخت بوده کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا است و زمان پایان ساخت آن 2026 برآورد شده است.

خیابان لا رامبلا (La Rambla)

مشهورترین خیابان اسپانیا که باید حتماً از آن بازدید کرد، خیابان لارامبلا است. این خیابان پر رفت و آمد، مشهورترین خیابان بارسلونا و شاید جنجال‌ برانگیزترین آنها هم باشد. برخی عاشق شلوغی هستند. اما بعضی از افراد محلی فکر می‌کنند، جمعیت این خیابان را تنها توریست ها برداشته اند! اما این خیابان هنوز هم مشهورترین خیابان بارسلون است و ارزش دیدن را دارد. خیابان لارامبلا، برای اقامت هم جای بسیار خوبی است چرا که در مرکز شهر قدیمی و جدید واقع است و به بندر هم نزدیک است. می‌توانید نگاهی به برخی از هتل‌ها و آپارتمان‌های عالی در لا رامبلا بیندازید. ما بخش غربی لا رامبلا در نزدیکی پلازا کاتالونیا را پیشنهاد می‌کنیم که اقامت در آن از مرکزیت بیشتری در بارسلون برخوردار است.

مشهورترین خیابان‌های بارسلون

خیابان پاسیگ د گراسیا (Passeig de Gracia)

دومین خیابان مشهور در بارسلون، باید بلوار پاسیگ د گراسیا باشد که پر است از مراکز خرید مربوط به لوازم و تجهیزات طراحی. این خیابان جاذبه‌های گردشگری هم دارد که عبارتند از ساختمان ‌های مدرنیست کاسا میلا و کاسا باتیو که توسط معمار معروف آنتونی گائودی طراحی شده‌اند. خیابان پاسیگ د گراسیا در بخش مرکزی بارسلون واقع شده، از پلازا کاتالونیا آغاز می‌شود و همانطور که از نامش پیداست، در منطقه گراسیای بارسلون پایان می‌یابد. گراسیا، روستایی قدیمی است که اکنون به بارسلون پیوسته است. خیابان پاسیگ د گراسیا مرکز برخی از بهترین هتل‌های اسپانیا از جمله هتل کاسا فوستر و کوندس د بارسلونا است.

مشهورترین خیابان‌های بارسلون

خیابان آبنیدا دیاگونال (Avenida Diagonal)

می‌توان گفت معروف‌ ترین خیابان برای خرید در بارسلون، خیابان آونیدا دیاگونال است که از ناحیه دیاگونال آغاز می‌شود و تا یک منطقه مسکونی در بارسلون با نام زونا آلتا (Zona Alta) ادامه می‌یابد. آونیدا دیاگونال دارای مراکز خرید بسیار عالی است، به ویژه در قسمت شمالی آن.

مشهورترین خیابان‌های بارسلون

خیابان آبینگودا پارایل (Avinguda Parallel)

چهارمین گزینه در فهرست پنج گانه خیابان‌های بارسلون، خیابان آوینگودا پارالل است. در این خیابان، سینما، تئاتر و بار به وفور یافت می‌شود و قرار است در سال آینده مورد بازسازی قرار بگیرد. اگر ترجیح می‌دهید از نواحی معمولی مخصوص گردشگران دور باشید، می‌توانید این خیابان سرزنده و مرکزی را برای اقامت خود انتخاب کنید.

مشهورترین خیابان‌های بارسلون

خیابان پاسیگ د کولوم (Passeig de Colom)

آخرین خیابان مشهور بارسلون، خیابان پاسیگ د کولوم است که در بندر بل (Port Vell) بارسلون واقع است و دارای دکه ‌ها و مغازه ‌های زیادی در امتداد بندرگاه است.

مشهورترین خیابان‌های بارسلون

 

کلمه‌های کلیدی: