با بهشت ایتالیا ، توسکانی آشنا شوید

ایتالیا کشوری توسعه‌یافته‌ در جنوب قاره اروپا است. این کشور پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می شود. شاید تا به حال نام توسکانی را شنیده باشید، یکی از رویایی ترین مناطق برای گشت و گذار با تور ایتالیا با وسعتی برابر ۲۲۹۹۰ کیلومتر مربع که سرتاسر مراتع و زمین های سرسبز است و با همین وسعت نه چندان زیادش، ۶ مورد از میراث های فرهنگی یونسکو را در خود جای داده است. در ایلیاگشت قصد داریم تا شما را بهشتی بر روی زمین آشنا سازیم. توسکانی ایتالیا.

بهشت ایتالیا ، توسکانی

در مرکز ایتالیا یکی از زیباترین منطقه های این کشور به نام توسکانی قرار گرفته است که با وسعت تقریبی ۲۳ هزار کیلومتر مربعی اش، یک جای عالی برای طبیعت گردی  گردش و تفریح محسوب می شود. منظره ای خیره کننده باچشم اندازی به زمین های سبز وسیع و یک دست در کنار خانه های ویلایی و مردمی خونگرم از توسکانی ایتالیا یک جای پرطرفدار و محبوب ساخته است.

توسکانی دارای چند نمونه از بهترین باغ های میوه ی ایتالیا است و به دلیل شرایط آب و هوایی فوق العاده خوبی که دارد برای رشد و پرورش انواع گیاهان جایی مناسب است، بهشتی گمشده که به خصوص در فصل بهار، سرشار از زیبایی های خداوندی می شود و دره های سر سبز آن درست مانند تابلوی نقاشی شگفت انگیزی می شوند که در مقابل چشمان شما قرار می گیرند.

بهشت ایتالیا ، توسکانی

یکی از جلوه های طبیعت گردی بامزه ای که به این فضای سبز روح خاصی می بخشد، گله ی گوسفندان سفیدی است که روی تپه ها حرکت می کنند و البته که خانه های ویلایی و زیبا و تپه های مخمل گون سبز را هم نباید از یاد برد، در کل می توان گفت که توسکانی به واسطه ی زمین ها و دره های سر سبز پی در پی اش شناخته شده است.

یکی از جذابیت های توسکانی، دریاچه ی زیبایی به نام Orbetello Lagoon و منطقه ای به نام Apuan Alps است که از مناطق حفاظت شده محسوب می شود و زیستگاه انواع پرندگان و جانوران است.

بهشت ایتالیا ، توسکانی

اگر چه توسکانی یکی از زیباترین طبیعت های ایتالیا را در دل خود دارد اما در بین توریست ها و گردشگران بیشتر به عنوان یک منطقه ی فرهنگی شناخته می شود، این منطقه ۳ شهر سینا، پیزا و لوکا را شامل می شود که شهر پیزاهمان برج کج معرف ایتالیا یعنی برج پیزا را دارد. ۶ میراث جهانی یونسکو در توسکانی قرار دارند، شامل مرکز تاریخی فلورانس، میدان کلیسای جامع پیزا، مرکز تاریخی سینا ال دوورچا از جمله ی آن هاست.

بهشت ایتالیا ، توسکانی

یکی از کارهای دیگری که می توانید در توسکانی انجام دهید، بازدید از پینتزا، شهر پنیر است! که در آن می توانید طعم های مختلفی از پنیر های خوش طعم و ناب ایتالیایی را بچشید. یکی دیگر از جاذبه های پینتزا، جایی به نام  Palazzo Piccolominiاست که میدان ذوزنقه ای شهر محسوب می شود، این میدان از چهار طرف توسط چهار ساختمان احاطه شده و چشم انداز جالبی دارد.

 

کلمه‌های کلیدی: