با پارک های طبیعی مسکو بیشتر آشنا شوید

پارک های طبیعی مسکو را در این مقاله بررسی میکنیم. پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت كشور روسیه، شهر مسکو است که با بیش از ۱۳ میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان است. این شهر یکی از مهمترین مراکز سیاسی،  اقتصادی، مذهبی، آموزشی، تاریخی، مالی و ترابری کشور روسیه و قاره اروپا است.

مسکوی زیبا را بیشتر ما با جاذبه های فرهنگی و تاریخی، خیابان های سنگفرش شده و رستوران های دلچسبش می شناسیم. اما یکی از چیزهایی که بیشتر گردشگران آن را نادیده می گیرند، جاذبه های طبیعی مسکو است که بسیار هم دوست داشتنی هستند. امروز با ایلیاگشت همراه شوید تا درباره پارک های طبیعی مسکو بیشتر بدانید. 

پارک سوکولنیکی | Sokolniki Park

این پارک در منطقه ای با همان نام قرار گرفته و نام و شهرت خود را از تزار الکسیس یکم روسیه گرفته است. امروزه، پارک سوکولنیکی بیشترین زندگی طبیعی حیات وحش قرن ۱۸ میلادی را حفظ می کند و شامل بخش های زیادی به ویژه برای اهداف تفریحی است. اطراف پوشش درونی (سدر، بلوط، مارچوبه، لیمو، افرا، گردو و همچنین ده ها گونه پرنده، سنجاب، خرگوش و نهنگ راسو)، کاخ ورزشی سوکولنیکی، رستوران ها و کافه هایی هستند که می توانید پس از چندین ساعت پیاده روی در پارک، از آن ها بهره ببرید.

پارک های طبیعی مسکو

پارک ملی لوسینی اوستروف | Losiny Ostrov National Park

اولین پارک ملی روسیه، لوسینی اوستروف است که یکی از بهترین جاذبه های طبیعی مسکو نیز محسوب می شود. این پارک دارای ۳ بخش است: یکی که همیشه برای عموم باز است و در آن بسیاری از روش ها و لوازم تفریحی را پیدا می کنید؛ یکی که برای تعلیم و تعطیلات بنا شده و دارای قواعد خاصی برای بازدید است و بزرگترین آن ها، محافظت شده است و برای عموم قابل بازدید نیست. تور از پارک به شما امکان می دهد که ویژگی های منحصر به فرد زیستگاه طبیعی روسیه، از جمله چمن زار ها، جنگل های مخروطی و پهن برگ و بیش از ۲۰۰ گونه حیوانی را مشاهده کنید.

پارک های طبیعی مسکو

باغ نسکوچنی | Neskuchny Garden

نسکوچنی در نیمه اول قرن نوزدهم ساخته شده و قدیمی ترین پارک (بخشی از پارک گورکی) در مسکو است. این جذابیت به این خاطر منحصر به فرد است که فرهنگ بومی روسی (با داشتن تئاتر سبز، خانه سابق Count Orlov و پل های قوسی قدیمی) را با ساختارهای طبیعی و گونه های نادر پرندگان و حیوانات ترکیب کرده است. گلخانه ای با گیاهان و میوه های عجیب و غریب نیز اینجا وجود دارد. بنابراین، یک روز در باغ نسکوچنی برابر است با لذت بردن از تمام حواس خود و هر آنچه که شما از یک باغ طبیعی می خواهید.

پارک های طبیعی مسکو

پارک گورکی | Gorky Park

پس از مکان های بسیار اختصاص داده شده به فرهنگ، تاریخ و معنویت، زمان آن است که یکی از جاذبه های طبیعی مسکو به طور کامل به تفریح و آرامش بخشی بازدید کنندگان اختصاص داده شود. پارک مرکزی فرهنگی و اوقات فراغت گورکی، منطقه ای طبیعی است که در سال ۱۹۲۸ افتتاح شد و یک جاذبه طبیعی مناسب برای هر زمان از سال است. فضاهای مختلفی از این پارک، به فعالیت های ورزشی (اسکی روی یخ، هاکی، ایروبیک و غیره) اختصاص داده شده، یک سینمای فضای باز در اینجا وجود دارد و فضاهای ایجاد شده دیگری برای خانواده ها و مخصوصا کودکان فراهم شده است تا یکی از بهترین تجربه های خود در سفر به روسیه را پارک گورکی به شما ارائه دهد.

پارک های طبیعی مسکو

پارک کولومنسکویه | Kolomenskoye Park

گذراندن یک روز در پارک کولومنسکویه، یکی از مناطق سابق سلطنتی مسکو، روش بی نظیری برای تجربه همزمان فرهنگ، معماری، طبیعت و حیات وحش است. این پارک در یک روستای باستانی قرار گرفته که هر گوشه و کنار آن تاریخی نهفته دارد. در این پارک می توانید از طبیعت چشمگیری دیدن کنید. دره گلوسو (Golosov Ravine) شامل چند سنگ معروف و مقدس است که حتما باید در این پارک از آن دیدن کنید. درختان سیب و بلوط و چشم اندازهای حیرت انگیزی که توسط رودخانه های Dyakovskaya، Kolomenskoye و Zhuzha ساخته شده، همگی شما را غرق خود می کنند. در پایین کولومنسکویه، رودخانه زیبای موسکوا جریان دارد. منظره ای خیره کننده دیگر هم شاهکار اصلی انسانی این جاذبه، کلیسای عروج مسکو است.

پارک های طبیعی مسکو

تپه پوکلونایا | Poklonnaya Gora

تپه پوکلونایا واقع در حومه غربی مسکو است و بسیاری آن را به عنوان بهترین جاذبه طبیعی می دانند که منعکس کننده تاریخ باشکوه و جذاب روسیه است. تپه پوکلونایا شامل پارک پیروزی (موزه در فضای باز اختصاص داده شده به دو جنگ میهنی ۱۸۱۲ (با فرانسه) و جنگ کبیر میهنی ۱۹۴۱ – ۱۹۴۵ (با آلمان نازی) می باشد. این فضاها مجموعه ای گسترده از بناهای تاریخی، ستون ها و مجسمه های پر زرق و برق هستند که کاملا در محیط طبیعی یکپارچه شده و به شما این امکان را می دهد که همزمان با لذت بردن از فضا به یادگیری بپردازید.

پارک های طبیعی مسکو

منبع: kremlintour.com

 

کلمه‌های کلیدی: