در سفر به روسیه این نکات را بدانید

در سفر به روسیه این نکات را بدانید

کشور روسیه که نام رسمی‌اش فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

اگر برای بار اول است که به روسیه سفر میکنید حتما باید نکاتی را برایتان ذکر کنیم. در ادامه با ایلیاگشت همراه باشید.

۱شیوه زندگی

بسته به اینکه از کدام کشور به روسیه می آیید ممکن است با دیدن این کشور از فرهنگ مردم آن  شگفت زده شوید! در اینجا شکاف عمیقی بین ثروتمندان و طبقه متوسط مردم وجود دارد که این شکاف در مقایسه با کشورهای اروپای مرکزی خیلی به چشم می آید. وقتی به محیط اطراف زندگی مردم و به خصوص به ماشین های آن ها نگاه کنید این واقعیت را بهتر درک می کنید.

در سفر به روسیه این نکات را بدانید

۲حمل و نقل عمومی

اگر قصد دارید که به مسکو سفر کنید خودتان را برای شلوغی و ازدحام زیاد در سیستم متروی این شهر آماده کنید. رشد جمعیت در مسکو بسیار بیشتر از پیشرفت زیرساخت های آن است. در طول ۲۵ سال گذشته جمعیت مسکو دو برابر شده است در حالی که سیستم حمل و نقل زیرزمینی آن همچنان مانند قبل است. اگر می خواهید در ایستگاه های متروی این شهر گشت و گذار کنید بهتر است که در آخر هفته ها این کاررا انجام دهید چون در طول روزهای شلوغ هفته لذت بردن از معماری زیبای متروی این شهر کار سختی است.ممکن است بخواهید مارشروتکا، مینی بوس هایی که بیشتر خارج از مناطق مرکزی رفت و آمد می کنند را امتحان کنید. هنگام استفاده از این مینی بوس ها حتما مقصد خود را بشناسید و مقداری پول نقد همراه خود داشته باشید که آن را مستقیما به راننده بدهید چون هیچ بلیط و کارت اعتباری ای در این مینی بوس ها پذیرفته نمی شود.

در سفر به روسیه این نکات را بدانید

۳شخصیت مردم روسیه

خیلی از مردم غربی اعتقاد دارند که روسی ها مردمی خشک و جدی هستند و اصلا لبخند نمی زنند. من نمی توانم این حرف را تایید کنم از نظر من روسی ها افرادی بسیار مهمان نواز و عاشق ارتباط برقرار کردن با دیگران هستند. وقتی وارد حمل و نقل عمومی بشوید می توانید گفته های من را بهتر درک کنید شما در اتوبوس ها به راحتی می بینید که چگونه مردان از روی صندلی بلند می شوند و جای خود را به خانوم ها می دهند، کاری که در اروپا متداول نیست، این نشان می دهد که احترام و ارزش ها در روسیه در مقایسه با کشورهای غربی متفاوت است.

در سفر به روسیه این نکات را بدانید

۴زبان

من به تجربه این را فهمیده ام که هر چه شما بهتر بتوانید در این کشور روسی حرف برنید لحظات شادتر و بهتری را می گذرانید چون می توانید با مردم ارتباط بهتری برقرار کنید. می توانید دیکشنری یا اپلیکیشن های دیکشنری را در گوشی موبایل خود دانلود کنید چون برای ارتباطات شما بسیار کمک کننده است.

در سفر به روسیه این نکات را بدانید

۵قیمت ها

بسته به اینکه از چه کشوری هستید و چه شیوه زندگی ای دارید ممکن است روسیه را کشوری بسیار گران و یا ارزان ببینید. از نظر من روسیه از بسیاری از کشورهای اروپای غربی یا آمریکایی ارزان تر است. قیمت ها همچنین بستگی به نرخ ارز روبل دارد که معمولا ثابت نیست. سال گذشته که ۴ ماه را در روسیه گذراندم هزینه زندگی برای خارجی ها ۲۰ درصد کمتر از امروز بود.

در سفر به روسیه این نکات را بدانید

 

منبعrussianblogger.me

کلمه‌های کلیدی: