بزرگ ترین قلعه دنیا را در لهستان ببینید

لهستان با تاریخ پرفراز و نشیب و ۱۴ اثر تاریخی ارزشمندش که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، یکی از مقصدهای گردشگری جذابی است که معمولا نادیده گرفته می‌شود. بیشتر گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، معمولا به کراکوف سر می‌زنند و یک روز هم در ورشو می‌مانند و به خانه‌ی خود برمی‌گردند. بازدید از قلعه مالبورک، بزرگترین قلعه جهان را از دست ندهید.

بزرگ ترین قلعه دنیا را در لهستان ببینید

جاذب های کشور لهستان

هر یک از کشورهای دنیا دارای چشم اندازی خاص و دیدنی هستند. یکی از این کشورها ، لهستان میباشد. لهستان قرن ها از جنگ و درگیری جان سالم به در برده است و امروزه کشوری سربلند و مستقل و آماده بر عهده گرفتن نقش جدید خود در تاریخ معاصر است. بازدید کنندگان این کشور چیزهایی را کشف می کنند که مدت هاست برای محلی ها آشکاراست .

قلعه مالبورک به انگلیسی Malbork Castle در لهستان بزرگ ترین قلعه ی دنیاست و با نمای آجری و زیبا و قرار گرفتن در کنار رودخانه آنقدر جذاب است که گردشگران زیادی فقط برای دیدن آن به شهر مالبورک لهستان می روند.

بزرگ ترین قلعه دنیا را در لهستان ببینید

پیشینه ی قلعه مالبورک لهستان

در سفر به کشور لهستان حتما شما از شهرهای زیبای زیادی دیدن می کنید و شانس این را دارید تا از بزرگ ترین قلعه دنیا بازدید کنید؛ قلعه مالبورک (Malbork castle). این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد با بنای آجری قرمز رنگ و با معماری زیبای گوتیک در کنار رودخانه نیگات شهر مالبورک قرار گرفته و زیبایی و جلوه ی خاصی دارد. قلعه ی مالبورک توسط شوالیه های تتونیک ساخته شد و هدف اصلی اش این بود تا کنترل این شوالیه ها را بر روی منطقه افزایش دهد.

قلعه در سال ۱۳۰۰ ساخته شد اما از آنجایی که تعداد شوالیه ها روز به روز بیشتر می شد این قلعه را در طول سالیان بزرگ تر می کردند تا جا برای همه ی شوالیه ها باشد؛ کم کم این قلعه با نزدیک به ۲۱ هکتار مساحت به بزر گ ترین قلعه ی گوتیک اروپا تبدیل شد.

بزرگ ترین قلعه دنیا را در لهستان ببینید

در ادامه مقاله قلعه مالبورک لهستان ببینید، قلعه زیر قسمت ها و لایه های دفاعی زیادی دارد و از سه قلعه ی جداگانه تشکیل شده که با برج ها و خندق ها ازهم جدا شده اند. موقعیت خوب قلعه که در کنار رودخانه ی نوگات است باعث می شد که شوالیه ها از کرجی ها و کشتی های تجاری که از رودخانه ویستولا و دریای بالتیک می آمدند عوارض جمع کنند و با این پول ها قلعه های دیگری را در کنار رودخانه بسازنند.

این قلعه که در جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی دیده بود در نیمه ی دوم قرن بیستم وسال ۲۰۱۶ بازسازی شد و امروز به موزه تبدیل شده است. قلعه مالبورک از سال ۱۴۶۶ تا زمان تجزیه ی لهستان در سال ۱۷۷۲ خانه ی پادشاهان لهستان بود و بعد از تجزیه لهستان تبدیل به سرباخانه شد.

بزرگ ترین قلعه دنیا را در لهستان ببینید

موقعیت جغرافیایی قلعه مالبورک

برای دیدن قلعه مالبورک باید به شمال لهستان و شهر مالبورک بروید (می توانید از شهر بندری گدانسک که در ۸۰ کیلومتری مابورک است با قطار یا اتوبوس به این شهر بروید).  در روزهای دوشنبه و بعضی از تعطیلی های رسمی محوطه ی داخلی قلعه تعطیل است. بازدید کامل قلعه نیاز به ۳ ساعت زمان دارد می توانید صبح یا چند ساعتی مانده به تعطیلی قلعه به اینجا بروید تا از شلوغی بیش از حد در امان باشید. اینجا در فصل تابستان (فروردین تا شهریور) از ۹ صبح تا ۷ شب و در زمستان (مهر تا فروردین) از ۱۰ صبح تا ۳ عصر باز است.

بزرگ ترین قلعه دنیا را در لهستان ببینید

بهترین زمان بازدید از قلعه مالبورک

در روزهای دوشنبه و بعضی از تعطیلی های رسمی محوطه ی داخلی قلعه تعطیل است. بازدید کامل قلعه نیاز به ۳ ساعت زمان دارد. برای دیدن قلعه مالبورک باید به شمال لهستان و شهر مالبورک بروید.

منبع: en.wikipedia.org

 

کلمه‌های کلیدی: