معروف ترین سوغاتی های پوکت

خرید سوغاتی یکی از مهمترین بخش های تجربه سفر است. نکته مهم در پیدا کردن سوغاتی خوب این است که چیزی باشد که شما را یاد تعطیلات لذتبخش خود بیندازند و  با نگاه کردن به آن ذهن شما یاد خاطرات شیرین سواحل سفید، درختان نخل، شب های پر شور و غذاهای خوشمزه پوکت بیفتد، می خواهیم بدون اینکه پول زیادی خرج کنیم یا در بازارهای شهر زیاد بگردیم این سوغاتی را پیدا کنیم، لیستی از چهار سوغاتی محبوب پوکت و اینکه از کجا می توانید آن ها را با قیمت مناسب بخرید تهیه کرده ایم.

فیل و قورباغه

فیل دقیقا به معنی سرزمین لبخندها ست و خیلی از گردشگران با رفتن به تایلند فیل سواری می کنند. شما می توانید خانه های خود را با مجسمه هایی که شبیه این حیوانات باشکوه هستند و از چوب، فلز یا سنگ در سایزهای مختلف درست شده اند تزئین کنید. وقتی که آن ها را به خانه بردید بهتر است در جایی کنار در ورودی قرار دهید. اگر فیل دوست نداشتید قورباغه کوچک چوبی هم می تواند انتخاب خوب باشد، اگر دسته ای که در کنار این قورباغه چوبی قرار دارد را تکان دهید از خود صدا در می آورد. قیمت هر دوی این مجسمه های کوچک از ۵۰ بات شروع می شود. بهترین محل برای خرید این مجسمه ها رفتن به اکسپو پوکت است که شبیه بازار آخر هفته هاست ولی آن شلوغی را ندارد.

معروف ترین سوغاتی های پوکت

پارچه و ابریشم

شاید معروف ترین صادراتی که تایلند دارد ابریشم های با کیفیت آن باشد، طراحی روی پارچه هم به ویژه در پوکت خیلی معمول است. با توجه به کیفیت مناسب و طراحی های پیچیده و زیبایی که دارند از قیمت مناسبی برخوردارند. شما به راحتی می توانید روسری، کروات، ساری، پیراهن، رومیزی، روبالشتی و … را در غرفه بازارها و فروشگاه های مشخص پیدا کنید یا می توانید پیش خیاط بروید تا برایتان لباس ابریشمی بدوزد. حواستان به ابریشم های ارزان که از پلی استر درست شده، باشد که معمولا با قیمت ارزانی که دارند قابل شناسایی هستند. برای خرید یک روسری ابریشمی خوب باید حدود ۵۰۰ بات پول بدهید.

معروف ترین سوغاتی های پوکت

تی شرت و زیرپوش

وقتی که پوکت هستید باید حتما یک تی شرت مناسب داشته باشید. یکی از نشانه هایی که می گوید شما به تایلند رفته اید داشتن تی شرت هایی است که در تاریکی شب برق می زند. این لباس ها طراحی های بسیاری دارند که بعضی از آن ها در کشور بسیار معروف است. اگر یک کم بیشتر در مغازه ها بگردید می توانید تی شرتی با طرح متفاوت و زیبا پیدا کنید. کیفیت و جنس این لباس ها با هم فرق می کند اما قیمت  آن ها خیلی کم است و معمولا بیشتر از ۲۰۰ بات نمی شود. می توانید آن را در بازار آخر هفته که در جاده غربی چائو فا در بیرون شهر پوکت برپا می شود بخرید.

معروف ترین سوغاتی های پوکت

گل صابونی

یکی از نمادهای قابل توجه تایلند گل های زیبای آن است. ممکن است همین که به هتل رسیده باشید یک حلقه گل ارکیده به شما داده باشند اما گل های طبیعی زود پژمرده می شوند و مطمئنا نمی توانید آن ها را تا خانه ببرید. خوشبختانه راهی وجود دارد که می توانید هم نمونه ای از گل های زیبای این کشور و هم صنایع دستی و هنر آن ها را به عنوان سوغاتی از این سرزمین به خانه ببرید . گل صابونی همانطور که از اسمش معلوم است از صابون های خوشبو درست شده و در ظاهر خیلی شبیه گل های واقعی است. برای خرید آن می توانید به بازار عبادتگاه کارون بروید و آن ها را با قیمت مناسبی که معمولا بیشتر از ۱۰۰ بات نمی شود تهیه کنید.

معروف ترین سوغاتی های پوکت

منبع: phuket.com

 

کلمه‌های کلیدی: