زیباترین مناظر دنیا

عاشقان طبیعت و طبیعتگردی را به مطالعه گزارش زیباترین مناظر دنیا دعوت میکنیم. طبیعت الهام بخش ماست، وقتی در محاصره زیبایی های طبیعی قرار می گیریم احساس آرامش و راحتی می کنیم. هنگامی که فصل بهار می شود بیشتر افراد قبل از اینکه تابستان سوزان از راه برسد با دوستان و خانواده خود برنامه رفتن به طبیعت بکر و زیبا را میچینند . شما چطور ؟

دره ها Haa در بوتان  

کلمه «ها» به معنی «پنهان» است. با اینکه بسیاری از افراد تاکنون چیزی درباره این دره نشنیده اند اما زیبایی های طبیعی زیادی دارد و یکی از محسورکننده ترین مکان های جهان است. آسیا بدون شک دره های جذاب زیادی مثل این دارد اما بهار این دره آنقدر یباست که واقعا ارزش تا بوتان رفتن را دارد.

زیباترین مناظر دنیا

دره سیمپلون، ایتالیا

این دره از دره های کوه های آلپ است که در بین دو رشته کوه قرار گرفته است. دره سیمپلون با کوه های بلندی که ارتفاع آن ها نزدیک ۴ هزار متر است محاصره شده است. این دره همچنین در بین دو کشور ایتالیا و سوئیس مشترک است.

زیباترین مناظر دنیا

دره نوبرا -Nubra در هند

نوبرا در ۱۵۰ کیلومتری شهر «له» هند قرار دارد و دارای دره های زیادی هست. ملیت های خارجی برای ورود به این دره باید از قبل مجوز داشته باشند.

زیباترین مناظر دنیا

دره ده قله در کانادا

یکی از زیباترین دره های جهان دره ده قله است که در داخل پارک ملی کانادا قرار دارد. این دره با ده قله تماشایی مختلف احاطه شده و شامل دریاچه مورین در داخل پارک ملی هم می شود.  در ابتدا این قله ها از یک تا ده نامگذاری شده بودند اما اخیرا نام شخصیت های برجسته جهان را بر روی سه قله آن گذاشته اند. برای رسیدن به دره باید جاده منتهی به دریاچه مورین را دنبال کنید.

زیباترین مناظر دنیا

دره بارون در نپال

دره بارون بخشی از رشته کوه های هیمالیاست و در دامنه های کوه ماکالو قرار دارد. کل این دره در پارک ملی بارون ماکالو قرار دارد و اگر به بازدید از این محل بروید می توانید از چشم اندازهای دیدنی دره و همچنین پارک ملی لذت ببرید. این دره در نپال به داشتن آبشاری بلند و زیبا و همچنین عمیق ترین دره ها و فضای سبز معروف است.

زیباترین مناظر دنیا

دره رومسدال-Romsdal در نروژ

همه می دانیم که نروژ و شفق قطبی آن چقدر زیباست. دره ها هم از دیگر جاذبه های زیبای این کشور هستند. در این دره رودخانه ای آرام و زیبا وجود دارد و رشته کوه های بلندی کناره های آن را محاصره کرده اند، ارتفاع این کوه ها ۱۵۰۰ متر است.

زیباترین مناظر دنیا

دره کالالایو در جزایر هاوایی

این دره در جزیره کائوآئی قرار دارد و یکی از زیباترین سواحل دنیا را دارد. اگر تصمیم دارید که از این دره دیدن کنید باید بدون هر گونه وسیله حمل و نقل به این محل برسید چون با ماشین قابل دسترسی نیست. طبیعت اطراف این دره بسیار سرسبز است و یاید مسیری را برای رسیدن به آن پیاده طی کنید.جزایر هاوایی آمریکا به دلیل مناظر و آب و هوای بی نظیرش گردشگران زیای را از سراسر جهان جذب می کند.

زیباترین مناظر دنیا

منبع: wonderslist.com

کلمه‌های کلیدی: