شایعاتی درباره سفر های هوایی طولانی

مدت هاست بین مردم شایعاتی وجود دارد درباره سفر های هوایی طولانی، و همیشه درباره مضرات آن صحبت میکنند. اما در این گزارش قصد داریم به تمام شایعات و باورهای غلط در این باره پاسخ بدهیم. با ایلیاگشت همراه باشید.

هوای داخل کابین هواپیما آلوده و سمی است.

اولین شایعه قابل تامل همین موضوع است . میگویند هوای داخل کابین هواپیما آلوده است و اگر مسیر شما طولانی هم باشد ، اثر این موضوع بر بدن بدتر میشود. هواپیما ها از فیلتر های تصفیه هوای ویژه استفاده میکنند تا تمام میکروب ها و آلودگی را از کابین پاک کنند. اکسیژن تازه میفرستند و دی اکسید جمع آوری میکنند. مخصوصا هوایماهای جدید که از سیستم تصفیه هوای نو  تازه استفاده میکنند. پس این موضوع کلا رد میشود که هوای داخل کابین آلوده است.

شایعاتی درباره سفر

در توالت هواپیما گیر میکنید.

گیر کردن در توالت که شایعه نیست. شاید شما در توالت و حمام منزل خود هم گیر کنید. بلاخره اتفاق می افتد ولی اینکه بگویند هر بار به توالت هواپیما بروید در همانجا گیر خواهید افتاد واقعا مزحک و خنده دار است. البته اگر گیر هم بیوفتید بلاخره درهای هواپیما آچار مخصوص دارند و مهمانداران شما را نجات میدهند. پس نباید نگران باشید. در ضمن نگران پسماندهای خود هم نباشید. بر سر مردم زمین نمیریزند. این فضولات در مخزنی جداگانه انباشت میشوند و هنگام فرود هواپیما و مسافران آن مخزن هم نیز خارج شده و خالی مشود. در نتیجه کلا در این باره جای هیچ نگرانی نیست .

شایعاتی درباره سفر

در ارتفاعات زیاد هواپیما به حالت اتوماتیک میشود.

حالت خلبان اتوماتیک یکی از قابلیت ها و امکانات هواپیماست، پس استفاده کردن و نکردن از این سیستم به خلبان و شرایط بستگی دارد . پس نمیشود گفت اگر خلبانی در ارتفاع از سیستم اتوماتیک استفاده کرد مسافران را امان خدا سپرده و خودش خوابیده است. این هم یک قابلیتی است که میتوان در مسیر های مستقیم و بدو کم رکدن و زیاد کردن ارتفاع از آن استفاده نمود. اما در تمام مراحل اتوماتیک هم خلبان حضور دارد و تمام سیستم های هواپیما را کنترل میکند. این هم یک شایعه دیگر که دلیل و پاسخش را گرفتید.

شایعاتی درباره سفر

درهای هواپیما در مسیر طولانی باز میشود.

اما رسیدیم که یکی از ضایع ترین شایعات، درب های هوپیما در مسیر طولانی باز میشود. یعنی چه ؟ یعنی درها را باز میکنند تا هرکس خواست پیاده شود ؟ خیر . درب های هواپیما را قبل از پرواز چندین مرتبه چک میکنند و از عملکرد صحیح آن اطمینان کسب میکنند و سپس مجوز پزوار صادر میشود. در ضمن در آن فشار هوای بالا امکان ندارد قدرت انسان بتواند دربهای هواپیما را باز کند. پس به دروغ بودن این شایعه هم میتوان خندید.

شایعاتی درباره سفر

سفر جاده ای بهتر از هواپیماست.

برخی ها میگویند سفر های جاده ای بهتر و به صرفه تر از سفر با هواپیماست. خیر اینطور نیست . هر هواپیمایی که بلند میوشد و مسافران را جابجا میکند چندین برابر یه اتوبوس و یا خودرو صندلی دارد. مسیری که اتوبوس و یا خودرو در جاده های نا امن 1 روز در راه است را هواپیما در یکی دوساعت طی میکند. پس منطق اینگونه افراد اصلا قابل قبول نیست.

شایعاتی درباره سفر

ماسک اکسیژن سمی است.

شما ماسک های اکسیژن هواپیما را میزنید تا اکسیژن کسب کنید، نه اینکه سم وارد بدنتان شود. پس اصلا نگران سم و آلودگی و این چیزها نباشید. 

شایعاتی درباره سفر

در آخر شما میتوانید با خیال آسوده پس از رزرو بلیط هواپیما به سفرهای هوایی ادامه دهید.

کلمه‌های کلیدی: