جاذبه های دیدنی منچستر

منچستر انگلیس را می توان یکی از بهترین شهرهای بریتانیا دانست، شهری که از پربازدیدترین شهرهای اروپاست و همه، نوآوری ها و تاریخش را تحسین می کنند. منچستر یکی از اولین شهرهای صنعتی بریتانیا بود و خیلی زود توانست در زمینه های علم، تجارت، موسیقی، هنر و مد در جهان تاثیر گذار شود. با ایلیاگشت همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری شهر منچستر آشنا شوید.

کستل فیلد (Castlefield)

کستل فیلد بهترین جا برای شروع منچستر گردی است. در اینجا می توانید در میان خانه های دوست داشتنی ویکتوریایی قدم بزنید و کانال های قدیمی و قلعه های رومی را تماشا کنید. یادتان نرود که حتما کانال بریج واتر را ببنید کانالی که در سال ۱۷۶۱ ساخته شد تا زغال سنگ را از معادن شهر ورسلی به منچستر ببرد. در اینجا قبلا انبارهای زیادی وجود داشت که الان تبدیل به رستوران ها، هتل ها و مغازه های مختلف شده اند.

موزه علم و صنعت (Museum of Sceince amd industry)

موزه ی علم و صنعت در یکی از قدیمی ترین ایستگاه های قطار جهان قرار دارد. موزه، ۱۲ گالری دارد و تاریخ شهر از دوره ی رم و انقلاب صنعتی تا همین الان را در خود جای داده است. گالری هوا و فضا در این موزه از جاهایی است که حتما باید از آن دیدن کنید چون در آن آثار جالبی مثل اولین هواپیمای انگلیسی وجود دارد.

جاذبه های دیدنی منچستر

کلیسای جامع منچستر (Cathedral)

کلیسای جامع در کنار رودخانه ایرول قرار دارد و در سال های ۱۴۲۲ تا ۱۵۰۶ ساخته شده است. جذاب ترین بخش این کلیسای جامع کلیساهای دو طرف سالن اصلی و هم سرایان هستند که در سال های ۱۴۸۶ تا ۱۵۰۸ ساخته شدند.

جاذبه های دیدنی منچستر

موزه ملی فوتبال (National Footbal Museum)

منچستر که دو تیم مطرح فوتبال اروپایی یعنی من سیتی و من یونایتد را دارد این موزه را درست کرده تا در آن به محبوب ترین ورزش شهر توجه ویژه ای کرده باشد. یکی از نمایش های این موزه، فیلم های کوتاه است که در آن مروری به تاریخ فوتبال این شهر می شود.

جاذبه های دیدنی منچستر

گالری هنری منچستر (Art Gallery)

گالری هنر منچستر بعد از لندن دارای یکی از بزرگ ترین مجموعه های بریتانیا است. در اینجا آثار هنری از هنرمندان برجسته کشورهای جهان در محیطی جذاب به نمایش در آمده است.

جاذبه های دیدنی منچستر

شهر چینی ها (Chinatown)

شهر چینی ها خانه ی رنگارنگ یکی از بزرگ ترین جوامع چینی در بریتانیاست. شهر چینی ها دقیقا در کنار گالری هنر منچستر قرر دارد، دروازه های رنگارنگ و زرق و برق داری که به شهر چینی ها می رسند یکی از جذاب ترین قسمت های این شهرند. در اینجا مغازه ها و رستوران های زیادی غذاهای هنگ کنگ و پکن را می فروشند.  برای دیدن صنایع دستی و آثار هنری ویژه ی چین باید به مرکز هنر معاصر چین بروید.

جاذبه های دیدنی منچستر

تالار شهر منچستر (Town Hall)

معماری نئوگوتیک جذاب نمای این بنا زینت بخش پیاده روهای میدان آلبرت است. می توانید به بالای برج های این ساختمان بروید و نمایی زیبا و پانورامایی از شهر ببینید. در داخل ساختمان اتاق شورا و نقاشی های تاریخی اش بسیار جالب توجه است.

جاذبه های دیدنی منچستر

موزه تاریخ مردم (People’s History Museum)

بهترین محل برای درک ساختار اجتماعی منچستر رفتن به موزه تاریخ مردم است. در این موزه نمایشگاه هایی هست که زندگی و اعتراضات کارگران انگلیسی را در طول دو قرن گذشته به تصویر کشیده است. در اینجا می توانید تاریخ دموکراسی بریتانیا و تاثیر آن روی مردم و همچنین مجموعه های گسترده مربوط به دموکراسی را ببینید.

جاذبه های دیدنی منچستر

پارک هیتون (Heaton Park)

پارک هیتون بزرگ ترین پارک منچستر بزرگ و یکی از بزرگ ترین پارک های شهری اروپاست. تالار هیتون در قلب این پارک در سال ۱۷۷۲ ساخته شد البته الان به روی عموم باز نیست. این پارک چندین بار مرمت شده و ساختمان های قدیمی اش را حفظ کرده است. کسانی که علاقمند به گلف هستند می توانند در زمین بزرگ گلف این پارک بازی کنند.

جاذبه های دیدنی منچستر

منبع :planetware.com

 

کلمه‌های کلیدی: