دروغ هایی درباره آفریقای جنوبی

درباره کشور آفریقای جنوبی چه می دانید؟ آیا می دانستید که احتمالا باورهای اشتباهی در مورد این کشور دارید و خودتان از آن ها بی خبرید؟! در ایلیاگشت می خواهیم ۱۲ کلیشه اشتباه در مورد آفریقای جنوبی را به شما معرفی کنیم که بسیار رایج هستند؛ می توانید اطلاعات عمومی خود را بسنجید و ببیند چند مورد از این کلیشه های آفریقای جنوبی را شما هم داشته اید.

مردم این کشور به زبان آفریقایی صحبت می کنند

بین خودمان باشد، اما احتمالا شما هم مثل ما همین فکر را می کردید، نه؟ اما باید به ما بگوییم که آفریقایی در واقع یک زبان نیست، بلکه به مجموعه ای از زبان های مختلف که در این قاره صحبت می شود زبان های آفریقایی می گویند! بنابراین هیچ وقت از یک فرد اهل آفریقای جنوبی نپرسید که آیا به زبان آفریقایی مسلط هستی یا نه! جالب است بدانید که کشور آفریقای جنوبی نه یک زبان، بلکه ۱۱ زبان رسمی دارد و اکثر افراد حداقل به دو تای آن ها تسلط نسبی دارند. جالب تر از همه اینکه برخلاف چیزی که همه فکر می کنند انگلیسی زبان غالب و رایج در این کشور است.

درباره آفریقای جنوبی

در آفریقای جنوبی ترکیب نژادی وجود ندارد.

یکی از گفته های نادرست درباره آفریقای جنوبی این است که سفیدپوست ها و بومیان آفریقایی هرگز با یکدیگر ازدواج نمی کنند و به همین شاهد ترکیب نژادی نخواهیم بود. حتی خیلی ها ممکن است فکر کنند بومیان آفریقایی هنوز هم فقط در روستاها و نواحی جنگلی زندگی می کنند و در شهرهای بزرگ حضور ندارند. اما این باورها کاملا اشتباه هستند و به محض ورود به این کشور خودتان شاهد ترکیب نژادها خواهید بود.

درباره آفریقای جنوبی

امنیت سفر به آفریقای جنوبی تامین نیست.

این مورد واقعا از عجیب ترین دروغ ها درباره آفریقای جنوبی است. افرادی که این باور را دارند معمولا کل قاره آفریقا را یک کل واحد در نظر می گیرند. اما باید بدانید که کشور آفریقای جنوبی از امنیت بالایی برخوردار است و به دلیل گردشگران زیادی که به این کشور سفر می کنند تدابیر لازم برای حفظ امنیت مسافران اندیشیده شده است. البته در سفر این کشور هم مثل هر کشور خارجی لازم است نکات امنیتی را رعایت کنید: مثلا از آویزان کردن طلا و جواهر گرانقیمت خودداری کنید، با تورهای معتبر به آفریقای جنوبی سفر کنید و در هتل ها و اقامتگاه های معتبر اتاق رزرو کنید.

درباره آفریقای جنوبی

درباره آفریقای جنوبی میگویند کشور کوچکی است.

این هم یکی دیگر از دروغ هایی است که دربار آفریقای جنوبی می گویند. در واقع، آفریقا دومین قاره بزرگ در زمین است و کشور آفریقای جنوبی یکی از بزرگ ترین کشورهای این قاره است. اگر می خواهید تخمین درستی از اندازه این کشور داشته باشید باید بدایند که آفریقای جنوبی حدود ۵ برابر انگلیس است. به همین دلیل لازم است در سفر به آفریقا برنامه ریزی خوبی برای سفرتان داشته باشید تا بتوانید از تمام زیبایی ها و شگفتی های این کشور بازدید کنید. باید از قبل بدانید دنبال چه هستید و می خواهید از چه مکان هایی بازدید کنید.

درباره آفریقای جنوبی

حیوانات وحشی آزادانه در همه جای کشور پرسه می زنند.

یکی از عجیب ترین و درعین حال رایج ترین دروغ های آفریقای جنوبی همین موضوع است. وقتی گردشگران خارجی برای اولین بار به آفریقای جنوبی سفر می کنند با تعجب می پرسند پس حیوانات وحشی کجا هستند؟! البته درست است که آفریقای جنوبی به دلیل سافاری و طبیعت و حیات وحشش شهرت دارد، اما اینطور نیست که در خیابان های شهر فیل و شیر و پلنگ هم وجود داشته باشند یا افراد بومی را ببینید که سوار بر فیل به این طرف و آن طرف می روند.

درباره آفریقای جنوبی

هوای آفریقای جنوبی همیشه گرم است.

احتمالا خیلی ها فکر می کنند که آفریقای جنوبی چون در قاره آفریقا قرار دارد پس هیچ وقت سرد نیست و همیشه هوایی گرم دارد. اما باید بدایند که این هم یکی دیگر از دروغ ها درباره آفریقای جنوبی است و کاملا صحت ندارد. البته درست است که در این کشور سواحل بسیار گرم و مناطق گرمسیری وجود دارد، اما با فرارسیدن فصل زمستان همه چیز تغییر می کند. بنابراین اگر در فصل زمستان به آفریقای جنوبی سفر می کنید حتما لباس گرم همراهتان داشته باشید و وضعیت آب و هوا را هم چک کنید. 

درباره آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی فقط ژوهانسبورگ، کیپ تاون و پارک ملی کروگر.

یکی از دروغ ها درباره آفریقای جنوبی که اهالی این کشور از آن متنفرند همین است. البته درست است که ژوهانسبورگ و کیپ تاون دو شهر بسیار مشهور و مهم این کشور هستند و اکثر گردشگران برای شرکت در تورهای سافاری به پارک ملی کروگر می روند؛ اما باید بدانید که آفریقای جنوبی فقط همین سه مکان نیست.

درباره آفریقای جنوبی

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: