معروف ترین و بهترین نان های آلمان

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم به سراغ معروف ترین و بهترین نان های آلمان برویم. با ما همراه باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در آلمان حدود ۳۰۰ نوع نان مختلف پخته می شود که خیلی از آن ها آنقدر خوشمزه اند که به هیچ عنوان نمی توانید در برابرشان مقاومت کنید. به غیر از نان، بیش از ۱۲۰۰ کیک و شیرینی، این کشور را جایی عالی برای طرفداران شیرینی کرده است. می خواهیم نان های محبوب و سنتی جاهای مختلف آلمان را به شما معرفی کنیم، البته آلمان، نان های محلی خیلی زیادی هم دارد که فعلا با آن ها کاری نداریم و به سراغ نان های معروفی می رویم که در همه ی شهرها استفاده می شود.

نان پرتزل | Pretzel

ظاهر این نان، گره ای است و گاهی به صورت شکری و یا به همراه مغزهای مختلف پخته می شود. با اینکه به نظر می آید این نان اولین بار در بایرن درست شده اما امروز در سراسر آلمان محبوب است. پرتزل پوسته ی قهوه ای و نسبتا سختی دارد اما وسط آن کاملا نرم است. ظاهر این نان در هر ناحیه فرق دارد و در بعضی از مواقع روی آن نمک و یا دانه های کنجد پاشیده می شود.

بهترین نان های آلمان

نان گندم | Vollkornbrot

تنوع نان های آلمان فوق العاده است و هر انتظاری که از یک نان خوشمزه داشته باشید در نان فروشی های این کشور برآورده می شود. شاید به دنبال یک نان سالم باشید که با آرد سفید درست نشده و سبوس دار است در این صورت نان گندم را پیشنهاد می کنیم. اگر همیشه مراقب سلامتی تان هستید و به دنبال خوردن نان های مقوی اید نان گندم یکی از بهترین نان هاست. در آلمان بریا درست کردن این نان یک قانونی است که می گوید حداقل ۹۰ درصد آرد این نان باید از غلات کامل (گندم) باشد. بر روی این نان قهوه ای رنگ گاهی کنجد و دانه های کدو تنبل پاشیده می شود.

بهترین نان های آلمان

نان میلچ بروتشن | Milchbrötchen

میلچ بروتشن نان مورد علاقه ی بچه ها و کسانی است که نگران کالری غذاهایشان نیستند. شیری که به خمیر این نان اضافه می شود باعث نرمی فوق العاده ی این نان سفید می شود. این نان تنوع زیادی دارد و گاهی به آن شکلات، انواع مغزها و یا کشمش اضافه می شود.

بهترین نان های آلمان

نان بروتشن | Brötchen

نانی کوچک، گرد و خوشمزه که به نان رول هم معروف است و در همه ی نان فروشی ها و سوپرمارکت های سراسر آلمان پیدا می شود و به خصوص در هنگام صبحانه و یا میان وعده ی قبل از ناهار استفاده می شود. این نان بیشتر وقت ها ساده درست می شود و در داخل آن هیچ موادی استفاده نمی شود در عوض مقداری کنجد، دانه ی کدو تنبل و یا دیگر مغزها روی آن پاشیده می شود. در بعضی از شهرهای جنوبی آلمان مثل اشتوتگارت، ساندویچ هات داگ مخصوص آلمانی با این نان درست می شود.

بهترین نان های آلمان

نان کرواسان | Hörnchen

این نان اولین بار در آلمان درست نشده اما در میز صبحانه ی بیشتر صبحانه های اروپایی دیده می شود. کرواسان در هر کشوری اسم مخصوصی دارد و در آلمان به آن Hörnchen می گویند. کرواسان از نان های محبوب سراسر دنیاست که هم به عنوان صبحانه و هم به عنوان میان وعده استفاده می شود. معمولا داخل این نان با شکلات، خامه و کره پر می شود برای همین طعم خارق العاده ای پیدا می کند و خوردن آن در مواقع گرسنگی خیلی می چسبد. با اینکه در داخل آن مقداری شکلات هست اما باز هم خیلی ها یک لایه مربا یا کره به روی آن می زنند تا خوشمزه تر شود.

بهترین نان های آلمان

نان دانه ی آفتاب گردان | Sonnenblumenbrot

در ادامه گزارش بهترین نان های آلمان، همان طور که از اسمش معلوم است روی این نان مقدار زیادی دانه ی آفتاب گردان ریخته می شود. دانه ی آفتاب گردان یا همان تخمه بر روی نان شاید به مذاق تعدادی از ما چندان خوش نیاید اما این نان یکی از محبوب ترین نان های آلمان است و با وجود اینکه طعم نسبتا شیرینی دارد معمولا به همراه مربا خورده می شود.

بهترین نان های آلمان

نان Katenbrot

این نان که به آن نان انبار غله هم می گویند اولین بار در مزارع سنتی شمال آلمان درست شده است. رنگ آن قهوه ای تیره است و بافت آن اصلا نرم نیست با این حال در هنگام صبحانه به همراه پنیر و کالباس استفاده می شود.

بهترین نان های آلمان

نان Dreikornbrot

مثل نان ۵ غله در این نان هم از سه غلات مختلف استفاده شده و یکی از سالم ترین نان هاست. گندم سیاه، جوی دوسر و گندم از غلاتی هستند که آرد این نان را تشکیل می دهند و آن را پرانرژی و سالم می کنند. این نان معمولا در هنگام صبحانه و به همراه پنیر و یا کالباس خورده می شود.

بهترین نان های آلمان

نان پنج غله | Fünfkornbrot

نان هایی که با آرد سفید درست نمیشوند همیشه از سلامت ترین نان ها بوده اند برای همین هم هست که طرفداران غذاهای سالم حتما از این نان استقبال می کنند چون برای درست کردن آن از ۵ غلات مختلف استفاده شده و یکی از سالم ترین نان هایی است که می توانید به سبد نان های خود اضافه کنید. آرد این نان از گندم، گندم سیاه، جو، جوی دو سر و ذرت درست می شود و مواد معدنی متنوعی را به بدنتان می رساند.

بهترین نان های آلمان

نان گندم سیاه  | Pumpernickel

با اضافه کردن غلات مختلف در آرد، نان های متنوعی به وجود می آید که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. این بار به سراغ نان گندم سیاه می رویم؛ این نان که رنگ قهوه ای تیره، آن را از دیگر نان ها متمایز کرده با گندم سیاه درست می شود و شاید معروف ترین نان آلمان است به طوری که پیدا کردن آن در خارج از آلمان تقریبا غیر ممکن است. در رستوران ها بر روی این نان مقداری خاویار و یا ماهی سالمون گذاشته و به عنوان پیش غذا سر میز  آورده می شود.

بهترین نان های آلمان

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: