معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

در گزارش امروز ایلیاگشت سفری داریم به قاره آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی یا لاتین. با ایلیاگشت همراه باشید.  چه از آمریکای جنوبی تا حالا دیدن کرده باشید و چه نه، غذاهایی که می خواهیم در این جا به شما معرفی کنیم، مطمئنا نظرتان را جلب خواهد کرد. در این غذاهای آمریکای جنوبی میوه ها و سبزیجات با هم ترکیب می شوند و غذایی منحصر بفرد نتیجه ی آن می شود. نکته ای که در مورد این غذاها وجود دارد این است که بعضی از مواد تشکیل دهنده ی این غذاها فقط در جنوب آمریکا پیدا می شود پس همین غذاها کافی هستند تا سفر شما به این قسمت از دنیا را ترتیب دهند. معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی را با هم مرور میکنیم.

چوپ د مانی

چوپ د مانی در واقع نوعی سوپ سبزیجات است که هم بسیار خوشمزه است و هم به صرفه، یعنی مواد تشکیل دهنده ی این سوپ کم و ارزان هستند. این سوپ بیشتر در کشورهای بولیوی و اکوادور استفاده می شود و طعمی تند دارد. تندی این سوپ می تواند شما را حسابی در سرمای زمستان گرم کند. بعد از بازدید از آند معروف در آمریکای جنوبی، یک کاسه چوپ د مانی واقعا می چسبد!

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

پاندبونو

پاندبونو را خیلی نمی توان غذا دانست و بیشتر به اسنک های میان وعده ای شباهت دارد تا غذا. درهر صورت، پاندبونو مواد تشکیل دهنده ی بسیار راحتی دارد و از آرد یوکا، آرد ذرت و پنیر درست می شود. بعد این ترکیب را به صورت توپ های گرد کوچکی در می آورند و در اون می گذارند. راستی گفتیم که این غذا بدون گلوتن است؟

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

یوکا فرایز

این غذا از گیاهی به نام کاساوا که یک گیاه زمینی است درست می شود و در واقع می توان گفت که یوکا فرایز به زبان ساده، ورژن غلیظ تر و پر نشاسته تر سیب زمینی های باریکه باریکه است. این غذا با نوعی پنیر تند و سسی که از فلفل قرمز درست می شود سرو می شود و طعمی لذت بخش دارد.

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

فوگازا

فوگازا از دیگر غذاهای آمریکای جنوبی و متعلق به کشور آرژانتین است که تا حد زیادی شباهت به ورژن ایتالیایی اش دارد که همه ی ما آن را می شناسیم و تا حالا هم زیادی خورده ایم ولی تفاوت فوگازا این است که سبک تر است. آرژانتینی ها روی این غذا را با پیازهای سرخ شده ی خامه ای تزیین می کنند و بعد هم روی آن پنیر موزارلا می ریزند. فوگازا از غذاهایی است که در سفر به آرژانتین باید تست کنید.

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

آروز تا پادو

غذای بعدی ای که قصد معرفی آن را به شما داریم، آروز تاپادو نام دارد که آن هم یکی دیگر از غذاهای پر طرفدار و شناخته شده در آمریکای جنوبی است. ممکن است خود غذا چندان برایتان جالب نباشد ولی نحوه ی سرو آن است که خیلی جذاب است. این غذا از چندین و چند لایه تشکیل می شود و در آخر هم یک لایه از برنج را به همراه گوشت قرمز که در ترکیبی از هویج گوجه، نخود سبز و انواع و اقسام ادویه است، سرو می کنند و بعد در یک کاسه ی گود می ریزند. در آخر محتویات این کاسه را وارد بشقاب می کنند که باعث می شود همان شکل مربع مانندش را حفظ کند، حداقل تا وقتی که شما با دست خودتان و با آن چنگال های گرسنه آن را از بین ببرید.

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

ناتیلا

ناتیلا از آن دست غذاهای آمریکای جنوبی است که با فرا رسیدن کریسمس در کلمبیا می توانید مطمئن باشید که این غذا را هم پیدا می کنید. ناتیلا نوعی دسر شیرین و خامه ای مانند است که در آن از پنلا استفاده می شود. پنلا چیست؟ پنلا نوعی شربت غلیظ و شبیه به شیره ی قند است که در فرآیند تولید نیشکر به دست می آید. کلمبیایی ها معمولا ناتیلا را با نوعی پنیر درست می کنند و یک دسر عالی بعد از یک شام سنگین است.معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

لاما

یکی از محبوب غذاهای آمریکای جنوبی لاما نام دارد که به نوعی برای مردم این قسمت از جهان، جایگزین گوشت قرمز است. این غذا بیشتر با خورشت های گرم و داغ سرو می شود و در تمام این قاره مورد علاقه است. این غذا طعمی مشابه گوشت قرمز اما کمی شیرین تر از آن دارد.

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

بوتیفارا

بوتیفارا نوعی ساندویچ مخصوص کشور پرو است که در آن از ترکیبی از فلفل قرمز، سیر، انواع ادویه ها و نوعی ژامبون استفاده می شود. البته یکی از اصلی ترین ترکیب های این غذا یعنی سالسا  کریولا که نوعی پیاز شیرین مخصوص آمریکای جنوبی است را  نباید از یاد برد. از آن جایی که این ساندویچ ترکیب فوق العاده ای دارد و خوشمزه است، واقعا مشخص نیست که چرا تا حالا نتوانسته راه خود را به بخش های دیگر دنیا باز کند!

معروف ترین غذاهای آمریکای جنوبی

منبعtravelversed.co

 

کلمه‌های کلیدی: