مهاجرت تحصیلی به برترین دانشگاه های بوداپست

شهر بوداپست بزرگترین شهر و پایتخت کشور مجارستان است. این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان است. مجارستان یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که تحصیل در آن از بسیاری از شهرهای اروپایی دیگر، راحت تر و ساده تر است. از آن جایی که بوداپست پایتخت کشور مجارستان است، در این کشور زبان تدریس به انگلیسی است و به همین خاطر، یکی از دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل این است که با زبان انگلیسی می توان تحصیل کرد. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که دانشگاه های بوداپست را با متقاضیان زیادی برای تحصیل روبرو کرده است. عواملی همچون؛ اعتبار علمی و قدمت دانشگاه های این شهر و همچنین هزینه های مناسب زندگی و امکانات فراوان برای زندگی راحت این کشور را در بین کشورهایی قرار می دهد که گزینه ی مناسبی برای ادامه ی تحصیل است.

کالج آویسینا در بوداپست

آکادمی بین المللی اویسینا Avicenna International College که حتی در تهران هم دفتر رسمی دارد، از سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را تحت عنوان کالج بین المللی آویسینا آغاز نمود. این آکادمی تحصیلی امروزه در برگیرنده ی فعالیت های علمی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و هنری در اروپا و ایران است و مسئولیت توسعه ی تمامی این فرایندها را بر عهده گرفته است .این آکادمی تحصیلی در مجموع بیش از ۳ دهه مشغول به برگزاری دوره های تحصیلی مختلف تا قبل از انتخاب نام آویسینا بوده است. آموزش های آکادمیک از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی در پردیس های بین المللی ارائه خواهند شد.

به برترین دانشگاه های بوداپست

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

یکی از معروف ترین دانشگاه های فنی و مهندسی در اروپای مرکزی دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست (Budapest University of Technology and Economics) است که در سال ۱۷۸۲ بنا شده و همان طور که گفته شد به ۶ زبان آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و روسی در آن دروس رشته های گوناگون تدریس می شود. این دانشگاه که نامش در بین دانشگاه های بوداپست و از نوع بسیار معتبرش قرار گرفته است، از جمله ی مراکزی علمی است که برای تحصیل مناسب است. این دانشگاه دارای رشته ها و گرایش های زیادی است.

به برترین دانشگاه های بوداپست

رشته های موجود در این دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا شامل: رشته های مرتبط با مهندسی راه و ساختمان، مهندسی طراحی منطقه ای و شهری، پلاستیک صنعتی، رشته های مهندسی در زمینه ی شیمی آلی و بیولوژیک، مهندسی تکنولوژی غذایی، رشته های مهندسی راه و راه آهن، مهندسی سازه، مهندسی رشته ی برق و قدرت، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی کامپیوتر، مهندسی میکرو الکترونیک، مهندسی کنترل و تجهیزات، رشته های مهندسی تولید، مدیریت صنعتی، مهندسی صنایع غذایی و شیمیایی،‌ ریاضیات، رشته های مهندسی حمل و نقل، مهندسی هسته ای، مهندسی تکنولوژی هسته ای، تربیت معلم، مدیریت، ارتباطات و چندین و چند رشته ی دیگر از جمله رشته هایی هستند که در دانشکده های این دانشگاه تدریس می شوند.

کالج بین المللی بوداپست

ادامه میدهیم مهاجرت تحصیلی به برترین دانشگاه های بوداپست (College International) را ، یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی و موسسات آموزش عالی نه تنها در بین داشنگاه های بوداپست بلکه در بین دانشگاه های مجارستان هم در رده ی دانشگاه های خوب قرار می گیرد. در کالج بین المللی بوداپست دوره های پیش دانشگاهی و آماده سازی پیش پزشکی هم در کنار دوره های تحصیلی برگزار می شود. این کالج یکی از مراکز معتبر علمی اروپایی است.

به برترین دانشگاه های بوداپست

کالج سوینبرن بوداپست

این کالج swinburne college budapest در زمره ی یکی از بهترین کالج ها و دانشگاه های بوداپست است. کالج سوینبرن بوداپست شعبه ای از دانشگاه سوینبرن در کشور استرالیا است و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان شناخته می شود. زبان مورد استفاده ی این دانشگاه در مقطع کارشناسی به قطع زبان انگلیسی است. از جمله رشته هایی که در این دانشگاه معروف است و دانشجوهای بسیاری خواهان تحصیل در آن هستند، رشته های مدیریت گردشگری و انواع شاخه های مدیریت و علی الخصوص مدیریت اطلاعات است.

به برترین دانشگاه های بوداپست

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست

اگر شما از آن دسته دانشجویان و متقاضیانی هستید که قصد دارید یک دانشگاه با قدمت بالا و معتبر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی نیز هستید، دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست در بین دانشگاه های بوداپست برای شما به عنوان یکی از بهترین گزینه ها است. این دانشگاه که یکی از معتبرترین مراکز علمی و دانشگاه های علوم پزشکی مرکز اروپا در پایتخت کشور مجارستان است به اسم پروفسور سملوایز کاشف ماده ی وایتکس نام گذاری شده است و مورد تایید سازمان علوم و تحقیقات ایران نیز می باشد. Semmelweis University

در این دانشگاه رشته های تحصیلی به زبان های آلمانی و انگلیسی و مجارستانی تدریس می شود. رشته هایی که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می شود شامل: انواع رشته های پزشکی، رشته ی دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی و تربیت بدنی است. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های مجارستان و بوداپست در تمامی مقاطع است.

کالج مک دانیل بوداپست

شعبه ی اصلی این دانشگاه McDaniel College Budapest که در مریلند قرار گرفته است در سال ۱۸۶۷ میلادی به نام کالج وست مینستر مک دنیل تاسیس شد. البته نام اولیه ی این دانشگاه در ابتدا مک دانیل نبود و کالج وست مینستر نام داشته اما در سال ۲۰۰۲ میلادی این دانشگاه به افتخار دکتر ویلیام رابرتز مک دانیل به این نام تغییر پیدا کرد. به هر حال شعبه ی مک دانیل در بین دانشگاه های بوداپست در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان و بوداپست در رشته های اقتصاد، مدیریت بازرگانی، علوم سیاسی، علوم سیاسی و اقتصاد، ارتباطات، تاریخ هنر، مطالعات ارتباطات بین الملل، روزنامه نگاری و رسانه های جدید و همچنین هنرهای تجسمی است. ساختمان کالج مک دانیل در بوداپست متعلق به سال ۱۸۹۶ میلادی ساخته شده است. کلاس های درسی این کالج کاملا مجهز و بزرگ هستند.

به برترین دانشگاه های بوداپست

 

کلمه‌های کلیدی: