خطرناک ترین درخت جهان کجاست ؟

خطرناک ترین درخت جهان کجاست ؟

شاید شما تا بحال راجع به خطر ناک ترین چیزهای اطراف خود شنیده باشید ، اما حتما راجع به درختان چیزی جز آرامش دادن و سایه های خوب و راحت و زیبایی نشنیدید. اما داستان در همین جا عوض خواهد شد . وقتی میشنوید که یک درخت بسیار خطرناک در طبیعت وجود دارد. پس دیگر به درختان هم نمیشود اعتماد کرد.

هیچکس نمیتواند به این درخت نزدیک شود، درختی که اسمش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شده است.

نام این درخت مانچینیل (Manchineel) می باشد که در سواحل آمریکای مرکزی قرار دارد. درختی منحصر به فرد با طول 15 متر. این درخت میوه ای دارد شبیه سیب ، به نام سیب مرگ که هرکس از آن میل نموده است ، قطعا آخرین چیزی بوده که میل نموده است.

این میوه ظاهر جذاب و طعم شیرینی دارد اما خوردن حتی تکه ی کوچکی از آن باعث خارش و التهاب لب ها و دهان می شود و ناراحتی هایی مثل ورم ممعده، خونریزی و مسدود شدن راه های تنفس را به همراه دارد پس بی دلیل نیست که گاهی در زیر این درختان میوه های زیادی افتاده که هیچ کسی از ترس به آن ها دست نمی زند.

این میده درخت بود، اما به غیر از میوه سمی و خطرناک، این درخت شیره ای هم دارد که باعث انواع عفونت ها و التهابات پوستی می شود. از نزدیک شدن به این درخت بپرهیزید.

آمده است که حتی اگر با ماشین به آن نزدیک شوید و از شیره درخت بر روی بدنه خودرو بریزد، حتما رنگ آن را خواهد برد.

شاید برای شما سوال باشد که همچنین درختی را پس چرا از ریشه نمیکنند، باید گفت به دلیل سمی بودن این درخت است. چون کندن و آتش زدن این درخت هم باعث بلند شدن دودی سمی و خطرناک میشود که هوا را آلوده می کند.

جالب است بدانید این درخت در گذشته فواید زیادی برای مردمان بومی این منطقه داشت مثلا همین که جنگ و درگیری اتفاق می افتاد از شیره ی این درخت برای سمی کردن نیزه ها و چوب ها استفاده میکردند و یا برگ این درخت را در منابع آبی دشمن می ریختند تا به این ترتیب آن ها را مسموم کننند و از بین ببرند.

فقط یک جاندار میتواند از سیب این درخت بخورد ، نوع خاصی از خرچنگ محلی است که بدون اینکه تحت تاثیر عواقب خطرناک آن قرار بگیرد میتواند میوه این درخت را میل کند!

کلمه‌های کلیدی: