با شادترین شهر انگلستان آشنا شوید

اسم شهر برایتون را تابحال شنیده اید ؟ بیشتر همه را به یاد تیم باشگاهی در چمپیونز لیگ یا همان لیگ جزیره ی کشور انگلستان می اندازد اما این تمام چیزی نیست که شهر برایتون در انگلستان دارد زیرا برایتون پر است از جاذبه و داستان های گفتنی و شنیدنی! این شهر بسیار قدیمی که تاریخی به قدمت دوران باستان در خود دارد، در سواحل جنوبی انگلیس قرار گرفته است. شهر برایتون در انگلیس به عبارتی دیگر، یک شهر توریستی و ساحلی است که در فصل تابستان مخصوصا یکی از مقاصد اصلی گردشگران بین المللی و انگلیسی می شود.

شادترین شهر انگلستان

همانطور که در ابتدا گفتیم، شهر برایتون در انگلیس در سواحل جنوبی این کشور قرار گرفته است. با این که این شهر همیشه این شهر در ماه‌ های تابستانی به یکی از محبوب ‌ترین مقصدهای گردشگری انگلیسی ها و گردشگران خارجی که به این کشور می آیند و به‌ خصوص برای کسانی که در شهر خود به ندرت تابش خورشید را تجربه می‌ کنند تبدیل می شود اما دیدن این شهر در فصول دیگر نیز لطف خودش را دارد.
نام اصلی این شهر برایتون اند هوو (Brighton and Hove) در ساسکس شرقی (East Sussex) و در سواحل جنوبی انگلیس است. برایتون و نواحی شهری اطراف آن، پر جمعیت ‌ترین منطقه در جنوب شرقی انگلستان به حساب می‌ آیند. طبق سرشماری ملی سال ۲۰۰۱ میلادی، جمعیت برایتون بیش از ۲۴۷ هزار و ۸۱۷ نفر بوده است و همین نام این شهر را در بین شهرهای پرجمعیت انگلیس در رده ی ۴۴ قرار داده است.

شادترین شهر انگلستان
شهر برایتون ، شادترین شهر انگلستان با این که شهری باستانی و قدیمی است در زمان ‌های دور، یک دهکده ‌ی ماهیگیری بوده که خیابان‌ های باریک و کوچه ‌های پر پیچ ‌و خمی داشته است. برایتون در قرن ۱۸ میلادی شروع به رشد و ترقی کرد و کم ‌کم خود را به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب و مجلل معرفی کرد.

زیرا هستند کسانی که در شهر خود به ندرت تابش خورشید را تجربه می ‌کنند و می ‌خواهند ماجراجویی‌ هایی در آب ‌وهوای مطبوع و طبیعت زیبای برایتون داشته باشند و از این رو همیشه منتظرند تا فرصتی به دست بیاورند تا به این شهر برای چندی هم که شده مسافرت کنند و لذت تابش اشعه های گرم آفتاب را بر روی بدن خود احساس نمایند. بیایید تا آب و هوای برایتون را به خوبی بررسی و نقد نماییم. شهر برایتون در انگلیس دارای آب ‌‌و هوای معتدلی است و میزان تابش آفتاب در آن زیاد است و نسیم ‌های دریایی در آن می ‌وزند. در مجموع این شهر، آب ‌و هوایی مطبوع و هوای سالمی در خود دارد.

شادترین شهر انگلستان
در این شهر هر چقدر ارتفاع افزایش پیدا کند، میزان بارندگی آن نیز بیشتر می‌ شود. در این شهر بارش برف به ندرت اتفاق می‌ افتد. همانطور که بالاتر اشاره کردیم؛ با وجود این که برایتون را به عنوان یک مقصد تابستانی در شبه جزیره ی انگلستان می شناسند، اما این شهر برای سفر در تمام طول سال و فصول مختلف مناسب است.

یک نکته ی جالب و طلایی که درباره ی شهر برایتون وجود دارد و اکثرا ینز از آن بی خبر هستند این است که زمانی که به عنوان یک گردشگر به شهر برایتون در انگلیس سفر می کنید، اگر در فصلی غیر از تابستان به برایتون سفر کنید؛ می توانید تا از فرصت تخفیف ‌های ویژه ای که مغازه های این شهر بر روی اجناس خود می گذارند نیز بهره ‌مند گردید.

شادترین شهر انگلستان
در ضمن انواع و اقسام تفریحات مختلف در این شهر وجود دارد. در تابستان، تفریحات ساحلی مختلفی در این شهر وجود دارد و البته در فصل سردی همچون زمستان نیز برای افراد لذت بردن از گرمای کافه ‌ها و رستوران های این شهر و همچنین سر زدن به جاذبه ‌هایی با موضوعات دیگر که سرپوشیده نیز هستند برای افراد وجود دارد.
جالب است درباره ی شهر برایتون شادترین شهر انگلستان بدانید که در سراسر سال فستیوال‌ های بسیار زیادی برگزار می ‌شود که البته تجمع آن ‌ها در فصل گرم و آفتابی همچون تابستان، بسیار بسیار بیشتر است.

شادترین شهر انگلستان
مثلا توجه داشته باشید که، یکی از قدیمی‌ ترین تورهای دوچرخه‌ سواری خیریه در سراسر قاره ی اروپا، تور دوچرخه ‌سواری لندن تا برایتون است که دقیقا در ۴۱ سال پیش آغاز شد و هر سال در طی این جشنواره مقدار زیادی پول برای موسسه‌ ی خیریه ی British Heart Foundation پول جمع ‌آوری می ‌شود.از جمله فستیوال هایی که در این شهر برگزار می شود می توانیم از فستیوال برایتون فرینج (Brighton Fringe) که یک فستیوال بسیار متنوع هنری است و هر سال در ماه مه در این شهر برگزار می‌ شود، اشاره نماییم. این جشنواره، بزرگ ترین جشنواره ی هنری سالانه در انگلستان است و فرصتی عالی برای لذت بردن از نمایش ‌ها و رویدادهای مختلف با ژانرهای متنوع است. فستیوال برایتون نیز یک جشنواره‌ ی سه هفته ‌ای است که هر سال در ماه مه برپا می‌ شود و شامل اجراهای مختلف تئاتر، موسیقی، سیرک، هنر، فیلم، ادبیات و دیگر رشته ها است.
فستیوال گریت اسکیپ (Great Escape) هم در ماه مه برپا می ‌شود و برای علاقه‌ مندان به موسیقی، یک فرصت عالی برای لذت بردن از اجرای گروه‌ ها و خواننده ‌ها و گروه های مختلف و معروف است.

شادترین شهر انگلستان

با این که شهر برایتون در انگلیس در تمامی ماه ‌های تابستانی به یک مقصد گردشگری گران در این کشور تبدیل می‌ شود ولی با دانستن و به کار بستن چند نکته ی طلایی می ‌توانید هزینه‌ های سفر خود را در نهایت کاهش دهید و یا برای فعالیت‌ ها و تفریحاتی که بیشتر علاقه دارید، پول پس ‌انداز کنید. مثلا می توانید در این شهر از از پارک ‌ها و باغ‌ ها دیدن کنید، با استفاده از سایت کوچ سرفینگ یک میزبان در شهر برایتون در انگلیس پیدا کنید و یا حتی از سرویس ‌های اشتراک سفر استفاده کنید. برایتون یک مقصد عالی برای علاقه‌ مندان به تفریحات ورزشی است.
منبع : ویکی پدیا

کلمه‌های کلیدی: