به تماشای بزرگترین آکواریوم فیلیپین میرویم

امروز در ایلیاگشت به تماشای پارک اقیانوس مانیل Manila Ocean Park بزرگترین آکواریوم جهان می رویم. فیلیپین کشوری جزیره ای است که در اقیانوس آرام غربی واقع شده است. فیلیپین به خاطر داشتن 7000 جزیره ی استوایی خود، یکی از طولانی ترین خطوط ساحلی را به خود اختصاص داده است. در این جزایر صخره های مرجانی زیبا، حیات زیر آب شگفت انگیز و جنگل های بارانی کوهستانی قرار گرفته اند.

اقیانوس همیشه یکی از جالب ترین گنجینه های طبیعی برای اکتشاف بوده است اما هر کسی نمی تواند به آسانی در اعماق آب غواصی کند و دنیای اقیانوس ها را از نزدیک ببیند. با تمام این حرف ها، اگر همیشه تماشای اعماق اقیانوس ها یکی از آرزوهایتان بوده ناامید نشوید چون می توانید به سراغ آکواریوم های بزرگی بروید که تکه ای از اقیانوس های واقعی هستند. یکی از این آکواریوم های جذاب که دنیای خارق العاده اقیانوس ها را به تصویر  کشیده پارک اقیانوس مانیل است که می توانید با خانواده یا دوستانتان به آنجا بروید و از ماجراجویی و بیدار شدن کودک درونتان لذت ببرید.

درباره پارک اقیانوس مانیل

پارک اقیانوس مانیل آکواریومی شهری در مانیل پایتخت فیلیپین است که در پشت جایگاه تماشاچیان در پارک ریزال قرار دارد و در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است. این پارک اولین و بزرگ ترین آکواریوم فیلیپین و همینطور یکی از بهترین آکواریوم های عمومی جهان است به طوری که به خصوص کودکان از بازدید از آن خیلی ذوق زده می شوند چون در اینجا می توانید گونه های مختلف اقیانوسی را از نزدیک ببینید.

این پارک جایی عالی برای کسانی است که به موجودات دریایی و تماشای دنیای اقیانوس ها علاقه دارند و به خصوص در تابستان و تعطیلات مملوء از گردشگرانی است که نه فقط از مانیل بلکه از دیگر نقاط دنیا به اینجا آمده اند. هزینه بازدید از این پارک برای بزرگسالان ۴۰۰ و برای کودکان ۳۰۰ پزوی فیلیپین است.

بزرگترین آکواریوم جهان

مهمترین جاذبه پارک اقیانوس مانیل

مهمترین جاذبه پارک اقیانوس مانیل، آکواریومی بزرگ است که ۱۴ هزار موجود دریایی در آن زندگی می کنند که از این تعداد ۲۷۷ گونه، بومی جنوب شرقی آسیا هستند. این آکواریوم با ۳ هزار متر مکعب از آب خلیج مانیل پر شده تا برای زندگی موجودات دریایی مناسب باشد و از ۷ بخش جداگانه تشکیل شده که در هر کدام از این بخش ها با دنیای متفاوت و هیجان انگیزی روبرو می شوید.

مثلا کافیست به قسمت Agos بروید تا به مخزن ماهی های بزرگ برسید. در قسمت Bahura شانس تماشای مرجان های نادر و دسته ماهی های رنگارنگ را دارید، در سالن Laot که نور کمی هم دارد نهنگ ها به نمایش در آمده اند و قسمتی فقط مخصوص عروس های دریایی ست.

بزرگترین آکواریوم جهان

جالب ترین بخش پارک اقیانوس مانیل

یکی از جالب ترین بخش های این آکواریوم پیاده روی در تونلی است که داخل آکواریوم ایجاد شده تا راه بروید و شنای موجودات دریایی را در اطراف و بالای سرتان تماشا کنید.  این تونل زیر آبی ۲۵ متر طول دارد و در آن همه جور موجود دریایی را از نزدیک می بینید. شاید همیشه دوست داشتید ماجراجویی هیجان انگیزی مثل تماشای نهنگ را امتحان کنید در اینجا بخشی جداگانه برای این موجودات هست که با رفتن به آنجا با نهنگ ها چشم در چشم می شوید! عروس دریایی یکی از زیباترین موجودات دریاست که هر کسی شانس دیدن آن را ندارد اما در این پارک شانس به شما رو کرده است!

بزرگترین آکواریوم جهان

پارک اقیانوس مانیل، اولین پارک پنگوئن ها

با وجود پارک اقیانوس مانیل، دیگر گردشگران فیلیپین می توانند بدون اینکه به قطب جنوب بروند پنگوئن ها را هم از نزدیک ببینند. اینجا اولین پارک پنگوئن ها در کشور فلیلپین است و برنامه اش در طول این سال ها برای پرورش پنگوئن ها بسیار موفق بوده است به طوری که در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۳ بچه پنگوئن در همین پارک به دنیا آمدند.

آکواریومی با این  تعداد موجود دریایی مطمئنا جای مناسبی برای شناخت موجودات آبزی و دنیای مرتبط با اقیانوس هاست برای همین هم در اینجا محلی برای فعالیت های آموزشی در نظر گرفته شده است. جاذبه های پارک اقیانوس مانیل تمامی ندارد؛ تماشای حرکات هماهنگ فواره های ۴۰ متری به همراه نورهای رنگارنگ و موسیقی یکی دیگر از جذابیت های این پارک است.   

پارک اقیانوس مانیل

دیگر امکانات پارک اقیانوس مانیل

  در طبقه بالای این مجموعه برای گردشگران یک هتل ساخته شده ،هتلی به اسم H2O ! اسمی جالب که با حال و هوای این آکواریوم هم همخوانی دارد. این هتل امکاناتی مثل باشگاه، اتاق جلسه و سالنی با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر مخصوص انجام مراسم مختلف دارد.

فیلیپین مرجان ها و صخره های مرجانی زیادی دارد که تنوع بینظیری از گونه های دریایی را به ارمغان آورده اند به طوری که تا به حال گونه های مرجانی و ماهی های زیادی در این منطقه شناسایی شده است اما هر کسی نمی تواند باغ های مرجانی خیره کننده این سرزمین را از نزدیک ببیند چون برای این کار باید با داشتن تجهیزات غواصی به زیر آب بروید، حتی اگر می خواهید اعماق بیشتر اقیانوس را تجربه کنید باید آموزش های مخصوص ببینید که ریسک و هزینه زیادی دارد.

کلمه‌های کلیدی: