با خطرناک‌ترین حیوانات روسیه آشنا شوید

کشور روسیه که نام رسمی‌اش فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد. این کشور طبیعتی بکر و در بسیاری نقاط خطرناک دارد. طبیعت هایی که مکان زندگی خطرناک‌ترین حیوانات روسیه است و حتی بسیاری از گردشگران طبیعت وارد آن نمی شوند. پارک های ملی و طبیعی حفاظت شده به همراه جاذبه های طبیعی آن، هر گردشگر و طبیعت گردی را به خود جلب می کند. گاهی گردشگرانی که به شکار و یا عکاسی علاقه دارند، برای رفتن به طبیعت وحشی و حیات وحش روسیه برنامه سفر می ریزند.

خرس قهوه ای روسیه

خرس قهوه ای (میشکا) قهرمان داستان های بسیاری از کودکان و کارتون ها است. این حیوان نماد مسابقات المپیک ۱۹۸۰ مسکو بود. به رغم وزن سنگین و ظاهری بزرگ، این یک حیوان بسیار پر جنب و جوش و پرتحرک است. این حیوان از خطرناک‌ترین حیوانات روسیه است که می تواند طعمه خود را بگیرد، طعمه را در پشت خود بگذارد و با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت بدود. همچنین می تواند طعمه خود را تنها با یک ضربه دست بکشد.

خطرناک‌ترین حیوانات روسیه

خرس قهوه ای تقریبا در تمام مناطق جنگلی روسیه زندگی می کند و خطرناک ترین خرس دنیاست. این نوع خرس به دلایلی در زمستان نمی خوابد و هنگامی که هنوز زمان زیادی تا پایان فصل زمستان باقی مانده است، از لانه خود بیرون می آید. خرسی که در این زمان تازه از لانه خود بیرون آمده، بسیار خطرناک و البته عجیب رفتار می کند و باید منطقه وسیعی برای رفت و آمد داشته باشد. به منطقه این خرس به هیچ وجه نزدیک نشوید.

ببر  آمور یا ببر شمالی روسیه

پس از خرس قهوه ای از خطرناک‌ترین حیوانات روسیه ببر شمالی است. این نژاد ببر، در جنوب شرقی روسیه در ساحل رودخانه آمور و یوسوری و در برخی از کشورهای آسیایی زندگی می کند. این حیوان بسیار محتاط، راز آلود و و خطرناک است: پس به هیچ عنوان به ببر آمور نزدیک نشوید. این نوع ببر از نژاد جنوبی خود بسیار بزرگتر است و دید شبانه آن در هنگام شب، پنج برابر بهتر از نژاد ببر بنگالی است. هر چند که این حیوان امروزه در معرظ خطر انقراض قرار گرفته بود اما با تلاش های متخصصین در زمینه حفاظت از حیوانات وحشی نجات یافته و از سال ۲۰۰۷ تا کنون دیگر ببر آمور در معرض خطر انقراض قرار ندارد.

خطرناک‌ترین حیوانات روسیه

گرگ خاکستری روسیه

این حیوان شایع ترین شکارچی در روسیه است. گرگ ها در سرتاسر کشور روسیه زندگی می کنند مگر در مناطقی مانند باتلاق های تایگا و در برخی از جزایر روسیه! گرگ ها به صورت گروهی زندگی می کنند که آن ها را بسیار خطرناک می کند. یک گروه از گرگ ها به همراه رهبرشان گرگ آلفا، به راحتی می توانند به انسان ها حمله کنند. در نتیجه از خطرناک‌ترین حیوانات روسیه گرگ خاکستری را باید نام برد. در گذشته، روستاییان برای اعدام افراد، بی رحمانه ترین روش را داشتند. آن ها فرد را به درختان درون جنگل می بستند تا طعمه گرگ ها شود.

خطرناک‌ترین حیوانات روسیه

گراز وحشی روسیه

شکارچیان متخصص می گویند که گراز وحشی حتی از یک خرس هم خطرناک تر است. خرس ها که دارای بینایی عالی هستند اگر شما را در دوردست ببینند، شاید ترجیح دهند که مسیر خود را عوض کنند اما گراز وحشی مستقیم به شما حمله می کند. البته گراز وحشی از قدرت بینایی خوبی برخوردار نیست. این حیوان بومی روسیه، هنگام محافظت از فرزندانشان، بسیار خطرناک می شود. گراز وحشی به زمین خیس وگل آلود علاقه نشان می دهد. در منطقه آمور، گراز وحشی ای پیدا شده که به ماشین ها حمله می کند.

خطرناک‌ترین حیوانات روسیه

خرس سفید قطبی روسیه

در حالی که خرس قهوه ای صاحب جنگل های روسیه شناخته می شود، خرس قطبی سواحل یخی دریا و برف را برای پیدا کردن شکار خود انتخاب نموده است. فک حلقوی، فک ریشدار، فیل دریایی و سایر حیوانات از جمله شکارهای این خرس، یکی از خطرناک‌ترین حیوانات روسیه است. گرچه فیلم ها اغلب این حیوان را به عنوان یک حیوان بی خطر نشان می دهند اما خرس قطبی بسیار قدرتمند و خطرناک است. مانند برادر قهوه ای خود، می تواند با یک ضربه طعمه خود را بکشد.

خطرناک‌ترین حیوانات روسیه

منبع: rbth.com

 

کلمه‌های کلیدی: