رکوردی جدید در گینس از کویر لوت

حتما شما نام گینس و رکوردهای گینس را خیلی زیاد شنیده اید. همیشه رکوردهایی که در گینس ثبت می شوند، جذاب هستند، برای اینکه رکوردی در گینس ثبت شود گاهی برخی افراد جانشان را هم به خطر می اندازند. رکوردی که می خواهیم درباره آنها صحبت کنیم در حوزه گردشگری است که اتفاقا در ایران هم می باشد.

رکوردی جدید در گینس

رکوردی جدید در گینس در ایران : یک دونده ایتالیایی پس از ۷۵ کیلومتر دویدن در گرم ترین نقطه جهان یعنی منطقه گندم بریان کویر لوت نام خود را در فهرست گینس به ثبت رساند.

رکوردی جدید در گینس

پائولو ونتورینی که از ماجراجویان و طبیعتگردان ایتالیایی است در روز ۲۸ تیر ماه در دمای ۵۲ درجه سانتی گراد ۷۵ کیلومتر را در منطقه گندم بریان کویر لوت به مدت ۱۱ ساعت و ۵۷ دقیقه دوید و موفق شد یک رکورد جهانی تازه را ثبت کند.در این روز دو فیلمبردار از گینس، تیم پزشکی، یک نماینده از سفارت ایتالیا و مدیر یک شرکت گردشگری در کرمان او را همراهی کردند. با ثبت نام او در این رکورد، نام کویر لوت ایران هم برای اولین بار در فهرست گینس قرار گرفت.

رکوردی جدید در گینس

در ابتدا قرار بود که برنامه او در روز ۳۰ تیر انجام شود اما چون طوفان های ۱۲۰ روزه ایران در این روز شدت بیشتری داشت قرار بر این شد که برنامه زودتر انجام شود. در زمان دویدن او سرعت طوفان ۵۵ کیلومتر در ساعت بود و تیم پزشکی مرتب در این ۱۲ ساعت او را معاینه می کرد.

 

کلمه‌های کلیدی: