جاذبه های گردشگری کوالالامپور

جاذبه های گردشگری کوالالامپور به قدری زیاد است که در یک گزارش نمی گنجد ولی امروز تعدادی از آنها را برای شما معرفی می کنیم. کوالالامپور با نام رسمی قلمرو فدرال کوآلالامپور، پایتخت مالزی است. در تور مالزی شما حتما به شهر کوالالامپور خواهید رفت. این شهر در ايالت سلانگور واقع شده و پر جمعیت‌ترین شهر مالزی است. قدمت مالزی مربوط به اواسط قرن نوزدهم میلادی است. کوآلالامپور یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به شمار می‌رود و مستقیماً زیر نظر دولت اداره می‌شود.

محله چینی ها در کوالالامپور

یکی از پر رفت و آمدترین منطقه‌های کوالالامپور ، محله چینی ها است. محله ای که در آن هیچ وقت خاموشی نیست و رنگارنگ تر و شلوع تر از همسایه های بزرگتر و درخشان تر خود یعنی کی ال سی سی  و  بوکیت بینتانگ می باشد. محله چینی ها به بهشت دلالان اجناس نیز معروف است. شما می توانید در این مکان هر جنسی که مد نظرتان باشد را بیابید. بعد از غروب آفتاب، این منطقه تبدیل به مرکز خرید اصلی مالزی می شود.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

پارک تفریحی سان وی لاگون کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت و یکی از مهم ترین شهرهای کشور مالزی است که امکانات جذاب، مراکز خرید متنوع و مارک دار و البته تفریحاتش زبانزد است. یکی از مراکز تفریحی کوالالامپور پارک تفریحی سان وی لاگون است که بیشتر به خاطر پارک آبی آن معروف می باشد. این پارک در سال 1993 افتتاح شده و در چند سال گذشته همواره رتبه اول درجذب گردشگر در مالزی را به خود اختصاص داده است. پارک تفریحی سان وی لاگون هرساله گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. 

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

موزه ملی مالزی

هیچ موردی به اندازه‌ی تاریخ و فرهنگ یک ملت، دیدی درست از آن ملت ارایه نمی‌دهد. موزه ملی مالزی (National Museum of Malaysia) یا موزه نگارا، قدمت و پیشینه قوی دارد و در شهر کوالالامپور مالزی واقع شده است. ساختار فوق العاده این موزه که از دیدنی های کوالالامپور به شمار می رود و معماری تلفیقی سنتی و مدرن دارد، به خودی خود نشان دهنده این قدمت است.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

گنتینگ هایلند کوالالامپور

گنتینگ هایلند (Genting Highlands) مکانی مجهز و جالب توجه می باشد که توسط کمپانی گنتینگ ساخته شده است. این منطقه بر بالای یکی از کوه های رشته کوه تیتی وانگ سا (Titiwangsa) به ارتفاع 1860 متر و در مرز بین شهرهای پاهانگ و سیلانگور از کشور مالزی واقع شده است. این جاذبه توسط کمپانی گنتینگ مالزی اداره می شود که سرپرست امور هتل و اقامتگاه زنجیره ای آوانا (Awana) نیز می باشد.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

مسجد پوترا

مسجد پوترا ، یکی از زیباترین مساجد دنیاست. مسجد پوترا در مالزی واقع شده  که با رنگ های صورتی، فیروزه ای، زرد، سبز و …  زیبای آن صد چندان شده است. شاید تصورتان از مسجد بنایی باشد با گنبد و گلدسته های کاشی کاری شده به رنگ آبی فیروزه ای، زرد، سبز و … و یا بنایی کهن با دیوارهای خشتی و گِلی، اما مسجد پوترا همه ی قید و بندهای ذهنیتان را می شکند، اینجا همه چیز صورتی است. این مسجد صورتی رنگ و فوق العاده، با آب های دریاچه پوتراجایا در مرکز شهر کوالالامپور احاطه شده و تنها از یک سو به خشکی راه دارد.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

برج پتروناس مالزی

برج‌های دوقلوی پتروناس از بلندترین آسمان خراشهای جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته‌اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است.

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور درست در قلب پایتخت مالزی و در محله مرکزی و پر هیاهوی این شهر قرار گرفته است، که این امر دسترسی را برای شما بسیار آسان می کند. کافیست راه خود را به سوی مرکز همایش های کوالالامپور کج کنید تا به سادگی به این جاذبه معروف شهر برسید و در طبقه کنفرانس، آکواریوم وسیع کوالالامپور را در برابر خود ببینید. 

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

منبع : ایلیاگشت

 

کلمه‌های کلیدی: