با زیباترین جزایر اقیانوس آرام آشنا شوید

یکی از تفریحات برتر دنیا جزیره گردی است ، آنهم در اقانوس های بکر و آبی. آبی چشم نواز دریا، درختان نخل، ساحل زیبا و روزهای آفتابی احتمالا مناظری است که با شنیدن نام جزایر زیبای اقیانوس آرام در ذهنتان مجسم می‌شود. برخی از زیباترین جزایر جهان در این ناحیه وجود دارند اما هر کدام از این زیبایی‌های گرمسیری چیزی متفاوت را به شما ارائه می‌دهند. در زنجیره‌ای از جزایر پلینزی مانند ساموآ، جزایر کوک و پلینزی فرانسه شما دریاچه های آبی روشن، صخره های مرجانی غنی از ماهی و سواحل خیره کننده با ماسه های نرم و ابریشمی را تجربه خواهید کرد. جزایر ملانزی مانند فیجی، ونابئو و کالدونیای تجربه مشابهی دارند اما با فرهنگ های متمایز خودشان این مناظر نمایان هستند.

جزیره اسپیریتو سانتو | espiritu santo island

بزرگترین جزیره واناتو، به نام اسپیریتو سانتو یکی از زیباترین جزایر در اقیانوس آرام جنوبی و یک مقصد برتر برای ماجراجویان است. کشتی های شکسته، صخره ها و سواحل زیبا جاذبه های برتر در اینجا هستند و ماجراجویی در جنگل نیز در این لیست قرار دارند. ساحل های این جزیره با شن های نرم و آب های شفاف بسیار جذاب هستد. شما می توانید در دریای مرجانی غواصی کنید و همچنین بناهای معروفی از جنگ جهانی دوم را ببینید. یکی از بزرگترین ماجراجویی های جزیره، بازدید از غار معروفی است که شامل پیاده روی در جنگل، عبور از پل های بامبو، داخل شدن به غار و شنا در میان آب های خروشان است. این جزیره همچنین به خاطر حفره‌های آبی زیبای آن شناخته می شود، جایی که از حوزه های آب شیرین از طریق لایه های سنگ آهک، آب به صورت حباب بیرون می زند. شما همچنین می توانید در امتداد ساحل اسب سواری کنید.

زیباترین جزایر اقیانوس آرام

جزایر کوک، آیتوتاکی| aitutaki cook islands

آیتوتامی، یکی از زیباترین تالاب های جنوب اقیانوس آرام، یک جواهر پر ارزش است. جزایر کوک، نزدیک به نیوزیلند بین پلینزی فرانسه و ساموئل قرار دارد. آیتوتاکی در این زنجیره دومین جزیره ای است که بیشترین بازدید را دارد و با پروازی ۴۵ دقیقه ای از راروتوگنا قابل دسترسی است. در انتهای شمالی ترین، جزیره آیتوتاکی در اطراف تالاب وجود دارد، جایی که خالی از سکنه است و آب های شفافش بسیار قابل توجه است. شما می توانید برای یک گشت نیم روزه به این ساحل زیبا بیایید و احساسی شبیه به رابینسون کروزوئه داشته باشید.

زیباترین جزایر اقیانوس آرام

جزیره ساموآ | Samoan Islands

ساموآ یکی از رازهای اقیانوس آرام جنوبی است. این جزیره باور نکردنی با زیبایی های خیره کننده اش در قلب پولینزی جای دارد. جزیره ساموآ با مناظر زیبای گرمسیری از یک فوران آتشفشانی متولد شده که در آن تپه های تیز و جزایر سنگی ناهموار به وجود آمده است. جنگل های هیجان انگیز در دامنه‌ی تپه ها پنهان شده اند، از صخره ها آبشارهای زیبا نمایانند و صخره های مرجانی زیبایی این جزیره را دوچندان می کنند. علاوه بر این همه شگفتی های طبیعی، مهمان نوازی گرم مردم محلی، که هنوز هم به شدت به ارزش و آداب و رسوم سنتی خود معتقدند بسیار تحسین برنگیز است.

زیباترین جزایر اقیانوس آرام

جزایر شرقی (راپا نوی)، شیلی

یکی از جزایر بی نظیری خالی از جزایر شرقی نام دارند که زیبایی منحصر به فردی را به شما ارائه می دهند. این منطقه محبوب اکوتوریسم به شیلی تعلق دارد، اما بیش از ۳۷۰۰ کیلومتر به سمت شرق در جنوب شرقی اقیانوس آرام است و ریشه های عمیق پولینزی در آن قابل مشاهده می‌باشد. مناظر جزیره عمدتا از گنبدهای آتشفشانی درست شده و با پس زمینه ی آبی درخشان بسیار دیدنی هستند. بخش عمده جزایر شرقی به عنوان پارک ملی رپا نویی که ثبت میراث جهانی ثبت شده، محافظت می شود. جاذبه های باستان شناسی و طبیعی، از جمله غارها؛ آتشفشان ها، مسیرهای پیاده روی؛ موزه های معروف و … از جاذبه های این جزایر می باشند. مجسمه های عظیم سنگی نیز، که توسط مردم رپا نویی از قرن دهم تا شانزدهم ایجاد شده، به زیبایی های پر جنب و جوش این جزیره اضافه کرده است. دوچرخه سواری، پیاده روی و اسب سواری همه شیوه های محبوبی برای کشف جزیره است. کارهایی که می توانید در این جا انجام دهید غواصی و گشت و گذار در میان جزیره می باشد.

زیباترین جزایر اقیانوس آرام

جزیره لورد هاوو، استرالیا| Lord Howe Island

جزیره لرد هووای آرام و دست نخورده که جزو لیست میراث جهانیست، سیاستی دارد که ب تعداد مشخصی از گردشگران هر روز اجازه ورود می دهد و این امر به دلیل آن است سواحل آن دچار تخریب نشوند. امروزه تقریبا دو سوم جزیره محافظت می شود. در اینجا می توانید به ساحل زیبا و شنی دسترسی پیدا کنید و به دریانوردی، شنا و تماشای ماهی های رنگارنگ در ساحل ناد بپردازید.

زیباترین جزایر اقیانوس آرام

منبع: planetware.com

کلمه‌های کلیدی: