با چهارمین فرودگاه ترکیه، اسن بوگا آشنا شوید

فرودگاه اسن بوگا آنکارا

فرودگاه بین‌المللی اسن بوگا (Esenboga) در آنکارا، پایتخت ترکیه با جابه‌جایی بیش از ۱۵ میلیون مسافر در سال، چهارمین فرودگاه مهم ترکیه محسوب می‌شود.

فرودگاه اسن بوگا آنکارا فرودگاه اسن بوگا آنکارا که در بخش شمال شرقی آنکارا قرار دارد، در سال ۱۹۵۵ ساخته شده است. جالب است بدانید نام فرودگاه از روستایی به همین نام گرفته شده است. در سال ۲۰۰۹ بود که فرودگاه اسن بوگا لغب بهترین فرودگاه اروپا ر از آن خود نمود. نکته جالب تر این که فرودگاهاسن بوگا به عنوان یکی از فرودگاه‌های فرود‌ اضطراری شاتل‌های فضایی ناسا طراحی شده است.

فرودگاه اسن بوگا آنکارا فرودگاه اسن بوگا در ۲۷ کیلومتری آنکارا می باشد. فرودگاه بین المللی آنکارا به عنوان قطب اصلی شرکت های هواپیمایی ترکیش ایرلاین و آنادولوجت فعالیت می کند و پس از فرودگاه های آتاتورک، آنتالیا و سبیحا گوکچن چهارمین فرودگاه پرتردد ترکیه محسوب می شود. این فرودگاه دارای دو باند آسفالت و دو ترمینال برای پروازهای داخلی و بین المللی است. فرودگاه آنکارا به صورت ۲۴ ساعته فعال است.

فرودگاه اسن بوگا آنکارا فرودگاه اسن بوگا آنکارا دارای یک پایانه سه طبقه‌ای است که به دو بخش پروازهای داخلی در سمت چپ و پرواز‌های بین‌‌المللی در سمت راست تقسیم شده است. طبقه همکف مربوط به پرواز‌های ورودی و طبقه آخر مربوط به پرواز‌های خروجی است. اسن بوگا دارای امکانات فراوانی از جمله خدمات درمانی، داروخانه، اتاق مراقبت از کودک، رستوران، کافه، فروشگاه، وای‌فای، اتاق VIP، اتاق بازرگانی، آژانس‌های کرایه ماشین، بانک، دستگاه ATM و تبدیل ارز است.

کلمه‌های کلیدی: