اوباری دریاچه ای وسط بیابان

بله درست شنیدید، دریاچه ای وسط بیابان. جایی که واقعا با عقل جور در نماید. وسط بیابان گرم و سوزان که هیچ درختی نیست، یکدفعه دریاچه ای میبینید پر آب با آب شور و البته تمیز.

دریاچه اوباری

این دریاچه اوباری نام دارد. دریاچه اوباری در بزرگترین صحرای بیابانی جهان یعنی صحرای لیبی قرار دارد. جالب است بدانید در حدود 2 هزار سال پیش این منطقه، خوش آب و هوا و حاصلخیز و پر از رود و آبشار بوده است.

اما تغییرات آب و هوایی و دست سرنوشت چیز دیگری رقم زد و امروزه این مکان به بیابانی خشک و سوزان و کوههای شنی تبدیل شده است.

رزرو آنلاین بهترین هتل های ارمنستان
اوباری دریاچه ای وسط بیابان

دریاچه اوباری اما در این بین به یکی از عجایب جهان و مکانی برای گردشگری و معرفی لیبی تبدیل شده است.

البته اینجا چندین دریاچه هست که دریاچه های اوباری معروف هستند ولی بزرگترین و زیباترین شان همیشه لوکیشن عکسهای هنری می شود.

دریاچه اوباری

شاید باورش برایتان سخت باشد اما از سراسر جهان به اینجا می آیند تا در غروب و طلوع های استثنایی اوباری عکسهای خاطره انگیز بگیرند. حتی گروههای فیلمبرداری و فیلم سازی هم به اینجا می آیند تا لوکیشن های زیبایی را تجربه کنند.

Ubari

عمق دریاچه های اوباری از 7 تا 32 متر متغیر است ولی نگرانی عمومی دوست داران طبیعت همیشه خشک شدن این دریاچه هاست. البته دریاچه های کم عمق نگرانی بیشتری را مطلبد چون زودتر خشک می شود.

 

کلمه‌های کلیدی: