خیابان لاکچری تورسکایا مسکو

مسکو از آن دسته شهرهایی است که می توان ساعت ها در آن راه رفت ولی خسته نشد. در گوشه و کنار این شهر پر از آثار تاریخی، رستوران ها رنگارنگ و خیابان های معروفی است که تنها قدم زدن در آن ها می تواند یک گشت و گذار حسابی را برایتان فراهم بیاورد. با توجه به این که بهترین زمان سفر به روسیه فصل تابستان است و تورهای متنوعی برای این مقصد جذاب وجود دارد. خیابان تورسکایا مسکو(Tverskaya street) یکی از طولانی خیابان های شهر مسکو است و اصلی ترین منطقه شهر به شمار می رود، با پیاده روی در این خیابان می توانید با تاریخ این شهر آشنا شوید. 

معرفی خیابان تورسکایا مسکو

خیابان تورسکایا مسکو یکی از ارزشمندترین خیابان های شهر مسکو است و یک مرکز فرهنگی و تاریخی در این کشور به شمار می رود، در این خیابان شما می توانید با مهمترین جزئیات تاریخی روسیه آشنا شوید. خیابان تورسکایا مسکو از دروازه ورودی اصلی شهر به کرملین آغاز می شود از میدان معروف پوشکین می گذرد. این خیابان یکی از باشکوه ترین مناطق مسکو محسوب می شود و زمانی که در آن حرکت می کنید، ساختمان های با عظمت و قدیمی در کنار فروشگاه ها و کافه های بسیار جلوه گری می کنند.

خیابان لاکچری تورسکایا مسکو

جاذبه های خیابان تورسکایا مسکو

در این خیابان موزه های کوچکی هم وجود دارد که زمانی خانه اهالی مشهور شهر مسکو بوده و در حال حاضر از آن ها به عنوان موزه استفاده می شود. به جرات می توان گفت خیابان تورسکایا در مسکو از دلپذیرترین نواحی مسکو برای گردش روزانه یا صرف غذا است. در ادامه مطلب می خواهیم با جزئیات این خیابان شما را آشنا کنیم.

آنچه جالب است در مورد خیابان توریسکایا در مسکو بدانید این است که ظاهر این خیابان به طور کامل در اویل دهه ۱۹۳۰ مورد بازسازی قرار گرفت و حکومت شوروی سعی در عریض تر کردن این خیابان داشت بنابراین تعداد زیادی از ساختمان های کوچک در این خیابان تخریب شدند و برخی به عقب رانده شدند و مجدد بازسازی کردند.

خیابان تورسکایا مسکو پاتوقی برای شاعران روسی

همانطور که در بالا هم گفتیم شما با پیاده روی در خیابان تورسکایا دنیایی از لذت و سرگرمی در انتظارتان است. دو تن از معروف ترین شاعران روسی به نام های یسنین و پوشکین در این خیابان وجود دارد و شما می توانید به راحتی به این دو تندیس دسترسی داشته باشید و عکس هایی به یادگار بگیرید؛ آنچه لازم است در مورد این مکان بدانید این است که این منطقه چندان شلوغ نمی شود.

خیابان لاکچری تورسکایا مسکو

محل زندگی نویسنده رمان کلاسیک و مشهور مرشد و مارگاریتا

یکی از مناطق معروف در خیابان تورسکایا در مسکو پاتریارک پاندز است. این منطقه جایی است که در آن کتاب معروف «مرشد و مارگاریتا» توسط میخاییل بولگاکوف نوشته شده است. آنچه جالب است بدانید این است که تمامی فعالیت های مرتبط با این کتاب هم در اطراف پاندز صورت گرفته است. محله پاتریارک پاندز فعلی در پایتخت، یکی از گران ‌ترین مناطق مسکونی در مسکو و مکان مورد علاقه مردم محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است.

تاسیس اولین هتل مسکو در خیابان تورسکایا

هتل ملی که در خیابان تورسکایا در مسکو قرار دارد، اولین هتل بین المللی و ملی در شهر مسکو است که پیش از انقلاب در کشور روسیه تاسیس شد. بعد از این که در روسیه انقلاب شد، به دستور لنین دولت بلشویکی از ساختمان های قدیمی اش به این هتل نقل مکان کرد و به عنوان دفاتر اداری از آن نیز استفاده شد.

خیابان لاکچری تورسکایا مسکو

اولین رستوران مک دونالد روسیه در خیابان توریسکایا مسکو

زمانی که اولین فست فود آمریکایی مک دونالد تصمیم به تاسیس یک شعبه در کشور روسیه گرفت موقعیت قرار گیری این رستوران در خیابان توریسکایا در مسکو بود. این فست فود در سال ۱۹۹۳ در شهر مسکو افتتاح شد و در آن سال برای اولین بار درهای مک دونالد آمریکایی بر روی مردم روسیه باز شد. تعداد زیادی از مردم در صف‌ های طولانی ساعت‌ ها منتظر شدند تا طعم این غذای فست فودی امریکایی را مزه کنند.

بازدید از یک تئاتر هنری در خیابان تورسکایا مسکو

دو نفر از معروف ترین بازیگران روسی به نام های کنستانتین استینسلاویسکی و ولادیمیر نمیروویچ دانجنکو در یک تئاتر هنری معروف به نام چخوف در یکی از مناطق خیابان توریسکایا در مسکو کنار هم ایفای نقش می کردند. در این محل، آن ‌ها یک سبک تئاتری فوق ‌العاده واقع ‌گرایانه را ابداع کردند که بعدها به‌عنوان روش بازیگری شناخته شد و به یکی از اصلی ‌ترین سیستم ‌های پیشرو بازیگری برای تمام بازیگران در سراسر جهان بدل شد.

خیابان لاکچری تورسکایا مسکو

تاسیس اولین سوپرمارکت ارمنی در خیابان تورسکایا در مسکو

در ادامه مقاله خیابان لاکچری تورسکایا مسکو ، در سال ۱۹۵۲ اولین سوپرمارکت ارمنی در خیابان تورسکایا در مسکو به روی عموم بازگشایی شد. این رستوران یکی از مکان های مورد علاقه مردم محلی و ارمنی ها در کشور روسیه است و برای خرید غذاهای لذیذ و سنتی ارمنی بهترین گزینه است. آنچه از این سوپرمارکت جالب است بدانید طراحی و فضای داخلی این مکان همچنان دست نخورده و درست مانند روز اولش باقی مانده است.

محل قرار گیری بزرگترین و قدیمی‌ ترین ساختمان تلگراف

در سال ۱۹۲۶ ساختمانی در خیابان توریسکایا مسکو تاسیس شد که همچنان هم یکی از مهمترین پروژه های ساختمای شوروی در روسیه به شمار می رود. ساختمان تلگراف فعلی، توسط بسیاری از شرکت‌ های کوچک و ذهن‌ های خلاق که ترجیح می ‌دهند در چنین شرایطی کار کنند، مثل یک دفتر در فضای باز استفاده می ‌شود.

خیابان لاکچری تورسکایا مسکو
کلمه‌های کلیدی: