این تپه های مغناطیسی جاذب هستند

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با تپه های مغناطیسی هندوستان یا Magnetic Hills آشنا سازیم. درادامه با ما همراه باشید.

تپه های مغناطیسی

در مکان ها و کشورهای مختلف جهان، تپه ها و کوه هایی کشف شده است که از آن ها با نام تپه های مغناطیسی یا کوه های مغناطیسی یاد می شود. در این مجموعه، تپه های مغناطیسی هند را که در شهر له (Leh) واقع شده اند، می توان یکی از جاذبه های گردشگری هند دانست. جاذبه ای دیدنی و البته تجربه ای عجیب و به یاد ماندنی که آبروهایتان را از تعجب بالا می اندازد. این تپه ها یکی از عجایب جهان و از عجایب هند است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می کند.

تپه های مغناطیسی

تپه های مغناطیسی هند واقع در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر له و در نزدیکی بزرگراه له –کارگیل (the Leh-Kargil) قرار گرفته است. در این بزرگراه جاده ای کوچک است که پدیده گرانش را به شکل دیگه ای نشان می دهد. وجود این جاذبه برعکس در این جاده، قرار گرفتن تپه های مغناطیسی هند است که حتی وسایل نقلیه ثابت را نیز به سمت بالا می کشد. اتفاقی که برای هر بیننده ای عجیب و غیر قابل باور است. این مکان مشهور به تپه مغناطیسی، در مکانی توریستی در دره ای زیبا واقع شده و حتی مکانی پرطرفدار برای افراد و جوانانی است که به رانندگی در جاده های زیبا، عجیب و با مناظر بی نظیر علاقه مند هستند.

اگر با ماشین شخصی یا هر وسیله نقلیه دیگری به این جاده کوهستانی کوچک وارد شدید، خود را برای اثری متفاوت و شگفت آور از نیروی جاذبه روبرو کنید. مکانی که جاذبه زمین در آن برعکس عمل می کند یا اینکه می توان از آن به آهنرباهایی بسیار بزرگ اشاره کرد که خصوصیاتی عجیب را برملا می کند.

تپه های مغناطیسی

دنیای عجیب و غریبی که در آن زندگی می کنیم، پر است از نظریه های عجیب و غریب که طبیعت بسیاری از آن ها را برملا و پشتیبانی می کند. همه آن ها یک منطق علمی و دلیلی مستحکم را پیشنهاد می کنند و از استدلالی قوی پیروی می کنند. پس نمی توان برای آن به خرافات مردم عامه یا گذشتگان رجوع کرد. برای هر اتفاق و عملی توجیح علمی می توان یافت.

با این وجود مردمان عامه براساس تفکر گذشتگان و دانش قدیمی آن ها تصور می کردند که تپه های مغناطیسی هند در حقیقت جاده ای مغناطیسی است که یک راست به بهشت می رود. تفکری که در نتیجه اطلاع نداشتن از دانش مغناطیسی و آهنربایی به وجود آمده و شکل گرفته است. در اینجا شاید جالب باشد که نگاهی به هر یک از این باورها و نظریه ها پیرامون این تپه ها بیندازیم و برایتان تفکر گذشتگان را بیشتر معرفی کنیم.

تپه های مغناطیسی

راههای دسترسی تپه های مغناطیسی هند

شاید بهتر باشد که بیشتر راجع به خصوصیات این تپه ها بگوییم. به هر حال توجه به هر ویژگی می تواند برای مشخص شدن واقعیت وجودی این تپه های مغناطیسی هند مهم باشد. این تپه ها، در ارتفاع ۱۴۰۰۰ فوتی (یعنی ارتفاعی حدود ۴۲۶۷ متری) و در بزرگراه ملی له – کارگیل – بالتیک در منطقه ترانزیتی هیمالیا واقع شده است. رودخانه سیندو (Sindhu river) در سمت شرقی تپه مغناطیسی جریان دارد و یک قاب تصویری کامل وو بی نظیری از مناظر اطراف را برای شما به نمایش گذاشته است.

تپه های مغناطیسی

خوشبختانه و به موهبت زیبایی های شگفت انگیز طبیعت ناحیه و توانایی اسرار آمیز مغناطیسی تپه ها، جاده مغناطیسی در  لاداخ تبدیل به مکانی شده است که مسافران بسیاری را به خود جذب می کند. مسافران و گردشگرانی که برای تجربه پدیده ای عجیب و غریب که در اینجا اتفاق می افتد، برای لحظاتی در این جاده متوقف می شوند.

تابلو علامت زرد رنگی که چند متر دورتر از تپه های مغناطیسی هند در کنار این جاده نصب شده است، راهنمایی های لازم را به مسافران و گردشگران می کند. به عنوان مثال، در این تابلو به شما گفته شده است که وسیله نقلیه خود را باید روی دنده خلاص در این ناحیه پارک کنید. در نهایت می توانید شاهد حرکت آهسته ماشین در جاده باشید.

تپه های مغناطیسی

در حال حاضر، اگر در شبکه های اجتماعی بگردید می توانید فیلم های متعددی که توسط گردشگران کنجکاو از این اتفاق ضبط شده است را پیدا کرده و تماشا کنید. این گردشگران خاصیت تپه های مغناطیسی هند را به صورت آنلاین برای همگان قابل مشاهده نموده اند! در هر صورت حتی با تماشای این فیلم ها نیز، ماهیت و وجود این اتفاق برملا می شود.

 

منبع: traveltriangle.com

 

کلمه‌های کلیدی: