رویایی ترین مسیر طبیعت گردی جهان

آیا شما اهل طبیعت گردی هستید ؟ کوه نوردی چطور ؟ در هر صورت به شما پیشنهاد میدهیم مطلب امروز ایلیاگشت را بخوانید. رویایی ترین مسیر طبیعت گردی جهان ، مسیری که از میان ۷ کشور جهان عبور می کند و مسافتی نزدیک به ۲۰۰۰ متر دارد. کوه ها در میان مه غلیظ ناپدید می شوند. هنگامی که پا به ارتفاعات بوسنی و هرزگوین می گذارید کوه ها را میان فرمان روایی بر فراز ابرها خواهید یافت. هر گام تلاش خوبی است که باور کنیم که مقصود در انتهای راهی ناشناخته است.

در سراسر راه یک تلفن همراه در حال خاموش شدن در یک دست دارید و هر ازگاهی به برنامه مسیر یاب نگاهی خواهید انداخت در دست دیگرتان نیز یک دستگاه جی پی اس دقیق خو اهید داشت.

رویایی ترین مسیر طبیعت گردی جهان

طولانی ترین مسیر طبیعت گردی

طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان از میان رشته کوه های آلپ دیناری می گذرد و در مسیری ۲۰۰۰ متری ۷ کشور را پشت سر می گذارد. در این میان شما هزاران سال تاریخ را مشاهده خواهید کرد. این منطقه از مدت ها پیش مشخص کننده مرز بین شرق و غرب بوده است. تاریخ پیچیده آن یک جنگ را در دهه ۱۹۹۰ مشاهده کرد چون یوگوسلاوی تجزیه شد و این کوه ها جایگاه مزیت استراتژیک بودند.

رویایی ترین مسیر طبیعت گردی جهان

آغاز مسیر طولانی ترین طبیعت گردی از کجاست ؟

اولین گام برای حرکت در طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جهان از Postonja در اسلوونی آغاز می شود. جایی که یک قلعه سفید زیبا در کنار دهانه یک غار عجیب ساخته شده است. مسیر از کنار قلعه به سمت ریل راه آهن می رود. از بالای بزرگراه می گذرد و از تپه ها بالا می رود. جایی که پیاده رو به جاده های ماسه ای و کاج نزدیک می شود. هنگامی که گرمای روز آغاز می شود زمان وارد شدن در مسیر است، مسیری که تقریبا هیچ جریان آبی در آن قرار ندارد.

چگونگی تامین منابع آب در مسیر طبیعت گردی

اولین منبع مشخص شده آب، یک کلبه کوچک با مخزن آب باران پلاستیکی، در مسیر کوه کوچک قرار دارد. در کل شهرهای آلپ دیناری آب مورد نیاز را توسط باران جمع آوری می کنند که موجب شده آب آشامیدنی طعم پلاستیکی و کمی بود دود کباب بدهد.

در طی این مسیر یک چرخه هر روز برای شما تکرار می شود. نگرانی روزانه برای تامین آب، گیج شدن مداوم و مهربانی و مهمان نوازی بی حد و اندازه غریبه ها. در حالی که بسیاری از مسافت های طولانی  به نوعی غنیمت تبدیل شده اند، تجربه ای که باید بدست آورده شود وبه زیبایی آن ها توجه نمی شود. اما هنگامی که این مسیر را انتخاب می کنید دیگر نباید دغدغه زمان را داشته باشید.

مسیر دوم طولانی ترین طبیعت گردی جهان

کمی که به سمت جنوب پیش بروید به کوه های Velebit در کشور کرواسی خواهید رسید و باد شروع به وزیدن خواهد کرد. گرمای سوزان روز را با یک تشنگی شدید همراه خواهد کرد، اما با وزیدن اولین باد عرق به سرعت سرد می شود. به دره کوچکی که در سواحل دریای آدریاتیک قرار دارد خواهید رسید، در آن مکان یک پناهگاه اضطراری وجود دارد که هنگام آمدن طوفان با تمام قوا از شما محافظت خواهد کرد.

اگر خارج از پناهگاه ایستاده باشید برای ثابت و استوار ایستادن است لازم است که تقلای زیادی بکنید. به چنین بادی Bora می گویند که یک لغات یونانی است.

اگرچه پدیده بورا در بسیاری از سواحل دریای مدیترانه اتفاق می افتد اما در این منطقه گاهی سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت هم خواهد رسید. جایی که کوه ها سیستم های فشار را به شدت تقسیم می کنند. به همین دلیل است که چندین پناهگاه در میان طولانی ترین مسیر طبیعت گردی و در دل کوه ها ساخته اند. هنگای که بورا آغاز می شود کار زیای نمی توانید انجام دهید. تنها پناه بگیرید و منتظر بمانید.

در مسیر به توقفگاه محبوب صخره نوردان پارک ملی Paklenica خواهید رسید. در کوه ها، عواقب سیاسی منطقه به صورت فیزیکی شکل می گیرد. از طریق خشونت طولانی است، عواقب آن باقی می ماند. برای مثال، در نزدیکی ارتفاعت بوسنی و هرزگوین (BiH)، مسیر پیاده روی از طریق Lukomir، بالاترین روستا در کشور و یکی از تنها روستاهای مسلمان در منطقه عبور می کند که برای تحمل حملات صربستان در طول دهه ۱۹۹۰ ساخته شد.

امروزه حوضچه ها بر ویرانه های فرو ریخته بلاتس شکل گرفته اند و گل ها بر روی زمین هالی بتن ریزی شده روییده اند. یک صبح یکشنبه زنگ کلیسای به اتاقی در میان ویرانه های خالی می رسد و وسایل نقلیه به سرعت  بر روی میدان های آزاد باز عبور می کنند و مردم برای شرکت در مراسم می روند. فضل ساده این مراسم با بقایای قابل ملاحظه تخریب تفاوت دارد. بحرانی که امروز Lukomir با آن مواجه است این است که مانند بسیاری از دیگر مناطق روستایی جهان جوانان منطقه در حال ترک آن و مهاجرت به شهرهای بزرگ هستند.

رویایی ترین مسیر طبیعت گردی جهان

پایان رویایی ترین مسیر طبیعت گردی جهان

اینجا پایان مسیر زیبای شماست . در پایان به مسیر کوه های آلپ دیناری به گذرگاه Valbona خواهید رسید. جایی که درختان سرسبزی خود را از دست می دهند و سنگ های سخت جا نشین آن ها می شوند.  سگ ها تکه های کوچکی از برف زمستان گذشته را پنهان می کنند. طولانی ترین مسیر طبیعت گردی در جهان یک شاهکار قابل توجه است که با توجه به چالش های سیاسی و جغرافیایی آن و محدود بودن منابع اطلاعات تکمیلی از مسیر و منابع هنوز در حال گردآوری هستند و این مسیر تازه میزبان اولین مسافران خود می باشد. امیدواریم از این مطلب زیبا و رویایی لذت برده باشید.

منبع: nationalgeographic.com

 

کلمه‌های کلیدی: