بوئینگ را بیشتر بشناسید

بوئینگ شرکت هوافضا ، صنایع دفاعی آمریکایی است. جالب است بدانید شرکت بوئینگ چند ملیتی است، که در سال ۱۹۱۶ توسط ویلیام بوئینگ، در شهر سیاتل، واشینگتن آغاز به کار کرد.

بوئینگ تمرکز اصلی شرکت بوئینگ، تولید هواپیماهای مسافربری است و از سوی دیگر، با خریداری و ادغام شرکت‌های هواگردسازی و صنایع دفاعی، توسعه یافت، که نقطه عطف آن، در سال ۱۹۹۷ بود، که در پی خریداری و ادغام مک‌دانل داگلاس، بوئینگ به بزرگترین شرکت هوافضای جهان تبدیل شد.

بوئینگ شرکت بوئینگ را می توان بزرگترین شرکت فن آوران هوافضایی در جهان شناخت که در سال ۲۰۱۱ لقب دومین تولیدکننده بزرگ تجهیزات دفاعی جهان، را از آن خود نمود. بوئینگ، بزرگترین صادرکننده کالا و خدمات، در ایالات متحده است و سهام آن، در بازار بورس نیویورک مبادله می‌شود.

بوئینگ بوئینگ، اولین و بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان، در ساخت هواپیماهای تجاری و دومین شرکت بزرگ در ساخت سیستم‌های دفاعی جهان است. حوزه فعالیت بوئینگ، محدوده گسترده‌ای از سیستم‌ها، محصولات و خدمات فضایی و دفاعی را در زمینه طراحی، تولید و پشتیبانی هواپیماهای تجاری، جنگنده‌ها، بمب‌افکن‌ها، موشک‌ها، سفینه‌های فضایی، ماهواره‌ها، جنگ‌افزارها و فناوری‌های مختلف نظامی و دفاعی، در برمی‌گیرد. از این رو میتوان بوئینگ را به عنوان غول بزرگ هواپیماسازی و صنعت هوانوردی جهان شمرد. پنج حوزه اصلی فعالیت بوئینگ عبارت‌اند از: • هواپیماهای تجاری • سیستم‌های دفاعی یکپارچه • گروه مهندسی، فناوری و عملیات • شرکت سرمایه‌گذاری بوئینگ • گروه خدمات بوئینگ بخش فروش هواپیماهای بوئینگ، بیش از ۹۰ کشور را، پوشش می‌دهد. ۷۰٪ هواپیماهای تجاری تولیدشده به خارج از ایالات متحده، فروخته می‌شود. ۷۵٪ هواپیماهای تجاری جهان نیز، توسط بوئینگ تأمین می‌گردد.

بوئینگ حدود نیمی از فروش این شرکت به حوزه هواپیماهای تجاری برمی‌گردد. شرکت بوئینگ با ۲۲ هزار تأمین‌کننده جهانی، قرارداد دارد، همچنین به عنوان بزرگترین پیمانکار سازمان فضایی آمریکا محسوب می‌شود. در مطالب بعدی مدل های مختلف هواپیماهای بوئینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد . با ایلیاگشت همراه باشید.

کلمه‌های کلیدی: