زیباترین شهرهای اروپا

شهرهای اروپا پر از شگفتی، دیدنی های حیرت انگیز و جاذبه های گردشگری است.اگر با خود سوال دارید که زیباترین شهرهای اروپا کدام شهر هاست با ایلیاگشت همراه باشید. 

۱- استکهلم سوئد

این کشور شامل ۱۴ جزیره در دریای بالتیک و یکی از زیباترین و رنگارنگ ترین پایتخت های دنیا است. اگر فرصت بازدید از این شهر را داشته باشید می بینید که یکی از حیرت آورترین شهرهایی خواهد بود که تابحال دیده اید. علاوه بر این، استکهلم جایی است که جایزه ی نوبل در آن اهدا می شود، پس چطور می توانید این شهر را نادیده بگیرید؟

۲- بارسلونا اسپانیا

ممکن است تا به حال شهرهای زیادی را چه در اروپا و چه در آسیا دیده باشید اما بارسلونا مطمئنا شهری است که در همان نگاه اول عاشقش می شوید… این شهر در خود معجزه ای دارد و پر است از تاریخ، بناهای یادبود، هنر، فوتبال، مد و لباس، مناظر شهری با معماری زیبا و مردمی که به خودشان می بالند. اما بهترین جمله ای که می تواند بارسلونا را توصیف کند چیست؟ شهری روشن و رنگی با هویتی منحصر بفرد. شهری بین المللی، سرزنده، خلاق، اغوا کننده با خیلی چیزهای کوچک جذاب دیگر… انتخابهای شما در این شهر بی پایان هستند.

زیباترین شهرهای اروپا

۳- کپنهاگ دانمارک

پایتخت دانمارک با زمینی پر از تاریخ و جادو به شما خوش آمد می گوید. این شهر مملو از موزه، مکانهای دیدنی، بناهای یادبود، معماری و زندگی پویای شبانه است، وقتی هم که صحبت از رنگ باشد مطمئنا هیچ بحثی در مورد این شهر برجسته نیست. همینکه پایتان را داخل شهر می شوید، انگار که بوم نقاشی خوش آب و رنگی را در جلوی چشمانتان دارید، شهری با خانه های رنگی روشن و گرم که تاثیر خیلی زیادی روی بیننده می گذارد.

زیباترین شهرهای اروپا

۴- کولمار فرانسه

کولمار شهری در قسمت شرقی فرانسه است که در منطقه ی خیره کننده ی آلزاس قرار گرفته است و معماری زیبا و پر رنگ و لعاب ساختمان های آن، جلوه و جنب و جوش خاصی به این شهر آرام داده است. کولمار به خاطر فستیوالی که دارد معروف است و علاوه بر آن، محل تولد فردریک بارتولدی، مجسمه ساز معروفی که مجسمه ی آزادی نیویورک را ساخته است هم بوده است.

زیباترین شهرهای اروپا

۵- لیسبون پرتغال

لیسبون یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا است، خانه های رنگی با سقف های قرمز یکی از اصلی ترین مشخصه های آن است. مکانهای گردشگری مختلفی مثل آلفاما، خیابانهای باکسیا و موراویا یکی از سرزنده ترین نقاط این شهرهستند که واقعا قابل تحسین هستند. لازم به ذکر نیست که azulejos -نوعی رنگ صیقل خورده ی کاشی- بیشتر ساختمان های لیسبون را پوشانده است و نوعی شخصیت به شهر داده است که مدت زیادی است افراد محلی و توریست ها را جادو کرده است. Azulejos در همه جای پرتغال دیده می شود و انرژی خاصی در خود دارد انگار که دوست دارید دوباره به آن برگردید.

زیباترین شهرهای اروپا

منبع: travelversed.co

کلمه‌های کلیدی: