لیتلا دیمون ، جزیره ای با کلاه سفید

لیتلا دیمون را ندیدید ؟ همه ما تابحال جزایر مختلفی را از نزدیک و یا در تصاویر دیده ایم، ولی اینبار جزیره عجیب و غریب که در بالای سر خود کلاهی زیبا و سفید رنگ دارد. کلاهی ابری و مرطوب.

این جزیره عجیب در جزایر فارو می باشد. جزیره ای کوچک به نام لیتلا دیمون. جالب است بدانید جزایر فارو دارای ۱۸ جزیره ی اصلی است که لیتلا دیمون از همه کوچکتر است و البته غیر قایل سکونت.

لیتلا دیمون

جزیره لیتلا دیمون کجاست ؟

جزیره ی لیتلا دیمون در کشور دانمارک قرار دارد. علت قرارگیری طولانی مدت ابرها بر بالای این جزیره، هنوز مشخص نیست ولی هر روز و هر زمانی از روز که به این جزیره نگاه کنید، آن را با کلاهی سفید می بینید.

ابر بالای سر این جزیره حیرت انگیز ترین قضیه موجود درباره لیتلا دیمون می باشد که معمولا ابرهای بی حرکت و بی تغییری هستند.

لیتلا دیمون

در قسمت جنوبی این جزیره صخره ای عظیم وجود دارد که ارتفاع آن به ۴۱۴ متر می رسد. البته این جزیره هیچ وقت از گذشته تا به حال برای انسان ها قابل سکونت نبوده است اما از زمان های دور و باستانی، گوسفندها در این جزیره نگهداری می شده اند که سند این موضوع در یکی از نوشته های قرن سیزدهم هم آمده است.

لیتلا دیمون

نکته قابل ذکر این است که اگر کسی بخواهد از این صخره ها بالا برود، بدون تجهیزات و طناب کوه نوردی ممکن نیست، این طناب ها بوسیله ی صاحبان همان گوسفندها ساخته شدند.

لیتلا دیمون

پیشنهاد ما به شما این است تا حتما به دانمارک سفری داشته باشید و از این جزیره زیبا بازدید نمائید . البته در جاذبه های گردشگری دانمارک بیشمار است.  

کلمه‌های کلیدی: