بزرگ ترین ایرلاین های جهان را بشناسید

برزگترین ایرلاین های جهان عنوان گزارش امروز ایلیاگشت می باشد. در صنعت هواپیمایی امروز ایرلاین ها تلاش می کنند تعداد مسافر بیشتری را جابجا کنند و خود را به عنوان یکی از برترین ایرلاین های دنیا به همه بشناسانند. بزرگ ترین ایرلاین های دنیا از جنبه های مختلفی تعیین می شود: تعداد جابجایی مسافر، تعداد ناوگان و تعداد کشورها  مقاصد پروازی. قبلا راجع به دو مورد اول صحبت کردیم و بزرگ ترین ایرلاین های جهان را به شما معرفی کردیم. امروز اما می خواهیم شرکت های هواپیمایی را از نظر تعداد مقاصد پروازی با یکدیگر مقایسه کنیم و بزرگ ترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

رده بندی ایرلاین ها از نظر تعداد مقاصد پروازی

قبل از هرچیز باید بدانید که پی بردن به تعداد کشورهای مقصد هر ایرلاین کار چندان ساده ای نیست. زمانبندی پروازها دائما عوض می شود و برخی ایرلاین ها پروازهایی به مقاصد جزایر واقع در اقیانوس هم انجام می دهند. در حال حاضر ۱۹۳ کشور در دنیا وجود دارد که ۱۹۳ تای آن ها کشورهای عضو سازمان ملل هستند.هواپیمایی ترکیش ایرلاینز بزرگ ترین ایرلاین های جهان از نظر تعداد مقاصد پروازی است و به ۵ قاره جان پرواز انجام می دهد. در ادامه بقیه این لیست را با هم مرور می کنیم و با بزرگ ترین ایرلاین های جهان بیشتر آشنا می شویم.

ترکیش ایرلاینز | Turkish airlines

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور ترکیه است. این ایرلاین در سال ۱۹۳۳ تاسیس شده و در طول سال ها به مشهورترین ایرلاین ترکی و بزرگ ترین ایرلاین جهان از نظر تعداد مقاصد پروازی و تعداد کشورها تبدیل شده است. تا سال ۲۰۱۵ ترکیش ایرلاینز به ۱۱۹ کشور در سرتاسر دنیا پرواز انجام می دهد؛ این آمار در سال ۲۰۱۳ ۱۰۶ کشور بوده است.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

لوفت هانزا | Lufthansa

لوفت هانزا یکی از قدیمی ترین ایرلاین ها و بزرگ ترین ایرلاین در آلمان محسوب می شود. این ایرلاین همراه با شرکت های زیرمجموعه اش بزرگ ترین ایرلاین در اروپا از نظر تعداد ناوگان بوده است. لوفت هانزا تا سال ۱۹۹۴ شرکتی دولتی بود و پس از آن، خصوصی سازی شد. هواپیمایی لوفت هانزا در حال حاضر به بیش از ۱۵ مقصد داخلی و ۱۹۰ مقصد بین المللی در ۸۳ کشور دنیا پرواز انجام می دهد و به این ترتیب، در رتبه دوم بزرگ ترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

ایر فرانس | Air France

ایرفرانس هم یکی دیگر از ایرلاین های مشهور دنیاست که در کشور فرانسه قرار دارد. این ایرلاین یکی از اعضای اصلی و بنیانگذار اتحاد شرکت های هواپیمایی اسکای تیم (SkyTeam) است و به بیش از ۱۶۵ مقصد در ۷۸ کشور دنیا پرواز انجام می دهد. به این ترتیب، ایرفرانس در رده سوم بزرگ ترین ایرلاین های جهان از نظر تعداد مقاصد پروازی قرار می گیرد. شرکت هواپیمایی ایرفرانس در سال ۱۹۳۳ از تلفیق چند شرکت به وجود آمد و اولین پروازش را به مقصد آلمان و در جریان جنگ سرد انجام داد. ایرفرانس در پروازهای طولانی مدتش از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ استفاده می کند.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

بریتیش ایرویز | British Airways

چهارمین ایرلاین در لیست بزرگ ترین ایرلاین های جهان از نظر تعداد مقاصد پروازی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز است. این ایرلاین رکوردهای دیگری هم دارد و بزرگ ترین ایرلاین بریتانیا از نظر اندازه ناوگان و دومین ایرلاین بزرگ از نظر جابجایی مسافر است. همچنین از نظر تعداد مقاصد پروازی در رده سوم اروپا قرار می گیرد. بریتیش ایرویز به ۶ مقصد داخلی و ۱۵۴ مقصد بین المللی در ۷۸ کشور در ۶ قاره مسکونی دنیا پرواز انجام می دهد. نکته جالب در مورد بریتیش ایرویز این است که این ایرلاین در کنار ایرچاینا، کورین ایر و قطر ایرویز از معدود شرکت های هواپیمایی است که به ۶ قاره جهان پرواز انجام می دهد.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

قطر ایرویز | Qatar Airways

ایرلاین اماراتی و مشهور قطر ایرویز که در سال های اخیر همواره جزء بهترین ایرلاین های دنیا بوده در رده پنجم بزرگ ترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد. مقر این ایرلاین در شهر دوحه امارات قرار دارد و به بیش از ۱۵۰ مقصد در ۷۳ کشور دنیا پرواز انجام می دهد. مقر اصلی قطر ایرویز در فرودگاه بین المللی حمد قرار دارد و پروازهای به مقصد آسیای مرکزی، آفریقا، اروپا، شرق دور، جنوب آسیا، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه انجام می دهد. قطر ایرویز از سال ۲۰۱۳ عضو اتحاد هواپیمایی وان ورلد (One World) به شمار می رود و به این ترتیب، اولین ایرلاین در حوزه خلیج فارس است که عضو یکی از سه اتحاد هواپیمایی بزرگ دنیا شده است.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

دلتا ایرلاینز | Delta Airlines

این ایرلاین آمریکایی یکی از مهم ترین شرکت های هواپیمایی ایالات متحده است. مقر این ایرلاین در پررفت و آمدترین فرودگاه جهان یعنی فرودگاه هارتسفیلد آتلانتا قرار دارد. دلتا ایرلاینز به بیش از ۷۱ کشور دنیا پرواز انجام می دهد و از این حیث در رده ششم بزرگ ترین ایرلاین های جهان قرار می گیرد.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

امارات | Emirates

در این لیست دو شرکت هواپیمایی از کشور امارات حضور دارند و هواپیمایی امارات در رتبه هفتم از نظر مقاصد پروازی قرار می گیرد. این ایرلاین با یک کشور کمتر، به ۷۰ کشور دنیا پرواز انجام می دهد و بعد از دلتا ایرلاینز قرار می گیرد. هواپیمایی امارات بزرگ ترین ایرلاین در خاورمیانه است و مقر اصلی فعالیت هایش را در فرودگاه بین المللی دبی قرار داده است.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

هواپیمایی KLM

شرکت هواپیمایی کی ال ام هواپیمایی رسمی کشور هلند است. KLM یکی از قدیمی ترین ایرلاین های دنیاست و مقر اصلی فعالیت هایش در فرودگاه اسخیپول آمستردام قرار دارد. هواپیمایی کی ال ام در سال ۱۹۱۹ تاسیس شده و قدیمیترین ایرلاین جهان است که همچنان به فعالیتش ادامه می دهد. هواپیمایی کی ال ام با پروازهایی که به ۶۶ کشور دنیا انجام می دهد در رتبه هشتم بزرگ ترینهاست قرار گرفته است.

بزرگ ترین ایرلاین های جهان

منبعworldatlas.com

 

کلمه‌های کلیدی: