دریاچه کلیموتو تغییر رنگ میدهد 

کشور اندونزی که نام رسمی‌اش جمهوری اندونزی است، در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است که شهر جاکارتا پایتخت آن است. کلیموتو، آتشفشانی کوچک اما معروف در قلب جزیره فلورنس اندونزی است. این کوه در نزدیکی شهر کوچک مونی قرار گرفته و دلیل معروف بودنش این است که در قله اش درست در دهانه آتشفشان، سه دریاچه قرار دارد که رنگ آن ها تغییر می کنند. با اینکه این دریاچه ها در یک قله و در کنار هم قرار دارند اما رنگ آن ها مستقل از یکدیگر عوض می شود. رنگ های خاص این دریاچه ها و مه ای که همیشه در اطراف این آتشفشان قرار دارد به کوه کلیموتو ویژگی ای ماورای طبیعی داده است.

این دریاچه بخشی از پارک ملی کلیموتو و از نمونه های منحصربفرد جهان است. پارک ملی کلیموتو در بین ۶ پارک ملی ای که در جزایر اطراف قرار دارند کوچکترین پارک است اما حالا که می دانید یکی از تماشایی ترین شگفتی های طبیعت در این پارک ملی وجود دارد دیگر کوچکی آن برای شما چندان اهمیت ندارد. اسم هر سه دریاچه، کلیموتو به معنی دریاچه جوشان است  و هر کدام از آن ها رنگ خاص خود را دارند. اگر به دیدن این دریاچه ها بروید هیچ وقت نمی توانید حدس بزنید که آن ها در زمانی مشخص چه رنگی را به خود می گیرند. بعضی وقت ها رنگ این سه آبی، سبز و سیاه است و در زمانی دیگر به رنگ سفید، قرمز و آبی در می آیند.

دریاچه کلیموتو تغییر رنگ

اما دلیل اصلی تغییر رنگ آب این دریاچه ها واکنش های شیمیایی ناشی از مواد معدنی درون دریاچه است که شاید با گازهای آتشفشانی تحریک می شوند و تغییر رنگ می دهند.  این دریاچه های تماشایی از نقاط گردشگری محبوبی هستند و گردشگران زیادی برای دیدن آن ها به این محل می روند. مردم این جزیره اعتقاد دارند که روح رفتگان آن ها بسته به اینکه در دنیا چه کارهایی انجام داده است برای استراحت به یکی از این سه دریاچه می رود.  بلندترین نقطه در این پارک ملی، کوه کلیبارا با ارتفاع ۱۷۳۱ متر و کوه کلیموتو با ارتفاع ۱۶۹۰ متر است. در این پارک از ۱۹ حیوان بومی و در معرض خطر نگهداری می شود.

دریاچه کلیموتو تغییر رنگ

راههای دسترسی به دریاچه کلیموتو بروید؟

این دریاچه در جزیره فلورنس قرار دارد و اطراف آن را جنگلی احاطه کرده که پوشش گیاهی آن در دیگر نقاط جزیره کمتر وجود دارد. در سمتی از کوه درختان کاج زیادی می روید اما سمت دیگر کوه کاملا خشک است و با شن و خاک پوشیده شده است. مردم محلی، کوه کلیموتو را مقدس می دانند و معتقدند که این کوه باعث سرسبزی طبیعت اطرافش شده است. اگر می خواهید به بازدید از این جزیره بروید خوب است بدانید که فقط می توانید در اطراف دریاچه باشید چون دیگر نقاط اطراف، خطرناک و رفتن به آنجا ممنوع است. از شهر مونی تا قله کوه که دریاچه ها در آنجا قرار دارد راهی میانبر وجود دارد که پیاده، زودتر از وسیله نقلیه می توان به آن رسید. اگر از شهر مونی بخواهید با ماشین به سمت این قله بروید باید مسیری ۱۲ کیلومتری را طی کنید.

 

منبعindonesia.travel و amusingplanet.com

 

کلمه‌های کلیدی: