زیباترین جزایر یونان

زیباترین جزایر یونان را در ایلیاگشت بررسی میکنیم تا شما را با یونان و جزایر تاریخی و زیبایش آشنا سازیم. جزیره ی یونان یک تنه بار تاریخی و علمی جهان را تا به حدودی به دوش می کشد. اما از طبیعت بکر این کشور بزرگ چه می دانید؟ یونان از جنوب و شرق به وسیله ی دریای اژه و از سمت غرب با دریای سیاه همسو و نزدیک است. در واقع طبیعت یونان تحت تاثیر پیوند ۳ قاره ی اروپا، آسیا و آفریقا است. اما همانطور که گفتیم تاثیر پذیری یونان از دریا بیشتر از خشکی است و جزیره های متعددی دارد.

جزیره کیترا

حساب جزیره ی کیترا با دیگر جزایریونان بسیار فرق می کند. این جزیره جایگاه افسانه های یونانی بوده است و در طول قرن ها منبع الهام هنرمندان و خالقان آثار بسیاری بوده است. این جزیره به خاطر قدمتش به صورت کاملا ارادی تا حد قابل توجهی بکر و دست نخورده باقی مانده و تغییراتی را که حاصل دست بشر باشد کمتر در این جزیره دیده می شود. با تمام این تفاصیل، ساحل گرم و شن های داغ این جزیره که با پیاده روی می توان به سمت آن رفت، لذت واقعی طبیعت گردی در یونان را به گردشگران و طبیعت گردان هدیه می دهد. به این جزیره بروید، به جایگاهی که بیشتر افسانه های جهان از آن نشات می گیرد نگاه کنید و از حضور در آن لذت ببرید. برای سفر و طبیعت گردی در یونان شما می توانید با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود از الی گشت به این کشور افسانه ای سفر کنید و از حضور در آن لذت ببرید.

زیباترین جزایر یونان

جزیره سریفوس

این جزیره قبلا لقب جزیره ی محزون را به خود اختصاص داده بود اما در حال حاضر لقب خوشحال برای آن مناسب تر است. این جزیره ی کوچک دارای محیطی ساحلی با محفل های شنی است که زیباییش باعث می شود پیشنهاد بسیاری از مسافرانی که به این کشور می آیند برای استراحت و بازدید باشد. در این جزیره آثار تاریخی نیز وجود دارد که قدمتشان به قبل از میلاد مسیح باز می گردد. البته آثار دیگری هم نیز وجود دارند که به قرن ۱۶ میلادی باز می گردند. در جزیره ی سریفوس کافه هاومراکز تفریحی زیادی وجود دارد که با طبیعت این جزیره پیوند عجیبی پیدا کرده اند. پیشنهاد می کنیم که حتما از این جزیره ی بسیار زیبا دیدن کنید.

زیباترین جزایر یونان

جزیره کاس

در ادامه معرفی زیباترین جزایر یونان ، جزیره ی کاس سابقا به جزیره ای آرام وساکت معروف بود اما امروزه از حضور گردشگران مختلف از اقصی نقاط جهان بسیار شلوغ شده است اما این شلوغی به هیچ عنوان مانع از این نمی شود که محیط زیست و جذبه های طبیعی این جزیره ی زیبا را نادیده بگیریم. شن های این جزیره به نظر می رسد که همیشه خیس اند و آب شفافی دارد که هر بیننده ای را به یاد کریستال می اندازد. دراین جزیره چند اثر تاریخی و قرون وسطایی وجود دارد که بیش از پیش جذابش می کند.

زیباترین جزایر یونان

جزیره سیمی

جزیره ی سیمی از دیگر جزیره هایی که بالاتر نام بردیم، فضایی تکنولوژیک تر دارد و از اول اقامت خود تا آخرش می توانید از امکانات رفاهی که در همه جای آن در دسترس شما است استفاده کنید. ساکنان این جزیره، شناگران خوب و قابلی هستند که می تواندد در صورتی که ازشان بخواهید شما را در شنا کردن و غواصی در آب های این جزیره کمک کنند. شانس خودتان را افزایش دهید و وارد طبیعت مهربان دریای جزیره ی سیمی شوید.

زیباترین جزایر یونان

جزیره تاسوس

از زیبایی این ساحل هم همانند دیگر ساحل های یونانی هر چه بگویم کم است، اینجا هم یکی از زیباترین جزایر یونان است . اما واقعیت امر این است که بیشتر جزایر یونانی توانسته اند محیط زیست خود را به خوبی حفظ کنند. جزیره ی تاسوس هم یکی از همین جزایر است. این جزیره ی زیبا که برای اقامت طولانی مدت بسیار مناسب است، دارای مکان های باستانی، ساحل های شنی، فضای کوهستانی خاص و دهکده های خاصی است که در مجموع برای هر گردشگر و طبیعت گردی حضور در آن بسیار مطبوع و دلخواه است. در سفرتان به یونان حتما به این جزیره سفر کنید و تجربه ی حضور در طبیعت بکر یونان را به دست آورید.

زیباترین جزایر یونان

جزیره رودس

جزیره رودس، از آن دسته از جزیره ها که به اصطلاح ما می شود، نگین جزایر یونانی است. در میان یونانیان هم بسیار محبوب است. یونانی ها می گویند که این جزیره شامل رحمت و برکت شده و به همین خاطر تبدیل بهه زیبا ترین جزیره در سراسر دریای اژه شده است. کوه های این جزیره برای طبیعت گردی و کوه پیمایی مسیرهای بسیار مناسبی دارد که در نهایت شما را به طبیعت و زیبای نفس گیری در این جزیره می رساند. دراین جزیره ی فوق العاده تنها طبیعت جاذبه نیست بلکه، قلعه های تاریخی و جایگاه های باقی مانده از دوران باستان در آن موجود است.

زیباترین جزایر یونان

جزیره ایکاریا

جزیره ی ایکاریا از عجایب کشور یونان است زیرا نه تنها بسیار زیباست بلکه مردمان عجیبی نیز دارد. یکی از المان های خاص و عجیب بودن مردم ایکاریا، طول عمر بسیار بالای آنان است. در واقع از هر ۳ ایکاریایی، یک نفر بالای ۹۰ سال عمر می کند. البته این مسئله را حتما باد متذکر شویم که به علت دور بودن این جزیره، هنوز هم بکری خود را دارد و از گزند تغییرات بی رویه در امان مانده است. بنابراین طبیعت این جزیره را باید حتما دید و گشت تا خودمان کشف کنیم که چرا مردم این سرزمین انقدر عمر می کنند.

زیباترین جزایر یونان

جزیره میلوس

در جنوبی ترین قسمت دریای اژه، جزیره ای آتشفشانی به نام میلوس وجود دارد که به خاطر خط ساحلی بسیار زیبایش در جهان بسیار معروف شده است. این جزیره که جایگاه رنگ ها نیز نامیده می شود، به طرز جالبی دارای شن هایی سفید رنگ است که با صدف ها و اجرام ریز دریایی دو رنگ شده است. در این جزیره ی زیبا طبیعت گردی در یونان را تنها به ساحل گردی محدود نکنید بلکه به روستاهای این جزیره سر بزنید و از خوردن خوراک های خوش نمک آنان لذت ببرید.

زیباترین جزایر یونان

کلمه‌های کلیدی: