درباره اندونزی بیشتر بدانید 

اندونزی را می توان بی هیچ اغراقی از زیباترین و پر جاذبه ترین کشورهای آسیا دانست و با طبیعت بکر و جزایر فوق العاده و حیات وحش کم نظیری که دارد بی دلیل نیست که تور جاکارتا پایتخت این کشور تا این اندازه خواهان داشته باشد، جزیره شگفت انگیز بالی هم که در همین کشور قرار دارد و همه ی این ها نشان دهنده این است که این کشور واقعا هیچ چیز از یک جای عالی کم ندارد. سفر به اندونزی از آن دست سفرهایی است که وقتی برای آن برنامه ریز ی کنید به احتمال زیاد یک بازه ی زمانی چند روزه را در نظر دارید در صورتی که وقتی که به آن قدم بگذارید می بینید که دوست دارید حتی ماه ها در آن بمانید.

درباره اندونزی

جاذبه های دیدنی اندونزی

همان طور که ممکن است بدانید اندونزی کشور بزرگی است و در حقیقت تنها کشوری در دنیاست که تعداد جزیره های آن ۱۴۰۰۰ عدد است. در مورد خیلی ها به این صورت است که به محض این که کلمه ی اندونزی به گوششان می خورد یاد بالی می افتند اما در این دانستنی های سفر به اندونزی یاد می گیرید که این کشور بسیار فراتر از یک بالی است! اگر فقط یک بار به جاوا و یا سوماترا بروید، با طبیعت شگفت انگیز و رویایی اش حیرت زده می شوید، اندونزی واقعا از آن دست کشورهایی است که ارزش رفتن دارد.

درباره اندونزی

سفر به بالی

اگر چه نام و آوازه ی این جزیره تا حال مطمئنا به گوشتان خورده است و چه بسا به آن سفر هم کرده باشید، بالی جایی است که طبیعت رویایی آن از یک طرف و هتل های آن از طرف دیگر مشهور است و حتی هتل های بالی هم جاذبه گردشکری محسوب می شوند. درست است که بالی جای قشنگی است ولی واقعا تنها جایی نیست که می توانید به آن بروید جدای از بالی پیشنهاد می کنیم حتما سری به کانگو Canggu بزنید که در آن می توانید رستوران ها، زمین های برنج، مکان های فوق العاده برای موج سواری پیدا کنید.

درباره اندونزی

جدای از کانگو اگر که خواستید مزه ای از فرهنگ اندونزی را بچشید حتما به اوبود بروید، کوه باتور در این منطقه قرار دارد که می توانید لذت پیاده روی را با آن احساس کنید. علاوه بر اوبود و کانگو، یکی دیگر از مناطق بالی که ارزش رفتن دارد، جزایر گیلی است، مردم این جزیره به آرامش مشهورند، خیابان ها و سواحل واقعا تمیز هستند و جمعیت دیوانه وار مردم را نمی بینید که در هر جایی مشغول به سرو صدا باشند.

سفر به جاوا

مملو از زیبایی های طبیعی و جاذبه های فرهنگی! جاوا جایی است که وقتی دارید برای سفربه اندونزی برنامه ریزی می کنید، آن را هم در فهرست تان قرار بدهید. همچنین می توانید از شهرهای کوچک تر هم دیدن کنید که مردم خونگرم و دوست داشتی شان از اصلی ترین ویژگی های این شهرهاست. یکی از همین شهرها Banyuwagi است که یکی از گردشگران از خاطره ی سفر خود می گوید که وقتی وارد این شهر شده است یکی از افسران پلیس به آن ها خوشامد گفته و آن ها را به خانه اش دعوت کرده و در روزهای بعد به گشت و گذار برده است! موارد مشابه اینچنینی زیاد بوده که توریست ها آن ها را تجربه و نقل کرده اند.

درباره اندونزی

جزیره سوماترا

در دانستنی های سفر به اندونزی گفتن این نکته لازم است که باید حتما سوماترا را هم در برنامه تان بگنجانید. سوماترا یکی از بزرگ ترین جزایر اندونزی و ششمین جزیره ی بزرگ دنیاست و هیچ کس نمی تواند زیبایی آن را انکار کند، جایی که با آتشفشان های خارق العاده و جنگل های بارانی انبوه و دریایی خیره کننده پر شده است. بازدید از سوماترا می تواند یک سفر بی پایان باشد، یعنی حتی یکبار سفر به آن ممکن است به معنای سفری بی انتها و بی بازگشت باشد که دلتان نخواهد هیچ وقت به خانه تان برگردید.

درباره اندونزی

بر خلاف کشورهای جنوب شرقی آسیا، گشت و گذار در اندونزی اصلا کار ساده ای نیست. در بالی خیلی راحت می توانید با وسایل حمل و نقلی که وجود دارد جا به جا شوید اما وضعیت برای سوماترا و جاوا این طور نیست و دلیل آن هم موقعیت جغرافیایی این دو منطقه است.

 

منبع: adventureinyou.com

 

کلمه‌های کلیدی: