معروف ترین سوغاتی های آلمان

معروف ترین سوغاتی های آلمان

جمهوری فدرال آلمان به پایتختی شهر برلین، کشوری است در قاره اروپا که با نام بین‌المللی ژرمنی “Germany” رو نقشه جهان مشخص شده است. حتما که این کشور سرشار از سوغات درجه یک و خوب است. سوغاتی از هر کشوری که به آن سفر می کنید کمک می کند تا شما به بهترین شکل سفر خود را همواره به یاد داشته باشید. از طرف دیگر شما می توانید با تهیه یک سوغاتی دوستان و نزدیکان خود را خوشحال نمایید. البته که بزرگترین چالشی که در هنگام خرید یک سوغاتی وجود دارد این است که شما می بایست از پول باقی مانده به همراه خود به درستی استفاده نمایید. هرچند از دیگر محاسن آن این است که می تواند به خوبی فضاهای خالی چمدان شما را پر نماید. در این مطلب می خواهیم چند نوع از سوغاتی های آلمان را که در زمان تعطیلات و سفر شما به این کشور می تواند نگاهتان را به سوی خود جلب می نماید معرفی کنیم.

قسمتی از دیوار برلین | A bit of the Berlin Wall

دیوار تاریخی ۱۵۵ کیلومتری برلین یکی از بهترین سوغاتی های آلمان است که هر گردشگری می تواند آن را داشته باشد. اما موضوعی که در اینجا ذهن برخی افراد را مشغول می کند این است که چگونه می توان فهمید که قطعه هایی که شما خریداری کرده و احتمالا مبلغ کمی نیز بابت آن پرداخت نکرده اید واقعا بخشی از دیوار برلین بوده یا قسمتی از دیوار خانه همسایه می باشد.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

تزیینات کریسمس | Christmas ornaments

آلمان اساسا کریسمس بریتانیایی که یک جشن خانوادگی و پر زرق و برق می باشد را اختراع کرد که امروزه به تعطیلات عجیب و غریب آمریکایی تبدیل شده و بسیاری آن را دوست دارند. آلمان از آن زمان تاکنون این مراسم سنتی و قدیمی را به رسمیت شناخته و امروزه به طور محسوسی در تلاش است تا در هر فرصت ممکن بتواند نشانه ها و تاریخ کریسمس را به هر کدام از گردشگران نشان دهد. بازارهای کریسمس بهترین مکان برای خرید زیور آلات چوبی به عنوان سوغاتی های آلمان بوده و همچنین مجسمه های چوبی و آسیاب های بادی که به شکل شمع ساخته شده اند نیز از بهترین گزینه ها می باشد.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

لیوان دسته دار بزرگ | steins

این لیوان ها بسیار بزرگ و سنگین و به گونه ای غیر عملی هستند اما هیچ کس نمی گوید که آن ها به طور کامل به آلمان مربوط خواهد شد. البته که می بایست بدانید این لیوان ها بسیار شکننده و همچنین گران قیمت نیز می باشند. این گزینه از سوغاتی های آلمان می تواند یک خرید عالی برای پدر و عموها باشد.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

عصاره کلم | Sauerkraut juice

این عصاره بر روی جعبه خود طرحی بسیار زمخت داشته و از طرف دیگر زمانی که آن را می خورید نیز در دهان خود احساس طعم خوبی را نخواهید داشت. اما بسیاری از آلمانی ها از عصاره کلم به عنوان یک داروی درمانی استفاده کرده مخصوصا برای دردهای معده بسیار موثر خواهد بود. ظاهر در این عصاره چیزی شبیه به مخلوط شیر و سرکه وجود داشته و زمانی که با اسید معده ترکیب می شود موجب آرام شدن دردهای آن می گردد. شما می توانید این عصاره را در هر کدام از فروشگاه های مواد غذایی در آلمان خریداری نمایید.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

مبلمان | Furniture

آلمان یک کشور قدیمی بوده و برای هر دوره ای که مردم در آنجا زندگی کرده اند شما می توانید نوعی از مبلمان را پیدا کنید. این واقعیت نشان دهنده این است که آلمان و سایر نقاط اروپا دارای بسیاری از مبلمان های قدیمی بوده که شما نمی توانید مشابه ان ها را در کشورهایی مانند آمریکا یا کانادا پیدا نمایید. البته که ممکن است یک فروشنده این نوع از مبلمان های تاریخی را به این کشورها نیز وارد نماید اما این به آن اندازه جذاب نیست که شما آن را در کشور سازنده خود پیدا کنید. اینکه ایا شما می توانید به این گنجینه ها ان هم با قیمت هایی مناسب دسترسی داشته باشید از جمله مواردی است که کارشناسان می توانند شما را در آن راهنمایی نمایند.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

مجموعه فورزانگبول | Feuerzangebowle Set

در ادامه معرفی معروف ترین سوغاتی های آلمان ، در مورد رسم آتش زدن شکر خام در وسط میز غذاخوری در مراسم کرسمس در آلمان هیچ چیزی نمی توان گفت. اما این یکی از مرسوم ترین مراسم در کریسمس بوده که آلمانی های بسیاری علاقه به شرکت کردن در آن را دارند. برای این کار نیاز به تجهیزات ویژه ای است زیرا یک کاسه معمولی زمانی که در مقابل شعله قرار می گیرد احتمالا منفجر خواهد شد. انفجار کاسه معمولی احتمالا سرگرم کننده است اما قطعا خانه شما را آن هم در شب سال نو بسیار کثیف خواهد کرد. بنابراین کسانی که علاقه به برگزاری این رسم دارند می توانند یکی از این مجموعه ها را به عنوان سوغاتی های آلمان تهیه کرده و آن را در هنگام کریسمس روی میز غذاخوری خود قرار داده و استفاده نمایند.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

آمپلمانخن | Ampelmännchen

یک سمبل نمادین در آلمان شرقی که توسط روانشناس کارل پگلو (Karl Peglau) به وجود آمده به نام آمپلمانخن یا مرد کوچک نورانی شناخته می شود. این مرد کوچک به یکی از جذاب ترین سوغاتی های آلمان تبدیل شده که می توان آن را در برلین پیدا کرد. پس از متحد شدن آلمان این مرد با تصویری جذاب تر از بخش غربی تلفیق گردید. طراح معروف مارکوس هکاسن (Markus Heckhausen) تلاش کرد تا این نماد را بتواند گسترش دهد و امروزه گردشگران در سراسر جهان می توانند از عینک های آفتابی، سینی های مکعبی، تخته های چدنی با این طرح بر روی ان لذت ببرند.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

شلوارک چرمی | Lederhosen

در حالی که این یکی از سوغاتی های آلمان به حساب می اید اما از نظر میزانی که برای آن هزینه می کنید خیلی دوستانه به نظر نمی رسد. شلوارک چرمی مردانه (Lederhosen) و نوع زنانه آن (dirndls) می باشد. این لباس نوعی پوشاک سنتی در بایرن می باشد که به بخش های جنوبی المان و مونیخ و همچنین نواحی اطراف کوه های آلپ مرتبط خواهد بود. نوع ابریشمی زیبای ان از قیمتی در حدود ۸۰۰ یورو شروع شده و یک جفت از انواع مردانه از جنس چرم گوزن نیز از قیمتی در حدود ۴۰۰ یورو آغاز می شود. نکته ای که می بایست حتما به آن دقت نمایید این است که این لباس های چرمی هیچ گاه نباید شسته شوند بلکه به وسیله روغن های طبیعی می بایست آن را تمیز کرده تا موجب نرم شدن ان نیز گردد.

معروف ترین سوغاتی های آلمان

منبعwww.theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: