با محله بستکیه دبی بیشتر آشنا شوید

این روزها همه درباره دبی و رشد و توسعه حیرت آور آن صحبت می کنند اما ما معمولا تاریخ و سنت دبی و امارات را نادید ه می گیریم، دبی با آسمان خراش ها، هتل ها، تفریحات و امکانات لوکس خود در ذهن همه ما شهری مدرن است اما در همین شهر مدرن می توانیم روستایی تاریخی و زیبا را پیدا کنیم که با بازدید از آن و تماشای خانه های قدیمی و کوچه های کاهگلی تنگ و باریک آن به گذشته ها سفر کنیم، در بستکیه دبی به گذشته هایی دور که هنوز دبی مدرن شکل نگرفته بود و بیشتر مردم در همین دهکده ساکن بودند، می خواهیم درباره محله بستکیه حرف بزنیم. 

محله بستکیه دبی

محله ی قدیمی دبی

دبی زمانی یک شهر خواب آلود با یک بندر قدیمی و مهم برای تجارت دریایی بود. رشد شهر دبی در ابتدا از نواحی نهر دبی (خور دبی) شروع شد. منطقه ای که اکنون از آن به عنوان محله قدیمی یا دبی قدیم یاد می شود. هم اکنون محله قدیمی که با نام محله بستکیه دبی هم معروف است، توانسته خود را با دنیای مدرن امروز وفق داده و پیشرفت نماید. اگر در تور دبی شرکت کرده اید یا اینکه به تنهایی وارد این شهر شده اید، به شما پیشنهاد می دهیم که حتما به دیدن این محله بروید. محله ای که توسط ایرانیان مقیم دبی ساخته شده استو حال و هوایی متفاوت نسبت به باقی شهر دارد.  با قدم زدن در کوچه پس کوچه های آن و خرید از مغازه های صنایع دستی می توانید یکی از بهترین روزهای سفر دبی خود را رقم بزنید.

محله بستکیه دبی

گالری های هنری در محله بستکیه دبی

هنگامی که در این محله پرسه می زدید، از قسمت هنری آن هم دیدن کنید. فروشگاه XVA یکی از گالری های دائمی و برجسته در خاورمیانه است که در محله بستکیه دبی واقع شده است. در این گالری آثاری از هنرمندان مشهور عرب به معرض نمایش گذاشته شده است.این بنا همچنین هتل نیز هست. پس توریست ها و گردشگران بسیاری هم در آن خواهید دید.

محله بستکیه دبی

یکی از فضاهایی که بایستی ببینید، قدیمی ترین فضای هنری دبی یعنی گالری مجلس (the Majlis Gallery) است. این گالری برتر هنری، شهرت خوبی برای نمایش آثار هنری دارای کیفیتی بالا از سراسر جهان دارد و هنرمندان منطقه ای بسیاری را به عرصه بین الملل معرفی نموده است.

فستیوال ها و جشن های برگزار شده در محله بستکیه دبی

اگر در ماه مارچ (اواسط اسفند تا اواسط بهار) به دبی سفر کنید و شانس با شما باشد، می توانید از نمایشگاه سالانه د سیکا (the SIKKA Art Fair) دیدن کنید. این نمایشگاه همزمان با هفته هنر دبی که هر ساله برگزار می شود، بوده و جشن و اتفاقی بسیار دیدنی است. در جشنواره د سیکا می توانید در ورکشاپ های متعدد ثبت نام کرده و شرکت کنید. همچنین می توانید از نمایشگاه های هنری متعدد بازدید داشته باشید یا با هنرمندان مجموعه، صحبت کنید.

محله بستکیه دبی

موزه الفهیدی در محله بستکیه دبی

یکی از پربازدیدترین جاذبه هایی که در دبی وجود دارند، قلعه الفهیدی است. بسیاری از گردشگرانی که وارد دبی می شوند، به دیدن این قلعه تاریخی که در دهه ۱۷۰۰ ساخته شده است، می روند. قلعه الفهیدی را می توان قدیمی ترین سازه و ساختمان در دبی دانست که برای اهداف نظامی از آن استفاده می شده است. این بنای بزرگ آهکی در اصل با مرجان ها و پوسته های موجودات دریایی همانند صدف ها ساخته شده است که با آهک به یکدیگر متصل شده اند. در طول قرن ها، این قلعه به عنوان یک بنای دفاعی استفاده شده است. اگر وارد آن شوید می توانید به دیدن بخش ها و فضاهای مختلف آن رفته و حتی در بازار آن خرید کنید.

محله بستکیه دبی

از خانه سلاح های سنتی، آثار باستانی که از مردمان امارات متحده عربی و همچنین آفریقا و آسیا باقی مانده اند و نمایشگاه هایی از شیوه زندگی قدیمی دنیای غرب را در آن می توان تماشا کرد. در این میان شیوه های قدیمی که برای غواصی و جمع آوری مروارید از دریای عمان استفاده می شده به همراه شیوهای کشاورزی را می توانید ببینید و با آن ها آشنا شوید. وسایل درون حیاط این موزه، می تواند اطلاعات بسیاری جالبی را در اختیار شما بگذارد.

محله بستکیه دبی

نهر دبی در کنار محله بستکیه دبی پر از جاذبه های فرهنگی متعدد است که هر گردشگری را به تعجب وا می دارد. پس از اینکه با منطقه تاریخی الفهیدی آشنا شدید، می توانید به دیدن موزه و الشندغه (Shindigha) بروید. منطقه حکومتی دبی یعنی دیوان (the Diwan)، مسجد گرند و بازار قدیمی شلوغ دبی هم در اطراف نهر و کانال این شهر قرار گرفته اند که می توانید به دیدن آن ها بروید.

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: