خطرناک ترین درخت جهان کجاست؟

شاید شما تا بحال راجع به خطر ناک ترین چیزهای اطراف خود شنیده باشید، اما حتما راجع به درختان چیزی جز آرامش دادن و سایه های خوب و راحت و زیبایی نشنیدید. اما داستان در همین جا عوض خواهد شد. وقتی می شنوید که یک درخت بسیار خطرناک در طبیعت وجود دارد. پس دیگر به درختان هم نمیشود اعتماد کرد. در این مطلب میخواهیم شما را با درخت مانچینیل، خطرناکترین درخت جهان آشنا سازیم.

درخت مانچینیل

میوه درخت مانچینیل

نام این درخت مانچینیل (Manchineel) می باشد که در سواحل آمریکای مرکزی، مکزیک، کارائیب، باهاما و فلوریدا قرار دارد. درختی منحصر به فرد با طول 15 متر. این درخت میوه ای دارد شبیه سیب، به نام سیبچه مرگ که هرکس از آن میل نموده است ، قطعا آخرین چیزی بوده که میل نموده است.هیچکس نمیتواند به این درخت نزدیک شود، درختی که اسمش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شده است.

درخت مانچینیل

این میوه ظاهر جذاب و طعم شیرینی دارد اما خوردن حتی تکه ی کوچکی از آن باعث خارش و التهاب لب ها و دهان می شود و ناراحتی هایی مثل ورم ممعده، خونریزی و مسدود شدن راه های تنفس را به همراه دارد پس بی دلیل نیست که گاهی در زیر این درختان میوه های زیادی افتاده که هیچ کسی از ترس به آن ها دست نمی زند.

درخت مانچینیل

اما به غیر از میوه سمی و خطرناک، درخت مانچینیل شیره ای هم دارد که باعث انواع عفونت ها و التهابات پوستی می شود. از نزدیک شدن به این درخت بپرهیزید.

آمده است که حتی اگر با ماشین به آن نزدیک شوید و از شیره درخت بر روی بدنه خودرو بریزد، حتما رنگ آن را خواهد برد.

درخت مانچینیل

شاید برای شما سوال باشد که همچنین درختی را پس چرا از ریشه نمیکنند، باید گفت به دلیل سمی بودن این درخت است. چون کندن و آتش زدن این درخت هم باعث بلند شدن دودی سمی و خطرناک میشود که هوا را آلوده می کند.

مزیت درخت مانچینیل در گذشته

جالب است بدانید درخت مانچینیل در گذشته فواید زیادی برای مردمان بومی این منطقه داشت مثلا همین که جنگ و درگیری اتفاق می افتاد از شیره ی این درخت برای سمی کردن نیزه ها و چوب ها استفاده میکردند و یا برگ این درخت را در منابع آبی دشمن می ریختند تا به این ترتیب آن ها را مسموم کننند و از بین ببرند.

درخت مانچینیل

فقط یک جاندار میتواند از سیب درخت مانچینیل بخورد، نوع خاصی از خرچنگ محلی است که بدون اینکه تحت تاثیر عواقب خطرناک آن قرار بگیرد میتواند میوه این درخت را میل کند!

کلمه‌های کلیدی: