با بزرگ ترین ایرلاین های روسیه آشنا شوید

بزرگ ترین ایرلاین های روسیه را امروز بررسی میکنیم . کشور روسیه که نام رسمی‌اش فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

روسیه از بزرگ ترین کشورهای جهان است و به دلیل تنوع بینظیر طبیعی و آثار فرهنگی خود گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. طبیعتا این کشور با این تعداد گردشگر، ایرلاین های زیادی برای جابجایی مسافران دارد. در این گزارش با ایلیاگشت همراه باشید تا شما را با بزرگ ترین ایرلاین های روسیه اشنا سازیم.

آئروفلوت

آئروفلوت بزرگ ترین ایرلاین روسیه است و هم پروازهای داخلی و هم پروازهای بین المللی انجام می دهد. قطب این ایرلاین فرودگاه بین المللی شرمتیوو مسکو می باشد و از سال ۲۰۰۶ عضوی از اتحاد شرکت های هواپیمایی چند ملیتی (اسکای تیم) شده است. آئروفلوت در سال ۱۹۲۳ آغاز به کار کرده و به عنوان قدیمی ترین ایرلاین جهان شناخته می شود. در دوره شوروی به عنوان ایرلاین ملی و همچنین بزرگ ترین ایرلاین جهان به حساب می آمد، اما کمی بعد از اینکه اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشیده شد این شرکت به بخشی نیمه خصوصی تبدیل شد و از نظر سودآوری رتبه ۱۹ ام در جهان را کسب کرد. ۵۱ درصد از سهام این شرکت متعلق به دولت روسیه است.

بزرگ ترین ایرلاین های روسیه

اورال ایرلاینز

پایگاه اورال ایرلاینز در شهر یکاترینبورگ روسیه قرار دارد و پرواز چارتر بسیاری به مسیرهای داخلی و بین المللی دارد. در سال ۲۰۱۲ این ایرلاین حدود ۳٫۵ میلیون مسافر را جابجا کرد. پیشینه این ایرلاین بسیار طولانی است؛ در سال ۱۹۴۳ با همکاری شرکت آئروفلوت شروع به کار کرد و نهایتا از این شرکت جدا شد و استقلال آن به رسمیت شناخته شد. در حال حاضر این ایرلاین توسط شرکتی مجزا به نام اورال وینگز کنترل و مدیریت می شود.

بزرگ ترین ایرلاین های روسیه

یوتی ایر ایرلاینز

پایگاه این ایرلاین در شهر خانتی مانسییسک روسیه قرار دارد و به دلیل هلیکوپترهای خود از دیگر شرکت ها متمایز شده است.  این ایرلاین بیشتر، پروازهای داخلی به بخش شمالی روسیه و سیبری (شهرهایی مثل خانتی مانسییسک، سورگوت، تیومن، اوفا و …) دارد. این ایرلاین ناوگان های بسیاری را برای برطرف کردن نیازهای صنعتی سیبری و محدوده غرب آن در نظر گرفته است و با فراهم کردن هواپیماهای چارتر و هلیکوپتر از بخش صنعتی پشتیبانی می کند. این شرکت ۱۱۵ فروند هواپیمای جت مسافربری دارد و سهام آن در بازار بورس طرفداران بسیاری دارد.

بزرگ ترین ایرلاین های روسیه

اس ۷ ایرلاینز

سیبری ایرلاین با نام اصلی اس ۷ خدمت رسانی می کند و از سال ۱۹۹۲ مشغول به کار شده است. این ایرلاین به شهرهای روسیه و همچنین کشورهایی مثل اتریش، ارمنستان، بلغارستان، مصر، آلمان، هنگ کنگ، ایرلند، کره، اسپانیا، تایلند، ترکیه، اوکراین، امارات و … پرواز دارد. قطب اصلی آن در شهر مسکو و نووسیبیرسک است و از سال ۲۰۱۰ تاکنون عضو اتحاد شرکت های هواپیمایی آمریکایی (وان وورلد) می باشد.

بزرگ ترین ایرلاین های روسیه

ترانسایرو ایرلاینز

تراسایرو ایرلاینز به بیش از ۱۳۰ مسیر پرواز دارد و امکان پروازی آسان را به شماری از ترمینال های بین المللی فراهم می کند. حداقل چهل کشور تحت پوشش پروازهای بین المللی این ایرلاین هستند که به غیر از کشورهای اروپایی و آمریکایی تعدادی از کشورهای آسیایی را نیز شامل می شود. پایگاه اصلی این ایرلاین در فرودگاه بین المللی دوموده دوو است.

بزرگ ترین ایرلاین های روسیه

منبع: russianblogger.me

کلمه‌های کلیدی: